یکشنبه , ۴ مهر ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » معاون امور راهبردی و اشراف فرماندهی معظم کل قوا تاکید کرد: جبهه رسانه‌ای انقلاب اسلامی نیازمند حرکت‌های رسانه‌ای آتش به اختیار است.

معاون امور راهبردی و اشراف فرماندهی معظم کل قوا تاکید کرد: جبهه رسانه‌ای انقلاب اسلامی نیازمند حرکت‌های رسانه‌ای آتش به اختیار است.

سرلشکر ایزدی: جبهه رسانه‌ای انقلاب نیازمند حرکت‌های رسانه‌ای آتش به اختیار است

در آئین بهره‌برداری از پروژه‌های رسانه‌ای خبرگزاری موسوم به  تسنیم مرکزی مطرح شد

به گزارش خبرگزاری موسوم به تسنیم  از اراک، براساس برنامه‌های تدوینی در سال96  استان مرکزی مجموعه برنامه‌های فرهنگی و رسانه‌ای در استان مرکزی از ابتدای سال 96 با جدیت آغاز و اجرایی شد.

براین اساس، نشست دفاتر شهرستانی خبرگزاری موسوم به تسنیم استان مرکزی در ماه گذشته و به میزبانی شهرستان ساوه برگزار و برنامه‌های اجرایی امسال در قالب کیفی سازی و بالابردن کمیت اخبار تولیدی و گزارشات ابلاغ شد.

پس از این، سیزدهمین دوره آموزش تخصصی خبرنگاری در این دفتر به صورت دوره ای یک ماهه اجرایی و 68 نفر در این دوره مورد آموزش و تعلیم دوره‌های تخصصی خبرنگاری این دفتر قرار گرفتند.

یکی از مهم‌ترین اولویت کاری این دفتر در سال 96 بهره‌برداری از پروژه‌ها و تولیدات رسانه‌ای بوده که با پیگیری و برنامه‌ریزی انجام گرفته مجموعه‌ای از تولیدات و طرح و پروژه‌های خبرگزاری تسنیم استان مرکزی صبح روز شنبه 24 تیرماه با حضور جمعی از مقامات کشوری و استانی به بهره‌برداری رسید.

حرکت “تسنیم” نمونه موفق حرکت انقلابی و فرهنگی “آتش به‌اختیار” است

در قسمتی از این برنامه “سردار داود غیاثی‌راد” پیام “سرلشکر مصطفی ایزدی” معاون امور راهبردی و اشراف فرماندهی معظم کل قوا را به‌شرح ذیل قرائت کرد:

و مزاجه من تسنیم، عیناً یشرب بها المقرّبون (سوره مطفّفین، آیات 26 و 27)

بی‌شک، عرصه فرهنگ امروز کشور همان‌طور که فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای عزیز (مد ظله العالی) فرمودند نیازمند حرکت‌های فرهنگی قانونمند آتش به‌اختیار در بخش‌های مختلف فرهنگ است.

حرکت فرهنگی آتش به‌اختیار در حوزه فرهنگ و رسانه نه‌تنها سبب تقویت جبهه رسانه‌ای انقلاب که منجر به ایستادگی در برابر جبهه مقابل انقلاب اسلامی و به‌تبع آن، ضعف و انحطاط جبهه باطل علیه اسلام ناب محمدی(ص) می‌گردد.

حرکت فرهنگی رسانه ارزشی و انقلابی تسنیم مصداق بارز کار فرهنگی آتش به‌اختیار قانونمند، هدفمند، تمیز و برمبنای اصول انقلابی و اسلامی است.

مقام معظم رهبری تاکید و توجه زیادی به بخش فضای مجازی دارند

مشاور بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور و معاون فرهنگی هیئت رزمندگان غرب و ‏‏‏شمال غرب کشور در این مراسم با اشاره به مطالبات مقام معظم رهبری در زمینه فرهنگی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین تاکیدات مقام معظم رهبری موضوع فرهنگی و اقدامات فرهنگی است که باید این مهم همواره مورد تاکید و در دستور کار مجموعه‌های فرهنگی به ویژه رسانه‌ها قرار گیرد.

سردار داود غیاثی‌راد افزود: یکی از مزایای خوب خبرگزاری تسنیم، فعالیت آن در صحنه بین‌المللی است که در این راستا خبر‌های جهان اسلام و دفاع از حرم اهل بیت(ع) را به شکل مطلوب گزارش می‌دهد.

وی تصریح کرد: اگر امروز می‌بینیم که آمریکا منفورترین کشور دنیاست، این قدرت رسانه‌های ایران اسلامی است که با کار رسانه‌ای انقلابی و قوی موفق شد چهره پلید و زشت آمریکا را به دنیا نشان دهد.

