دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » فرق و ادیان » سازمان اوقاف: هر امامزاده ای که توسط “اوقاف” بنا نشود، قلابی و جعلی به شمار میرود و تخریب میشود!!

سازمان اوقاف: هر امامزاده ای که توسط “اوقاف” بنا نشود، قلابی و جعلی به شمار میرود و تخریب میشود!!

غائلهء امامزاده های قلابی!!

فقط مراکز  وابسته به اداره تکفیری فِرَق و ادیان وابسته به اطلاعات سپاه و قرارگاه ثارالله اجازه عَلَم کردن “امامزاده” قلابی  دارند و برای آن شناسنامه صادر میکنند!! هیچ سازمان دیگری مجاز به بناکردن امامزاده قلابی و جعلی نیست!!

بر اساس اعلام اوقاف  حدود 280 امامزاده در استان کهگیلویه وبویراحمد وجود دارد. این آمار جدا از آمار غیراعلام شده امامزاده های سیار است که به عقب کامیون میبندند و روستا به روستا میچرخانند و مردم را تَلَکه میکنند!

تخریب امامزاده‌های جعلی در کهگیلویه
۰۵ مرداد ۱۳۹۶ –  به گزارش ایرنا، آخوندی موسوم به  نورالله جنتی پور  مدیرکل اوقاف کهگیلویه و بویراحمد گفت: امام زاده های قلابی و جعلی که توسط عده ای سودجو در برخی مناطق این استان بناه شده بود، تخریب شد. برخی از این افراد که با سوء استفاده از اعتقادات پاک مردم در مبانی دینی برای خود بازار و دکانی باز کرده بودند، شناسایی و با آنها برخورد شد.امام زاده های جعلی شناسایی شده که بیشتر در مناطق روستایی است. این افراد سحار و سودجو با تعبیر و تعریف خواب هایی از معجزات و مشکل گشایی این امام زادگان دروغین، اعتقادات دینی مردم به ویژه در روستاها را هدف قرار داده بودند.
متخلفان در این راستا شناسایی و با آنها برخورد و تعهدات لازم گرفته شد. مردم مراقب افرادی که می خواهند با عوام فریبی در جامعه و سخره گرفتن اعتقادات دینی آنان برای خود بازار و دکانی باز کنند، باشند.
آخوند جنتی  از مردم متدین و خداجوی کهگیلویه وبویراحمد در مناطق مختلف خواست تا هرگونه اقدام مشکوک در این راستا را به اطلاع اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و سایر دستگاه های ذیربط اطلاع دهند.


آخوندخرافه گستر جنتی اضافه کرد:
با هرگونه خرافه پرستی و ایجاد وهن و عوام فریبی از ساحت دین و مقدسات مخالف هستیم، اما البته این موضوع نباید بهانه و دستمایه ای برای کمرنگ کردن جایگاه والای امام زادگان وبقاع متبرکه شود (!!!!!) بلکه باید جایگاه والای نوادگانی که جلوی ظلم ایستادند و مظلومانه شهید شدند را همواره حفظ و تکریم کرد.

وی با اشاره به برنامه های متنوع و فرهنگی اداره کل اوقاف و امورخیریه در دهه کرامت نیز گفت که همایش بزرگداشت امامزادگان در روز هشتم مرداد در حرم امامزاده شاه قاسم (ع) یاسوج با حضور مسئولان اجرایی استان برگزار و در آن از خادمان و هیأت امنای فعال بقاع متبرکه تجلیل خواهد شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت که این استان سه ماهه سال جاری بر اساس ارزیابی سازمان اوقاف کشور در زمینه خدمت به بقاع متبرکه و انجام فعالیت های فرهنگی در آنها 2 برابر تعهد خود عمل کرده و 200 درصد پیشرفت داشته است.
وی گفت که استان در این مدت به لحاظ کمک به ساخت و ساز حرم امامزادگان و ارائه خدمات رفاهی به زائران بقاع متبرکه نیز 150 درصد رشد داشته و حدود یک و نیم برابر تعهد خود عمل کرده است.