دوشنبه , ۷ آذر ۱۴۰۱
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » پیام تبریک سال نو صابئین مندایی توسط دستیار ویژه رئیس‌جمهور

پیام تبریک سال نو صابئین مندایی توسط دستیار ویژه رئیس‌جمهور

متن پیام حجت الاسلام والمسلمین علی یونسی به این شرح است:

به نام خداوند بخشنده و مهربان

إِنَّ الَّذِینَ آمَنُواْ وَ الَّذِینَ هَادُواْ وَ النَّصَارَى وَ الصَّابِئِینَ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَ الْیَوْمِ الآخِرِ وَ عَمِلَ صَالِحاً فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِندَ رَبِّهِمْ وَ لاَ خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَ لاَ هُمْ یَحْزَنُونَ (بقره/ ٦٢).

آغاز سال نو مندایی و جشن عید بزرگ (نوروز ربا) را به ایرانیان عزیز صابئین مندایی و تمام پیروان پیام آور یکتاپرستی، صلح و عدالت؛ حضرت یحیی (ع)، صمیمانه تبریک و شادباش می‌گویم.

در قرآن کریم، نام دین صابئین بارها به نیکی و در کنار ادیان بزرگ همچون اسلام، زرتشت، یهودیت و مسیحیت بیان شده است (بقره ٦٢؛ مائده ٦٩؛ حج ١٧). ادیان بزرگی که بشر را به اخلاق، عدالت، مدارا، هم‌شناسی و همزیستی اخلاقی، انسانی و دینی دعوت می‌کنند. بنظر می رسد که راه سعادت بشر و رهایی از وضعیت نامطلوب موجود در جهان نیز، توجه به پیام مشترک این ادیان الاهی یعنی پرستش خدای یگانه، به رسمیت شناختن تفاوت‌ها، پذیرش دیگری، احترام متقابل پیروان ادیان توحیدی و بازگشت به آموزه‌ها و تعالیم ادیان آسمانی است. می توان گفت که از آموزه های اصلی و اساسی همۀ پیام آوران آسمانی همچون حضرت آدم، نوح، ابراهیم، زرتشت، موسی، یحیی، عیسی و محمد (که درود خدا بر تمام آنان باد) عدالت، عقلانیت، صلح، مدارا، اعتدال، همزیستی مسالمت آمیز و پرهیز از خشونت و افراط‌گرایی است.

اینجانب، ضمن آرزوی سالی سرشار از سعادت و شادکامی، از خداوند متعال، برای هموطنان عزیز صابئین مندایی بهروزی توأم با موفقیت را مسألت دارم.

علی یونسی