شنبه , ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » نمایندگان جامعه پزشکی با انتشار نامه هایی خواستار لغو انتخابات نظام پزشکی شده اند

نمایندگان جامعه پزشکی با انتشار نامه هایی خواستار لغو انتخابات نظام پزشکی شده اند

هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی در حالی از ساعت ۸ صبح جمعه ۳۰ تیر ۹۶ در مناطق مختلف کشور آغاز شده است که برگزاری این انتخابات به دو شیوه الکترونیکی و حضوری به صورت همزمان، با ابهاماتی همراه شد که در نهایت شیوه الکترونیکی ملغی شد.

در همین حال، دکتر محمد حسین قربانی رئیس هیئت نظارت بر انتخابات نظام پزشکی، گفت: با توجه به وعده‌ها بستری فراهم شده بود و می‌توانست افتخاری برای جامعه پزشکی باشد، اما متاسفانه با همه کم‌کاری‌هایی که شد نتوانستیم بستر انتخابات الکترونیک را فراهم کنیم، از همه جامعه پزشکی عذرخواهی می‌کنم.

این در حالی است که دکتر ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت و دکتر محمد آقاجانی رئیس ستاد مرکزی هیات اجرایی انتخابات نظام پزشکی نیز، در اظهاراتی جداگانه از جامعه پزشکی عذرخواهی کرده اند.

به دنبال این عذرخواهی ها، نامه هایی از سوی نمایندگان جامعه پزشکی منتشر شد که خواستار لغو انتخابات شده اند.

دکتر عباس کامیابی رئیس انجمن پزشکان عمومی ایران در نامه ای به روسای هیات نظارت و اجرایی انتخابات نظام پزشکی، خواستار اصلاح روند برگزاری این انتخابات شده است.

در نامه ای دیگر، دکتر اسماعیل ایدنی رئیس شورای عالی نظام پزشکی کشور به رئیس هیات مرکزی نظارت انتخابات نظام پزشکی، به نوعی خواستار تمدید زمان برگزاری انتخابات به مدت ۲۴ ساعت شده است.

این در حالی است که دکتر محمود فاضل دبیر شورای هماهنگی نظام پزشکی های استان های خراسان هم در نامه ای به دکتر علی رضا زالی رئیس کل سازمان نظام پزشکی، خواستار توقف روند برگزاری انتخابات شده است.

در همین حال، دکتر رحمت الله حافظی از کاندیداهای نظام پزشکی در تهران نیز خواستار ابطال انتخابات نظام پزشکی شده است.