دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » حضور محمدعلی ابطحی و کرباسچی در تلویزیون! چه ارتباطی با جابجایی مهره ها در سطح مدیریت “صدا-سیمای پشمکی” دارد؟!

حضور محمدعلی ابطحی و کرباسچی در تلویزیون! چه ارتباطی با جابجایی مهره ها در سطح مدیریت “صدا-سیمای پشمکی” دارد؟!

هفته گذشته با حکم معاون سیاسی سازمان صداوسیما، «امیر علی ملکی» مدیرکل برنامه‌های سیاسی به عنوان مشاور معاونت سیاسی و «محمدرضا قنبری» به سمت مدیرکل برنامه‌های سیاسی منصوب شد. قنبری پیش از این مدیریت گروه سیاسی شبکه یک سیما را بر عهده داشت. همچنین رئیس خبرگزاری صدا و سیما نیز در حکمی «ابراهیم شکوری» را به عنوان مدیرکل اخبار داخلی رسانه ملی منصوب کرده بود.
 خراسان در گزارش خبری امروز خود نوشت: حضور تلفنی محمد علی ابطحی رئیس دفتر رئیس جمهور در دولت اصلاحات در برنامه گفت و گوی زنده شبکه خبر باعث تعجب او و برخی از مخاطبان تلویزیون شد. ابطحی در این برنامه که درخصوص بایسته‌های کابینه دوازدهم بود، گفت: اخبار من از کابینه دوازدهم پراکنده و غیررسمی است، اما شنیده‌ها حاکی است که اعضای پیشنهادی چندان امیدوارکننده نیست، ما امیدواریم کابینه دوازدهم براساس وعده‌های انتخاباتی دکتر روحانی شکل بگیرد. پس از پخش این برنامه برخی از کانال‌های تلگرامی به نقل از ابطحی نوشتند: «خود من بیشتر از شما تعجب کردم، در شبکه خبر با من مصاحبه زنده کردند. در مورد کابینه!» رئیس دفتر رئیس جمهور در دولت اصلاحات همچنین در کانال تلگرامی اش با انتشار بخشی از فیلم سخنانش در تلویزیون نوشت: «دل نگرانی من از چینش کابینه. صدای بخشی از مصاحبه من با شبکه خبر تلویزیون ایران! آره شبکه خبر خودمان به مولا!» در این برنامه تلویزیونی همچنین غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران نیز مهمان دیگر برنامه بود که به طرح نظرات خود درباره کابینه دوازدهم پرداخت. اینکه دلیل دعوت از این دو چهره اصلاح طلب در برنامه زنده سیاسی چیست، مشخص نیست. هنوز مشخص نیست آیا دعوت از چهره‌های سیاسی جدیددر برنامه‌های تلویزیونی با تغییرات هفته گذشته معاونت سیاسی صداوسیما مرتبط است یا خیر؟ اما حضور این دو چهره با واکنش برخی از کاربران توئیتر روبه رو شد. به عنوان مثال کاربری با استقبال از حضور ابطحی، زیباکلام و علیزاده در رسانه ملی آن را نشانگر تغییرات مثبت در صداوسیما خواند. در مقابل نیز برخی از کاربران بودند که با ارتباط دادن ابطحی به موضوع فتنه سال ۸۸، از این حرکت صداوسیما انتقاد کردند.
عناوین اخبار روزنامه خراسان در روز چهارشنبه ۱۱ مرداد :