یکشنبه , ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » وکیل احمدی نژاد: از فیاض شجاعی به اتهام افترا و نشر اکاذیب شکایت می کنیم

وکیل احمدی نژاد: از فیاض شجاعی به اتهام افترا و نشر اکاذیب شکایت می کنیم

به گزارش دولت بهار، دکتر عادل حیدری، وکیل دکتر احمدی نژاد در مراسم دیدار جمعی از فعالان رسانه با رییس جمهور سابق که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، اعلام کرد از فیاض شجاعی، دادستان دیوان محاسبات به اتهام افترا و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی شکایت خواهد کرد.

متن سخنان دکتر حیدری بدین شرح است:

بنظرم می آید که وارد بحث مطرح شده توسط آقای فیاض شجاعی، دادستان محترم دیوان محاسبات بشوم. خود من که به هر حال وکیل جناب آقای دکتر احمدی نژاد هستم، طرح این موضوع را از طریق رسانه ها متوجه شدم. ایشان گفتند که آقای احمدی نژاد 7 تا پرونده در دیوان محاسبات دارند که در هر 7 پرونده رای صادر شده، قطعی شده و در حال اجراست!

جالب است که ما که هیچ، خود آقای دکتر احمدی نژاد هم در جریان بعضی از این پرونده ها نبودند، بعضی ها را هم دورا دور شنیده بودند که اصلا ارتباطی با دیوان محاسبات نداره. ما معتقدیم بر اساس قانون اساسی به فرض تخلف توسط هر رئیس جمهوری باید گزارشش را دیوان محاسبات به مجلس بدهد. اصلا جایگاهی از نظر ما دیوان محاسبات برای رسیدگی به تخلفات احتمالی رئیس جمهور ندارد. اما به هر حال ما تصمیم گرفتیم که به دیوان مراجعه بکنیم و درخواستمان هم از دیوان این بود که این آرایی که ما از طریق مطبوعات متوجه شدیم صادر شده را لااقل به ما بدهید. این حق طبیعی ماست که بدانیم چه رایی علیه ما صادر شده. خب این آراء همگی غیابی هم هست یعنی بدون اینکه فرد حضور پیدا کرده باشد و به قول جناب دکتر احمدی نژاد به مرحله اجرا هم رسیده باشد و دارد اجرا هم می شود و بعد اجرای آن ها را هم باز خبر نداریم!

چند روزی را ما در آمد و شد به دیوان محاسبات بودیم، حدود یک هفته مرتب رفت و آمد کردیم تا بالاخره موفق شدیم یک تعداد آراء را بگیریم. البته من معتقدم این آراء گزینشی به ما داده شد! مثلا فرض کنید که یک رای را به ما دادند که این فقط آخرین رای است! یعنی دو ـ سه مرحله رسیدگی شده، توی آن مراحل رسیدگی، قطعا دادنامه ای صادر شده، بعد دادستان اعتراض کرده، دادسرا دوباره اعتراض داده اند، بعد حالا مثلا آن آخرین برگ رای را به ما داده اند که در تجدید نظر هست!

خیلی برای من عجیب بود، بعد از اینکه آراء را مطالعه کردم که چطور آقای شجاعی به عنوان دادستان دیوان محاسبات، به این صراحت می آید فردی را متهم می کند به داشتن 7 تا پرونده، که برای همه آن ها رای صادر شده و همه هم در حال اجراست و بزرگترین پرونده ای هم که مطرح می کند، بحث 7 هزار میلیارد تومان مربوط به یارانه هاست! طوری هم مطرح می کند کانه رایی که صادر شده، ایشان محکوم شده، یعنی آقای دکتر احمدی نژاد و مجموعه ایشان، گویا 7 هزار تا اختلاس کرده اند! یعنی طوری مصاحبه طراحی شده است که واقعا چنین تداعی می شود برای مردم!

