پنجشنبه , ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » امام جمعه موقت تهران: در انتخابات اخیر، کسی آمد که آمریکایی‌ها تبلیغش می‌کردند، اما سایه جنگ از کشور دور نشد

امام جمعه موقت تهران: در انتخابات اخیر، کسی آمد که آمریکایی‌ها تبلیغش می‌کردند، اما سایه جنگ از کشور دور نشد

کاظم صدیقی امام جمعه موقت این هفته نماز جمعه تهران در خطبه اول تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران را مورد توجه قرار داد و گفت: این تحریم‌ها تجمیع تحریم‌ها قبلی نیست و خودشان هم این را اعلام می‌کنند که تحریم‌های جدیدی است و اشخاص و نهادهای جدید را تحریم ‌کردند. همه مسئولین اجرایی، تقنینی و قضایی همه گفتند که این تحریم‌ها نقض روح و پیکره برجام است. رهبر انقلاب هم در همان آغاز مذاکره‌ها فرمودند که ما به آمریکایی‌ها اعتماد نداریم و اگر شرایط آن روز رعایت شده بود امروز این مشلات را نداشتیم.
امام جمعه موقت تهران با یادآوری این مطلب که در انتخابات اخیر گفته شد اگر فردی باشد که از نظر آنها ( آمریکا) انقلابی است اینها به به همین دلیل تحریم‌ها را تشدید می‌کنند و سایه جنگ به سراغ کشور می‌آید اما چنین نشد و حتی کسی آمد که آنها تبلیغ می‌کردند و مع‌ذالک می‌بینید که آمریکایی‌ها ذاتاً با دین ناسازگاری دارند، با اسلام تضاد دارند،  ادامه داد: آمریکایی‌ها از ما راضی نخواهند بود، مگر اینکه ما را به نوکری برگردانند و تا اینها را آرزو دارند دست از ما برنخواهند داشت. راه علاج مسئله اقتصاد مقاومتی و خودکفایی داخلی است.
صدیقی با تاکید بر اجرای اقتصاد مقاومتی اضافه کرد: نیروهای انقلابی را دلسرد نکنند و از ادارت بیرون نکنند. در این مقطع باید همه، مسائلی را در راس امور قرار دهند که اولویت کشور باشد، ابتدا بازگشت به توصیه‌های قرآنی و مشی پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) در طول زندگی‌شان است. آنها دائما با مشرکین مبارزه کردند و عقب نشینی نکردند. سازش نکردند و نترسیدند و اینها را قرآن کریم توصیه کرده است.
وی گفت: من از رئیس‌جمهور محترم با همه وجودم درخواست می‌کنم قبلاز آنکه رضای حزب و گروهی خودش را در این موضوع طلب‌کار کند توجه کند که بدهکار خدا هستید، لذا بدهکاری خودت را به خدا و شهدا در اولویت اول قرار بده و بدانید اگر من آخوند پشت این تریبون هستم و یا شما آخوند در راس قوه اجرایی هستید به برکت خون شهداست، در غیر این صورت دنیا به آخوند نیاز نداشت و سیاستمداران پیچیده با همان مدل می‌‌ماندند و حکومت می‌کردند اما آخوند یعنی مظهر پاکی و اعتلای دین و نجات بشریت و جوانان.
خطیب موقت نماز جمعه تهران با توصیه این مطلب که رئیس‌جمهور در معرفی کابینه افرادی مومن، معتقد، ولایت‌مدار و بی‌رنگ و بی‌تعصب به جناح و متعصب در اعتقادات حقه باشند، را معرفی کند، وزراتخانه‌های علوم و آموزش و پرورش را مورد توجه قرار داد و افزود: آقای رئیس‌جمهور محترم این دین امانت است، انقلاب امانت است، جوان‌ها امانت ما هستند؛ کسانی را بگذارید که دغدغه دین و اخلاق داشته باشند، دغدغه پیشرفت کشور را داشته باشند.
وی در بخش پایانی سخنانش با تبریک پیروزی حزب‌الله لبنان در منطقه عرسال خاطر نشان کرد:‌ همه حامیان ظالم دماغ‌شان به خاک مالیده خواهد شد. مردم یمن هم در اوج گرفتاری هستند اما پیروزی نهایی از آنِ مظلوم خواهد بود. شلیک و اصابت موشک یمن به هدف، نشانه پیروزی است و آمریکا و اذناب آنها رو به افول هستند، آنها شکست‌های دیگری خواهند داشت.