جمعه , ۲۴ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » جواد امام : بی‌توجهی به مطالبات مردم در چینش کابینه، پایگاه اجتماعی روحانی را تضعیف می‌کند

جواد امام : بی‌توجهی به مطالبات مردم در چینش کابینه، پایگاه اجتماعی روحانی را تضعیف می‌کند

جواد امام در گفت‌وگو با ایلنا، در رابطه با اشاره به چینش کابینه و انتشار برخی شایعات در مورد عدم تحقق مطالبات گفتمانی رای‌دهندگان گفت: باید منتظر ماند و دید آقای روحانی چه لیستی را درخصوص کابینه دولت دوازدهم به مجلس ارائه می‌دهند. آنچه اکنون وجود دارد، همه آنها گمانه‌زنی است و ما امیدواریم اخبار خوبی در این باره منتشر شود.

تضعیف پایگاه اجتماعی آقای روحانی به سود ایشان نیست

او در پاسخ به این سوال که اگر مطالبات گفتمانی رای‌دهندگان در کابینه دولت دوازدهم نادیده قرار گرفته شود، این مسئله چه تبعاتی را به همراه خواهد داشت؟ اظهار داشت: آقای روحانی در ایام انتخابات وعده‌هایی را دادند و رای‌شان را با توجه آن شعارها و حمایت جریان اصلاحات کسب کردند. طبیعی است اگر به این وعده‌ها و مطالبات پاسخ داده نشود، پایگاه اجتماعی آقای روحانی تضعیف می‌شود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: بی‌تردید تضعیف پایگاه اجتماعی آقای روحانی به سود ایشان و دولت دوازدهم نیست.

انتظارات‌مان را منتقل کرده‌ایم

امام در رابطه با ادعاهای برخی از مشاوران روحانی و اصولگرایان مبنی بر سهم‌خواهی اصلاح‌طلبان از رئیس جمهور تصریح کرد: اصلاح‌طلبان به دنبال سهم‌خواهی نیستند ولی به دلیل آنکه اصلی‌ترین جریان حامی آقای روحانی هستند و حمایت‌هایشان نیز بی‌چشم‌داشت بوده است، انتظاراتی را دارند که ما این انتظارات را منتقل هم کرده‌ایم.

او ادامه داد: ما امیدوار هستیم آقای روحانی مطالبات مردم را مورد توجه و به خواسته‌های آنها پاسخ دهد.