دوشنبه , ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » لغو مراجعات مردمی به مجلس به بهانه حملات تروریستی تهران

لغو مراجعات مردمی به مجلس به بهانه حملات تروریستی تهران

قرار است به بهانه حملات یا نمایش تروریستی اخیر، مراجعات مردمی به مجلس نیز لغو شود.

عزت‌الله یوسفیان‌ملا، رئیس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس است. او در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی تسنیم، خبر از لغو مراجعات مردمی به مجلس داده است.

گفته می‌شود که پس از حملات تروریستی به مجلس شورای اسلامی، از نمایندگان مجلس پیرامون وضعیت امنیتی این نهاد نظرسنجی شده است.

یوسفیان‌ملا در این باره می‌گوید: «در آخرین نظرسنجی که از نمایندگان به عمل آمد، اکثر آنها معتقد بودند که باید نیروهای امنیتی اقدامات کارشناسی خود را به منظور برقراری هر چه بیشتر امنیت در محدوده پارلمان بیشتر کنند.»

به باور رئیس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس، تا زمانی که مردم برای گفت‌وگو با نمایندگان خود به مجلس می‌آیند، امکان برقراری کامل امنیت مجلس وجود نخواهد داشت.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

از این‌رو، قرار شده است که مراجعات مردمی به مجلس از این پس لغو شده و مردم برای تماس و گفت‌وگو با نمایندگان منتخب خود به حوزه‌های انتخابیه آن‌ها مراجعه کنند.

یوسفیان‌ملا در خصوص خطرات ناشی از مراجعات مردمی به مجلس گفته است: «به طور مثال در روزهای دوشنبه که اکثر نمایندگان ملاقات‌های عمومی دارند، اگر هر نماینده حدودا ۵۰ مراجع‌کننده داشته باشد و حدود ۲۵۰ نماینده نیز در مجلس حضور داشته باشند، نزدیک به ۱۳ هزار مراجعه‌کننده در یک روز وارد مجلس می‌شوند. در این شرایط طبیعتاً امکان برقراری کامل امنیت به وجود نمی‌آید.»

به منظور هماهنگ کردن زمان ملاقات مردم با نمایندگان مقرر شده است که نمایندگان از پیش، زمان حضور خود را در حوزه انتخابیه اعلام کنند، تا مراجعه‌کنندگان با اطلاع قبلی به دفاتر آن‌ها بروند.