شنبه , ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » ممانعت از ورود یکی از مزدوران شناخته‌شده بسیج و سپاه به آمریکا

ممانعت از ورود یکی از مزدوران شناخته‌شده بسیج و سپاه به آمریکا

 

 

روزنامه آمریکایی بوستون گلوب و خبرگزاری‌های داخل ایران روز سه‌شنبه گزارش دادند که محسن دهنوی به منظور کار و پژوهش در بیمارستان کودکان آمریکا همراه همسر و سه فرزند خود به آمریکا سفر کرده بود اما ماموران اداره مرزبانی و گمرک ایالات متحده مانع ورود آنها به خاک آمریکا شدند.

این رخداد قبل از هر چیز فرمان دونالد ترامپ برای محدودیت سفر شهروندان شش کشور عمدتا مسلمان از جمله ایران به آمریکا را به ذهن متبادر می‌کرد و برخی مزدوران خارج از کشور از همین زاویه به دیپورت محسن دهنوی اعتراض کردند.

از جمله تریتا پارسی بنیان‌گذار نایاک و یکی از شناخته شده ترین مزدوران خارج از کشور در صفحه توییتر خود نوشت که این ماجرا نمونه‌ای از «منع سفر مسلمانان» به آمریکا است که سخن وی اشاره به مناقشات اخیر پیرامون فرمان مهاجرتی ترامپ دارد. در حالی که معترضان این فرمان می‌گویند که دولت آمریکا مسلمانان را هدف قرار داده، اما کاخ سفید این مسئله را رد می‌کند.

با این حال خبرگزاری آسوشیتدپرس همان روز سه‌شنبه اظهارات یکی از سخنگویان مرزبانی و گمرک آمریکا را بازتاب داد که تاکید می‌کرد اساسا دیپورت محسن دهنوی و خانواده او ارتباطی با فرمان مهاجرتی آقای ترامپ نداشته و پس از بررسی مدارک وی در فرودگاه چنین تصمیمی اتخاذ شده است.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده، این فرد به اسم «سید محسن دهنوی»، از اعضای شناخته‌شده‌ی بسیج دانشجویی در سالهای گذشته است و در حال حاضر، معاونت “پژوهشکده شهیدرضایی دانشگاه صنعتی شریف” را بر عهده دارد که این پژوهشکده از سال‌ها قبل در حوزه رادار با نیروی هوایی سپاه پاسداران همکاری می‌کند.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده، آقای دهنوی با ویزای «جی. وان» (J۱) و تحت عنوان پژوهشگر دوره پسادکترا در «بیمارستان کودکان بوستون» وابسته به دانشگاه هاروارد به امریکا سفر کرده بود اما ماموران مرزی از ورود وی به خاک این کشور جلوگیری کردند.

محسن دهنوی در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۹۲ ایران مسئول بخش دانشجویی ستاد سعید جلیلی بود و برخی رسانه‌ها از جمله «تقاطع» نوشته‌اند که او سال ۱۳۸۶ مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف بوده است.

جالب است که رسانه های پروپاگاندا و دروغ پرداز داخلی تصویر دکتر «محسن داودی» (متخصص ریه) رو به جای «سید محسن دهنوی» منتشر کردند.