غیاثی‌راد خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری تاکید و توجه زیادی به بخش فضای مجازی دارند که این بیان‌گر اهمیت و جایگاه عرصه رسانه و فضای مجازی در جامعه است که باید با برنامه‌ریزی و تلاش در این حوزه فعالیت کرد.

“سپاه پاسداران” خط قرمز جمهوری اسلامی ایران و مجلس است

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم به اهمیت کار بزرگ مدافعان حرم اشاره کرد و اظهار داشت: اگر ما امروز امنیتی داریم به واسطه تلاش و ایثار شهدا به‌ویژه شهدای مدافع حرم است علی‌رغم تمام توطئه هایی که همه علیه ما دارند به لطف پروردگاربا همت سربازان امام زمان، پاسداران سلحشور، ارتش و ایثارگران امنیت در کشور ما برقرار است که ما باید قدردان این نعمت باشیم.

سیدمهدی مقدسی افزود: انعکاس به موقع اخبار موفقیت‌های ما ضمن اینکه لرزه به تن دشمنان ما می‌اندازد سبب خوشحالی آزادگان جهان و همراهان ما می‌شود در جهان رسانه‌هایی هستند که رسالت دارند و بشریت را مدنظر قرار می‌دهند و اهداف اسلامی را دنبال می‌کنند که رسانه‌های جمهوری اسلامی اسلامی ایران از این دست هستند و انتشار اخبار نصرت جبهه مقاومت یکی از انتظارات جامعه از رسانه‌های ارزشی است.

وی ادامه داد: تمام طیف‌های سیاسی در مجلس شورای اسلامی اعتقاد بر این دارند که نیروهای نظامی نقشی دارند که بر هیچ کسی پوشیده نیست و اگر آمریکا کاری انجام می‌دهد که سپاه را محدود کند ما در مجلس با افتخار می‌گوییم که خط قرمز ما سپاه است سپاه برای ما ارزشمند است و ما ارزش سپاه را در جهان می دانیم، جمهوری اسلامی و سپاه راه خود را ادامه می‌دهد اگر سپاه و نیروهای امنیتی ما نبودند اکنون تروریسم جهان را احاطه کرده بود و اگر آرامش در کشور جاری است به سبب وجود ایثار این شهدا و امام راحل است.

سامانه خبرنگار شهروندی استان مرکزی در اراک افتتاح شد

در راستای تسهیل ارتباطات مردمی با این دفتر خبرگزاری و ارائه گزارشات خبری بسترهای لازم در بخش تلفن ثابت، پیامک، فضای مجازی در قالب سامانه خبرنگار شهروندی در دفتر استان مرکزی فراهم شده که امروز رسما کار خود را آغاز کرد، این درحالیست که پیش از این و از ابتدای سال 96 این سامانه در بستر تلفن به شکل آزمایشی فعال بوده است.

سامانه خبرنگار شهروندی خبرگزاری بین‌المللی تسنیم استان مرکزی با شماره تلفن هوشمند و گویای 32266677 – 086 و در فضای مجازی تلگرام، اینستاگرام نیز در دسترس مخاطبان این رسانه قرار دارد.

کتاب “اخلاق در رسانه” در استان مرکزی رونمایی شد

کتاب اخلاق در رسانه مجموعه دوجلدی کتابی بوده که از ابتدای سال96 در واحد آموزش و پژوهش خبرگزاری تسنیم استان مرکزی کار تدوین و نگارش آن آغاز شد و جلد نخست این مجموعه صبح امروز مورد رونمایی قرار گرفت.

جلد نخست کتاب اخلاق در رسانه مشتمل بر 3 بخش اخلاق و رسانه، اخلاق رسانه، اخلاق رسانه در حوزه خبر و اطلاع رسانی با تاکید بر آموزه‌های دینی است که هر بخش آن نیز شامل ده‌ها زیربخش است.

مرکز صوت و فیلم دفتر موسوم به خبرگزاری تسنیم استان مرکزی افتتاح شد

مرکز صوت و فیلم خبرگزاری بین‌المللی تسنیم استان مرکزی در قالب واحدی استودیویی با استفاده از افراد خبره و با نگاهی نوین به عرصه خبر به منظور کیفی‌سازی اخبار و بصری و شنیداری‌سازی در کنار خبر مکتوب کار خود را امروز رسما آغاز کرد.

در این مراسم در اقدامی نوین اقدام به ارتباط مستقیم تصویری با خبرنگاران این خبرگزاری که در میدان شهدای اراک حضور داشتند شد و این خبرنگاران گزارشی تصویری از مرکز شهر اراک برای حضار برنامه مخابره کردند.

براساس برنامه‌ریزی اولیه و اعلام دفتر  خبرگزاری تسنیم  استان مرکزی این مرکز در هرهفته در ابتدا 15 گزارش تصویری ـ خبری باکیفیت تهیه و منتشر خواهد ساخت.

