یکشنبه , ۴ مهر ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » ادامه اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج

ادامه اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج

منابع حقوق بشری ایران روز شنبه ۱۱ اوت ۲۰۱۷ از ادامه اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج خبر دادند.

طبق اطلاعات رسیده زندانیان سیاسی گوهر دشت از روزهای دوشنبه ۶ اوت در اعتراض به انتقال اجباری آنها دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

این اعتصاب غذا پس از آن صورت گرفت که روز یکشنبه مأموران گارد ویژه، به زندانیان عقیدتی و سیاسی بند ۴ در سالن ۱۲ گوهردشت کرج حمله کردند و ضمن ضرب و شتم، آنان را به سالن ده، منتقل کردند. روز دوشنبه ۹ مرداد تمامی ۵۳ زندانی سیاسی منتقل شده اعلام اعتصاب غذا کردند.

سالن ده زندان گوهردشت کرج بر خلاف آئین‌نامه زندان‌ها، مجهز به چهل دوربین‌ مدار بسته و شصت و چهار سیستم شنود است. ماموران زندان همچنین علاوه بر این‌که هیچ‌یک از لوازم شخصی زندانیان از قبیل کتاب، لباس و وسایل پخت‌وپز را به این بند منتقل نکرده‌اند، از دادن داروهای ضروری به زندانیان بیمار نیز ممانعت کرده اند.

علاوه بر موارد مذکور، به علت عدم انتقال دستگاه‌های تصفیه آب و آب سردکن به این سالن، دسترسی زندانیان به آب کافی نیز محدود شده است. حال عمومی تعدادی از زندانیان نامساعد گزارش شده است، همچنین زانیار و لقمان مرادی نیز از سوی شکنجه گران زندان، تحت فشار مضاعف برای پایان دادن به اعتصاب غذا هستند.

تمامی ۵۳ زندانی منتقل شده به سالن ده زندان گوهردشت کرج اعلام کرده‌اند که تا زمان بازگشت مجدد به سالن ۱۲ به اعتصاب غذای خود ادامه خواهند داد