دوشنبه , ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » مروری بر روزنامه‌های یکشنبه ۲۲ مرداد

مروری بر روزنامه‌های یکشنبه ۲۲ مرداد

محسن هاشمی رئیس شورا می‌شود یا الویری؟ /روایت وزیر دولت نهم ازاتمام فرصت برای احمدی‌نژاد/حراج آنتن به چه قیمتی؟! / واکنش همسر شهید حججی به عکس سربریده /ماجرای فحش‌های روشنفکری به احمد توکلی
روزنامه‌های امروز اظهارات اخیر بیژن زنگنه درباره تخلفات نفتی در دولت‌های گذشته را مورد توجه قرار دادند. علاوه بر سیل و تلفات آن در استانهای شمالی کشور که موضوع گزارش تعداد زیادی از روزنامه‌های امروز بود، اظهارات پرویز فتاح درباره پایان یافتن فرصت احمدی نژاد، تحلیل‌ها و گزارش‌ها درباره کابینه دوازدهم و وضعیت وزرا در جلسه رای اعتماد از موضوعاتی است که به آن پرداخته شده است.

به گزارش تابناک، روزنامه‌های امروز یکشنبه ۲۲ مردادماه در حالی منتشر شد که ماجرای قرارداد ۳۰ دکل نفتی در یک شب به روایت زنگنه وزیر نفت در اکثر روزنامه‌های جریان اصلاحات به شکل برجسته‌ای پوشش داده شده است. تصویر زنگنه به همراه عناوینی در ارتباط با تخلفات نفتی و قرارداد ۳۰ دکل در یک شب در دولت احمدی نژاد در روزنامه‌های آرمان امروز، شرق، ابرار، بهار، اعتماد و وقایع اتفاقیه در صفحه نخست قرار گرفته است و به همراه آن گزارش هایی درباره این موضوع نوشته شده است.
روزنامه‌های جریان اصولگرا، اما در صفحات اول خود به موضوعات دیگری همچون ادامه گزارش‌ها از واکنش‌ها به شهادت شهید حججی، شفافیت اطلاعات در دولتها، چینش کابینه و تحلیل وزرای پیشنهادی و دیگر موضوعات پرداختند. روزنامه کیهان تیتر نخست خود با عنوان «کابینه را مدعیان اصلاحات چیده‌اند، اما نمی‌خواهند پاسخگو باشند!» را به انتقاد از رویکرد انتقادی اصلاح طلبان از چینش اعضای کابینه اختصاص داد. رسالت نیز با نقل قولی از آیت الله دری نجف آبادی نوشت: مجلس به وزرا چشم بسته رای ندهد. اکثر روزنامه‌های دولتی یا مربوط به بخش غیرخصوصی تصاویر سیل و تلفات ناشی از آن در ۵ استان کشور را در صفحه نخست خود چاپ کردند و این موضوع را به شکل برجسته‌ای بازتاب دادند.

جز موارد یاد شده روزنامه‌های امروز به موضوعات و محورهای خبری دیگری نیز پرداخته و گزارش‌ها و یادداشت هایی را درباره آن‌ها نوشتند.