برگزیدگان جشنواره چهارم خبریاوران تسنیم مرکزی تجلیل شدند

یکی از برنامه‌ها در این مراسم تقدیر از برگزیدگان چهارمین جشنواره خبریاوران  خبرگزاری تسنیم استان مرکزی بود که براساس کاربرگ‌های نظرسنجی کلی از بین مدیران کل و مدیران روابط عمومی استان مرکزی نفرات پویا و برتر در ارتباط با رسانه‌های استان مورد تقدیر قرار گرفتند.

در این مراسم از “سردار عزیزی” فرماندهی انتظامی استان مرکزی، “سردار سلیم‌آبادی”، “فیلی” معاون عمرانی استاندار مرکزی، “قربانی” مدیرکل شهری استانداری مرکزی”، “حاجی‌پور” مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی، “بیدهندی” مدیرکل تأمین اجتماعی استان مرکزیو “محمودی” مدیرکل محیط زیست استان تقدیر شد.

همچنین از “طراوتی فکور” روابط عمومی آبفای استان مرکزی، “جافر” روابط عمومی راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، “عزیزیان” روابط عمومی راه و شهرسازی، “فتح‌آبادی” روابط عمومی بنیاد مسکن، “شکرایی” روابط عمومی جهادکشاورزی و “فراهانی” روابط عمومی دامپزشکی استان مرکزی تقدیر شد.

در این برنامه تقدیر ویژه‌ای از “عبداله حسین‌خانی” مدیر سابق روابط عمومی اوقاف و امور خیریه و “مهدی میرزابابایی” مدیر سابق روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک انجام گرفت.

خانواده معظم شهدای مدافع حرم تیپ فاطمیون در اراک تجلیل شدند ‌

براساس تدبیر انجام شده در  خبرگزاری تسنیم  استان مرکزی و باتوجه به فضای معنوی استان مرکزی به سبب تشییع و تدفین 3شهید والامقام مدافع حرم از لشکر سرافراز فاطمیون در اراک در دوروز گذشته برنامه‌ریزی شد تا از تمامی خانواده معزز شهدای مدافع حرم فاطمیون تجلیل به عمل آید.

براین اساس، همزمان با آئین رونمایی و افتتاح طرح‌ها و پروژه‌های خبرگزاری موسوم به تسنیم استان مرکزی با اهدای لوح، تندیس و قاب عکس متبرک به تمثال مبارک مقام معظم رهبری از 4 خانواده مدافع حرم لشکر فاطمیون در اراک تجلیل شد.

در این مراسم، از خانواده شهدای مدافع حرم لشکر فاطمیون «کاظم خاوری»، «حسین ابراهیمی»، «محمد ابراهیمی» و “اسداله قربانی” از سوی مجموعه دفتر   خبرگزاری موسوم به تسنیم استان مرکزی تجلیل و تقدیر شد.

همچنین در این مراسم از جانباز سرافراز “اله مراد اندیکایی” که در دفاع از حرم اهل بیت عصمت و طهارت به درجه رفیع جانبازی نائل آمد تقدیر و تجلیل شد.

اسناد سجلی شهید شاخص بسیج رسانه کشور در اراک رونمایی شد

یکی از برنامه‌های این مراسم رونمایی از اسناد سجلی “شهید علیرضا نهرمیانی” شهید  شاخص سال1396 بسیج رسانه کشور بود که همزمان با برگزاری آیین رونمایی و افتتاح طرح‌ها و پروژه‌های تسنیم استان مرکزی رونمایی شد.

هر ساله سازمان بسیج مستضعفین اقدام به معرفی شهدای شاخص هر سال در سطح کشور می‌کند که امسال نیز همچون روال گذشته شهدای شاخص کشور معرفی شدند و براساس اعلام سازمان بسیج رسانه کشور “شهید علیرضا نهرمیانی” شهید حوزه رسانه استان مرکزی به عنوان شهید شاخص رسانه کشور معرفی شد.

شهید علیرضا نهرمیانی فرزند محمد حسن متولد 8 اردیبهشت 1333 در اراک مجرد و دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته‌های اقتصاد و روابط بین‌الملل از دانشگاه کالیفرنیا آمریکا، مسلط به زبان انگلیسی و سرپرست اداره خبرنگاران خارجی وزرات ارشاد بود.

شهید علیرضا نهرمیانی در گلزار شهدای اراک قطعه دهم ردیف سوم مزار سوم با چهره‌ای مهربان نظاره‌گر من و توست و این البته ظاهر ماجراست زیرا به قول سید شهیدن اهل قلم «عالم محضر شهداست، اما کو محرمی که این حضور را دریابد و در برابر این خلا ظاهری خود را نبازد» و ما هرگاه یادش می‌کنیم از او و همه شهدا یاری می‌خواهیم تا در جهاد کبیر و جهاد اکبر یاری‌مان کنند تا خود را نبازیم.

انتهای پیام/