جمعه , ۴ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » سیدمحمودعلوی وزیر پیشنهادی اطلاعات در “فراکسیون مستقلان” :به مرتبطین با کانال «آمدنیوز» تذکر دادیم

سیدمحمودعلوی وزیر پیشنهادی اطلاعات در “فراکسیون مستقلان” :به مرتبطین با کانال «آمدنیوز» تذکر دادیم

بر اساس راهبرد رهبر نظام ولایت فقیه، دولت جدید حسن روحانی با “راهبرد جنگ روانی در فضای سایبری” پا به میدان گذاشته است!

وزیر پیشنهادی اطلاعات گفت:اقدامات در زمینه ایجاد جنگ روانی علیه کانال “آمدنیوز”  راه افتاده است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه مرتبطین با “ادمین‌های مقیم خارج از کشور” را احضار می‌کنیم، گفت: در خصوص “کانال آمد نیوز” به مرتبطین این کانال تذکر دادیم و اقدامات در زمینه ایجاد جنگ روانی علیه این کانال راه افتاده است.

این جنگ روانی شامل دروغ پراکنی حداکثری برای ایجاد خوف در دل مراجعین به تلگرام است. درهمین راستا است که ناگهان وزارت ارتباطات دست به این شایعه پراکنی گسترده میزند که مدیریت “تلگرام” سرورهای های مربوط به کاربران ایرانی را به ایران منتقل کرده و دراختیار وزارت ارتباطات قرار داده است! امری که بلافصله توسط مدیر تلگرام تکذیب میشود و آبروریزی بزرگی به بار می آورد، اما باز هم ادامه پیدا میکند.

اما کانالهای افشاگر مانند آمدنیوز فقط درمعرض جنگ روانی از طریق شایعه پراکنی نیستند. مدیران این سایت میدانند که هرنوع تلاش برای نزدیکی به مدیریت سایت به نوعی در خط نفوذ در جنگ روانی برای ارائه اطلاعات خیالی و نادرست، یا انتشار شایعات، یا شناخت ساختمان داخلی مدیریت سایت و نکاتی از این قبیل دارد.

سایت آمدنیوز به علت حمله های شدید هکرهای سپاه سایبری وزارت اطلاعات تا مدتها دچار بطء شده بود، ولی با پاکسازیهای عمیق و گسترده فضای سایبری و کوتاه کردن دست هکرها و سارقان حرمت شکن ارتش سایبری سپاه، با اقتدار چندچندان به کار خود مشغول شده، و این امر یکی از موجبات جبهه بندی و جهت گیری جدیدسیستم های اطلاعاتی نظام برعلیه این سایت است.

نکته بدیع در بیانات محمودعلوی وزیر اطلاعات ناظر بر  ارائه  مستمرگزارشهای اطلاعاتی و اخذرهنمودهای راهبری از رهبر نظام است که دخالت کامل در سراسر امور اطلاعاتی و جنگهای روانی دارد.

به گزارش  خانه ملت، نشست فراکسیون مستقلان مجلس شورای اسلامی صبح امروز (چهارشنبه 18 مرداد ماه 96) با حضور محمد جواد ظریف و سید محمود علوی برگزار شد و پس از استماع سوالات نمایندگان این دو وزیر نیز مواضع خود را مطرح کردند.
سید محمود علوی وزیر اطلاعات با بیان اینکه وزارت اطلاعات تنها یک تشکیلات ندارد و موضوعات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی دسته بندی نشده است و هر بخش به موضوعی مخصوص می‌پردازد اظهار داشت که اگر وزارت اطلاعات مورد محور باشد، ممکن است بر اثر غلبه موارد، وزارتخانه محو یک مورد شود ولی اگر وزارت اطلاعات راهبرد محور باشد، این موردها نیستند که حرکت وزارتخانه را مشخص می‌کند، امروز به جای مدیریت موردی، به مدیریت موردها بر اساس راهبرد پرداخته می‌شود.
در این 4 سال راهبرد وزارت اطلاعات تعیین شده و به خدمت مقام معظم رهبری ارائه شده و کار براساس راهبردها انجام می‌شود.
وزیر اطلاعات در مورد یک کانال تلگرامی بیان کرد: یک کانالی در حال فعالیت بود که 2 تهمت بزرگ را علیه رئیس جمهور مطرح کرد و پس از دستگیری به دستگاه قضاء تحویل داده شد اما پس از 6 روز آزاد شد و با جسارت بیشتری به کار خود ادامه می‌دهد.سیاست و امکان وزارت اطلاعات در خصوص کانال‌ها، برنامه پلیسی نیست و اینگونه برخورد در قبال فعالان مدنی جدای از عناصر ضد انقلاب را در شان یک جامعه رشد یافته نمی‌دانیم، در مورد ادمین کانال‌های داخلی می‌توانیم افراد را احضار کنیم و به دستگاه قضائی تحویل دهیم و دخالتی در کار قاضی نداریم.
در خصوص کانال های مستهجن، هزاران کانال بسته شده و ادمین‌های کانال های ضد دین یا توبه کردند یا در صورت سازمان یافته بودن، تحویل دستگاه قضا داده شده اند،  گزارشی را نیز در این زمینه به مقام معظم رهبری ارائه کردیم که ایشان اظهار لطف و محبت کردند.