من امروز خدمت شما عرض کنم که این رای را ما همین امروز صبح دریافت کردیم، خیلی جالب است که توی این 7 هزار تا اصلا عدم احراز تخلف آمده یعنی دادگاه تجدید نظر رفته، حاکم شرع دیوان رد کرده این موضوع را و حالا خیلی برای من عجیب است که ایشان در مصاحبه شان گفتند که این 7 هزار تا محکومیت است!

جالبتر اینکه به صراحت حاکم شرع اعتراض این ها را رد کرده اصلا. یعنی ببینید یک رسیدگی شده، رایی صادر شده بعد تجدید نظر رفته دوباره اعتراض کردند به این تجدید نظر و رفته و حاکم شرع دیوان رد کرده است اعتراض آنها را یعنی موضوع 7 هزار تا کاملا منتفی است و خیلی برای من عجیب است که همین 7 هزار تا به این صراحت دروغ بزرگ گفته می شود و همه کسانی که با اهداف سیاسی خاص از آن استفاده می کنند و من حتی دیدم آقای نوبخت هم از آن استفاده کرد، از موضوعی که اساسا دروغ محض است!

انشاالله با اجازه آقای دکتر احمدی نژاد شکایت خواهیم کرد و با عنوان افترا، نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و امیدوار هستیم که انشاالله در دستگاه قضایی به این موضوع رسیدگی شود.

خدمت شما عرض کنم که این موضوع، موضوعی هست که مربوط به بحث یارانه ها بوده و یک موضوعی هست که بین سازمان هدفمندی یارانه ها و وزارت نفت است یعنی ما هر چه گشتیم نتوانستیم هیچ ارتباطی با رئیس جمهور وقت پیدا نکردیم. به همین خاطر هم دو ـ سه بار بحث تبرئه مطرح شد. البته تبرئه که می گویم، آن معنای حقوقی اش را در نظر نگیرید چون در دیوان محاسبات بحث جرم و اینها مطرح نیست. اینکه می گویم تبرئه، منظور عدم احراز تخلف است یعنی هیچ تخلفی در بحث مالی و بودجه ای اتفاق نیفتاده است. بحثی بوده بین سازمان هدفمندی یارانه ها و وزارت نفت که در آن دادخواستی که دادسرای دیوان تهیه می کند اسم آقای دکتر احمدی نژاد را هم می آورند و همان جا هم تبرئه می شود، اعتراض می شود، تبرئه می شود، اعتراض می شود و حاکم شرع هم تبرئه می کند، البته تبرئه به آن معنا که عرض  کردم. بنابراین به نظر می آید که مصداق جرم نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی قطعا اتفاق افتاده است و من امیدوارم در دستگاه قضایی به این موضوع که به این وضوح اتفاق افتاده است حداقل به این یکی دیگر رسیدگی شود انشاالله.

یا مثلا یکی دیگر از آرایی که مدعی بودند 7 تا رای علیه ایشان صادر شده و در حال اجراست در ارتباط با یک مبلغی هست که با مصوبه هیئت دولت به دانشگاه ایرانیان اختصاص پیدا می کند که این مبلغ 16 میلیارد تومان آن از آنجایی که مصوبه هیئت دولت را داشته پرداخت می شود و بعد این عدد هم برمی گردد و خیلی جالب است که این رای که صادر شده باز هم موضوع را کاملا قانونی و فاقد هر گونه تخلف مالی اعلام کرده یعنی پروسه، پروسه کاملا درستی بوده است.

حالا واقعا سوال من از آقای شجاعی این است که پس این کجایش در حال اجراست؟ رایی که صادر نشده! من به عنوان یک دانشجوی حقوق، واقعا متعجبم از این نوع رفتار و نوع برخوردی که با موضوعات می شود!

یک نکته ای را ایشان در مصاحبه خود گفته بودند، گفته بودند انفصال دائم از خدمات دولتی برای آقای دکتر احمدی نژاد در نظر گرفته شده است در این آراء، بله، اعدام اداری!

ما که هر چه در این آراء نگاه کردیم همچین چیزی وجود ندارد حالا ایشان این را از کجا آوردند، باز فکر می کنم این موضوع هم قطعا می تواند نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی باشد.