سه شنبه , ۱۲ مهر ۱۴۰۱
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » فرمانده کل سپاه: “آمریکا در صورت تحریم سپاه باید پایگاه‌های خود را تا عمق هزار کیلومتری ایران جمع کند

فرمانده کل سپاه: “آمریکا در صورت تحریم سپاه باید پایگاه‌های خود را تا عمق هزار کیلومتری ایران جمع کند

پاسدار محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران روز چهارشنبه (۲۸ تیر/۱۹ ژوئیه) در همایش فرماندهان نیروی زمینی سپاه در مشهد گفت در صورتی که آمریکا بخواهد تحریم‌ علیه برنامه موشکی و سپاه پاسداران ایران را دنبال کند، باید پایگاه‌های خود را تا فاصله‌۱۰۰۰ کیلومتر از اطراف ایران جمع کند و «بداند اشتباه محاسباتی خود را با هزینه بالایی باید تصحیح کند.»

اشاره او به تحریم‌های جدید آمریکا علیه ۱۸ فرد و نهادی است که در ارتباط با برنامه موشکی و حمایت از فعالیت‌های نظامی ایران قرار دارند. این تحریم‌ها دوشنبه ۲۶ تیر از سوی وزارت دارایی و همچنین وزارت خارجه آمریکا اعلام شد.

به گزارش ایلنا، پاسدار محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه در همایش فرماندهان نیروی زمینی سپاه که در مشهد مقدس برگزار شد با تاکید بر اینکه توانمندی موشکی به هیچ عنوان قابل معامله و حتی مذاکره نیست، اظهار داشت: ما از توان موشکی همانگونه دفاع می‌کنیم که مردان غیرتمند از ناموس خود دفاع می‌کنند.

وی افزود: توان موشکی ایران در هوا، دریا و زمین به سرعت در حال رشد است و این برای ما یک اصل مسلم است.

جعفری جایگاه و اهمیت توانمندی موشکی در ایجاد قدرت بازدارندگی را مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: موشک‌های نقطه زنی که در عملیات اخیر موشکی علیه تروریست‌های تکفیری کیلومتر‌ها دور‌تر از مرزهای کشور با دقت و موفقیت به اهداف اصابت کرد، در حال توسعه کمی است.

وی در ادامه تصریح کرد: اگر امریکا بخواهد موضوع تحریم دفاعی و تحریم سپاه را دنبال کند قبل از آن باید پایگاه‌های منطقه‌ای خود را تا عمق هزار کیلومتر در اطراف ایران جمع آوری کرده و بداند اشتباه محاسباتی خود را با هزینه بالایی باید تصحیح کند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز دشمن وقوع جنگ را برای خود مضر می‌داند، یادآور شد: همهٔ اقدامات نظامی و جنگ افروزانه دشمنان در منطقه تاکنون برای آن‌ها نتیجه عکس داده و به همین جهت شروع جنگ دیگر را به ضرر خود می‌دانند.