دوشنبه , ۶ تیر ۱۴۰۱
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » زمان دادگاه احمدرضا جلالی ۳۱ مرداد ۹۶ تعیین شد/ درخواست خانواده دکتر جلالی از قاضی پرونده رسیدگی عادلانه است

زمان دادگاه احمدرضا جلالی ۳۱ مرداد ۹۶ تعیین شد/ درخواست خانواده دکتر جلالی از قاضی پرونده رسیدگی عادلانه است

به گزارش خبرنگار «شبتاب نیوز»  شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، به ریاست قاضی صلواتی تاریخ سی و یکم مرداد ۱۳۹۶ را به عنوان زمان دادگاه دکتر احمد رضا جلالی اعلام کرد.

پیش از این زمان دادگاه این پژوهشگر دوتابعیتی ایرانی سوئدی توسط شعبه ۱۵دادگاه انقلاب یازدهم مرداد ماه تعیین شده بود، که به علت مرخصی استعلاجی قاضی پرونده(صلواتی) جلسه دادگاه تشکیل نشد، و حال به تاریخ سی و یکم مرداد ۱۳۹۶ موکول شده است.

درخواست خانواده دکتر احمدرضا جلالی از قاضی پرونده رسیدگی عادلانه می باشد.

احمدرضا جلالی پزشک دو تابعیتی ایرانی‌ سوئدی از تاریخ ۵/ ۲ / ۱۳۹۵ در زندان اوین محبوس و بیش از ۵ ماه را در سلول انفرادی به سر برده است.

پرونده این زندانی دو تابعیتی، بهمن ۱۳۹۵ به شعبه ۱۵دادگاه انقلاب ارجاع شد، ولی قاضی صلواتی خانم زیب طاهری، وکیل ایشان را قبول نمی کرد و از او می خواست که استعفاء دهد، ولی سرانجام به علت عدم موافقت دکتر جلالی با عزل وعدم استعفا از ناحیه خانم زینب طاهری، وقت رسیدگی توسط شعبه ۱۵دادگاه انقلاب، مورخ یازدهم مرداد ۱۳۹۶ تعیین گردید.

دکتر احمد رضا جلالی، پزشک و پژوهشگر ساکن سوئد در رشته مدیریت بحران در دانشگاههای بلژیک، سوئد و ایتالیا تدریس کرده است، او در سالهای اخیر به دعوت نهادهای علمی و پژوهشی و برای شرکت در برنامه های تحقیقاتی و آموزشی به ایران سفر می کرد، که در آخرین سفر در تاریخ پنجم اردیبهشت ۱۳۹۵ در تهران بازداشت و زندانی شد.

دکتر جلالی استاد و پژوهشگر معتبرترین مرکز تحقیفقات مدیریت بحران اروپا بوده که جزء۵مرکز برتر دنیاست، وی پژوهشگر دانشگاه کارولینسکا (مرکز نوبل پزشکی وجزء ۱۰ دانشگاه برتر علوم پزشکی دنیاست)، دارای بیش از ۴۰ مقاله انگلیسی، ۵کتاب مرجع انگلیسی، مجری و همکار بیش از ۳۰ پروژه  تحقیقاتی خارجی، بیش از دویست سخنرانی  و سمینار وکارگاه داخلی ، بیش از ۵۰ پروژه تحقیقاتی داخلی،  استاد راهنمای بیست دانشجوی دکترا و فوق لیسانس خارجی، برنده جایزه دوم تحقیقاتی خودکفایی سپاه پاسداران، جایزه برت تحقیقاتی از سپند و جایزه برتر «مدیریت بحران پزشکی» از انجمن اتحادیه اروپا می باشد، که هم اکنون با اتهام جاسوسی اسیر در چنگال قوه قضائیه و سپاه پاسداران است.