چهارشنبه , ۲ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » جان بولتون، سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل: تهران مشکل خاورمیانه است و تغییر نظام در ایران پاسخ به این مسئله است.

جان بولتون، سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل: تهران مشکل خاورمیانه است و تغییر نظام در ایران پاسخ به این مسئله است.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری ورلدنت‌دیلی، جان بولتون سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل در جدیدترین اظهارات خود گفت: تهران مشکل خاورمیانه است.

بولتون در ادامه اظهارات خود گفت: برای اولین بار در طول هشت سال گذشته ما می‌توانیم شاهد رئیس‌جمهوری در آمریکا باشیم که به‌طور کامل مخالف نظام حاکم بر ایران است. وی این احساس خود را به طور شفاف در جریان رقابت‌های انتخاباتی اعلام و آن را در بیانیه‌ها و حتی توئیت‌های مختلف نشان  داده است. رئیس‌جمهور به طور کامل با توافق هسته‌ای که در دولت قبلی(آمریکا) به امضا رسید، مخالف است.

وی با اشاره به اقدام دولت ترامپ مبنی بر بازنگری سیاست‌های واشنگتن در قبال تهران گفت: حتی در زمان انجام این بازنگری کنگره به اقدامات خود ادامه می‌دهد و به دنبال تصویب تحریم‌های اقتصادی جدید علیه ایران است. این تحریم‌ها هیچ ارتباطی با مسئله هسته‌ای ندارد اما تهران تلاش خواهد کرد چنین ارتباطی را پیدا کند.

سفیر پیشین آمریکا در سازمان مللی در اظهارات خود بابیان اینکه رفتار و اهداف ایران تغییر نخواهد کرد، گفت که تغییر نظام در ایران پاسخ به این مشکل خواهد بود.