جمعه , ۱۵ مهر ۱۴۰۱
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » دفاع جهانگیری از وزرای پیشنهادی: این کابینه می تواند با چالش های پیش رو مقابله کند/ الزام ورزا به استفاده از معاون خانم

دفاع جهانگیری از وزرای پیشنهادی: این کابینه می تواند با چالش های پیش رو مقابله کند/ الزام ورزا به استفاده از معاون خانم

معاون اول رئیس جمهور گفت: کابینه دوازدهم آماده مقابله با چالش ها و تحقق بخشیدن به وعده های رئیس جمهور است.گزینه وزارت علوم در لحظه آخر انصراف داد

به گزارش خبرگزاری ها، اسحاق جهانگیری در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ترکیب کابینه علاوه بر وزرا معاونین را هم در بر می گیرد ، همه وزرا و معاونین در تصمیم گیری ها حضور دارند و در کمیسون ها فعال هستند.

وی ادامه داد: در کل به نظر من دولت دوازدهم، دولت کارامدی است ، که می تواند به تحقق وعده های رئیس جمهور کمک کرده و کار های مفیدی انجام دهد . از سوی دیگر این کابینه می تواند با چالش های پیش رو نیز مقابله کنند.

جهانگیری در ارتباط با فعالیت های دولت برای به انجام رسیدن اقتصاد مقاومتی نیز گفت: اقتصاد مقاومتی توقعی فراتر از دولت است که مقام معظم رهبری از همه مسیولین کشور خواسته اند برای تحققش به صحنه بیایند و تلاش کنند.

وی افزود: متناسب با ضرورت اجرایی شدن این امر ،باید اختیاراتی در اختیار دولت قرار گیرد، باید بدانیم که پیش نیاز ایجاد شغل و جذب سرمایه گذاری ،ایجاد امنیت برای سرمایه گذاری است .

جهانگیری در همین راستا خاطرنشان کرد: هر کدام از نهاد ها وقتی کاری می خواهند انجام دهند یا تصمیمی بگیرند ،باید ببینند چه قدر تصمیماتشان در راستا تحقق اقتصاد مقاومتی است.

الزام ورزا به استفاده از معاون خانم / گزینه وزارت علوم در لحظه آخر انصراف داد

معاون اول رییس جمهور در حاشيه جلسه امروز هيات دولت گفت:

– رئيس جمهور در جلسه امروز دولت تاکيد کرد که «پذيرفته شده نيست که وزرا، معاون خانم نداشته باشند.» بنابراين اطمينان مي‎دهيم که از زنان مجرب و تحصيلکرده به تعداد قابل توجهي در دولت دوازدهم استفاده کنيم. رئيس جمهور در اين موضوع جدي است و من هم پيگيري خواهم کرد.

– براي حضور قوميت‎ها در دولت نيز اصرار داريم که از ميان معاونان وزرا، سفرا، استانداران از قوميت هاي مختلف حضور داشته باشند.

– با برادري براي تصدي پست وزارت علوم صحبت شده بود اما او در لحظه آخر به دلايلي اعلام کرد که نمي تواند با دولت همکاري کند.

– در چنين وضعيتي دو راهکار پيش روي ما بود؛ يا بايد معرفي کابينه را به تعويق مي انداختيم تا فرد ديگري جايگزين او شود يا اينکه کابينه را معرفي کرده و براي وزارت علوم بعدا تصميم گيري مي‎کرديم. ما راه دوم را برگزيديم.