شنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » پاسدار هوشنگ امیراحمدی – یکی از کاندیداهای ردصلاحیت شده مادام العمرریاست جمهوری توسط شورای نگهبان- از عَلَمدارانِ جبهه مخالف دکتر روحانی ، در خارج کشور چه میبافد؟!

پاسدار هوشنگ امیراحمدی – یکی از کاندیداهای ردصلاحیت شده مادام العمرریاست جمهوری توسط شورای نگهبان- از عَلَمدارانِ جبهه مخالف دکتر روحانی ، در خارج کشور چه میبافد؟!

بحث ها پیرامون موقعیت سپاه پاسداران بالا میگیرد!

پاسدار هوشنگ امیراحمدی: می‌خواهند سپاه را خلع سلاح کرده و تحویل آمریکایی‌ها بدهند!!!

هوشنگ امیراحمدی

به گزارش گروه رسانه ای سپاه پاسداران موسوم به “خبرگزاری تسنیم” فردی موسوم به “هوشنگ امیر احمدی” که بوقهای تبلیغاتی سپاه پاسداران از او به عنوان “استاد دانشگاه راتگرز نیوجرسی آمریکا” نام میبرند مدعی شد: سپاه موشک لازم دارد اما “شما” ( خطاب به دکتر حسن روحانی، بدون نام بردن صریح از او) می‌خواهید آن را از سپاه بگیرید و بعد تحریمهایش را هم حفظ می‌کنید. یعنی عملا می‌خواهید سپاه را خلع سلاح کنید و تحویل آمریکایی‌ها بدهید.

در شرایطی که پاسدار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه در خطابی غیر مصرح به حسن روحانی گفته :”نباید کسی سپاه را تضعیف و مورد حمله‌های گوناگون قرار دهد، نباید تداعی حرف‌های دوره‌های گذشته را کرد، زیرا امروز سینه سپاه برای ایثار در راه کشور و مردم سپر است”، سایت رسانه ای کذایی موسوم به تسنیم در ادامه مقاله خود درباره هوشنگ امیراحمدی  مینویسد:

هوشنگ امیراحمدی استاد دانشگاه راتگرز ایالت نیوجرسی آمریکا، مدیر مرکز مطالعات خاورمیانه این دانشگاه و رییس و بنیاگذار شورای ایران–آمریکا در گفتگوی اسفند ماه سال 95 خود با خبرنگار 8دی سخنان قابل تأملی درباره نحوه برخورد با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مطرح کرد که نگاهی به این سخنان و برخوردهای عجیب و غیرمنتظره اخیر برخی مسئولان ارشد نظام با این نهاد دفاعی نظامی کشور را روشن تر می‌کند:

قبل از برجام ما یک ایران هراسی و اسلام هراسی داشتیم. اگر اوباما 10 سال دیگر هم رئیس جمهور بود شاید برای ایران هراسی تا حدی خوب بود اما حالا که دلواپسان در آمریکا به سرکار آمده‌اند الان ایران هراسی بیشتر و بدتر است. یک کلکی هم در این میان وجود دارد. این آقایان می‌گویند ایران هراسی کم شده است اما در واقع هیچ وقت موضوع ایران هراسی مد نظر نبوده است. جهان از ایران، هراسی نداشت بلکه از نظام و این نوع نگاه هراس داشت. آنها در واقع الان به سپاه‌هراسی دامن می‌زنند. در برجام هیچ تحریمی از سپاه برداشته نشد. معاهده سازمان ملل در بحث موشک هم برای سپاه مشکل ایجاد کرد. الان هم برنامه دارند که سپاه را در لیست تروریست‌ها قرار دهند. این آقایان متوجه نبودند و نیستند که کارهای آنها صدمه اساسی به سپاه زد. این خیلی خطرناک است. من به سپاه به عنوان نیروی نظامی کشور احترام می‌گذارم و همیشه می‌گویم به سپاه هم در داخل کشور و هم در خارج ظلم می‌شود. شما نیرویی برای حفظ انقلاب اسلامی ایجاد کرده‌اید که وظیفه نظامی و دفاع دارند و به خطر می‌زنند و بعد بخاطر دفاعی که می‌کند بر سرش هم می‌زنیم. یعنی به او تفنگ می‌دهیم که از ما دفاع کند و وقتی به سمت دشمن تیراندازی می‌کند می‌گوییم این چه کاری است که می‌کنید. چرا آدم می‌کشید. شما آدم‌کش هستید. خوب این غیرمنصفانه است. در برجام سپاه چیزی نگرفت در حالی که همه قاچاقچی‌ها و دور زننده‌های تحریم‌ها را از لیست تحریم‌ها برداشتند. در حالی که قبل از همه باید تحریم‌های سپاه برداشته می‌شد. مثلا سپاه موشک لازم دارد اما شما می‌خواهید آن را از سپاه بگیرید و بعد تحریمهایش را هم حفظ می‌کنید. یعنی عملا می‌خواهید سپاه را خلع سلاح کنید و تحویل آمریکایی‌ها بدهید.

آمریکایی‌ها سربازهایشان را می‌فرستند عراق و در آنجا 10 هزار نفر را می‌کشند و بعد در کنگره ایستاده برای آنها نیم ساعت به عنوان قهرمانان کشور دست می‌زنند اما اینجا ما سربازهایمان را به سوریه می‌فرستیم و بعد پشت سر آنها حرف بد هم می‌زنیم و می‌گوییم آنها در سوریه چکار می‌کنند. یک فرهنگ غلط بر علیه نظامی‌ها در این کشور وجود دارد که موجب می‌شود که سپاه خیلی مظلوم واقع شود.

در قانون اساسی ایران آمده است که سپاه در دوران صلح در بازسازی شرکت کند. وقتی خاتم الانبیا می‌خواهد پروژه بگیرد داد و فریاد می‌کنند که اینها می‌خواهند پروژه بگیرند. قانون اساسی اجازه داده است. بزرگترین نهاد مهندسی در آمریکا army corps of engineers یا سپاه مهندسی ارتش است. یعنی آمریکا هم خاتم الانبیا دارد. کسی بر سر آنها نمی‌زند در حالی که یک نهاد عریض و طویل است که بنیانگذار بسیاری از امور می‌باشد. فردی به من می‌گفت تا قبل از احمدی‌نژاد وقتی سپاه در مناقصه‌ی پروژه‌ها شرکت می‌کرد آنها مناقصه سپاه را باز نمی‌کردند. گفتم خوب چرا باز نمی‌کردند. جواب داد چون رقم‌های سپاه خیلی پایین بود و سپاه با هزینه‌های بسیار کمتر پروژه‌ها را اجرا می‌کرد. ضمن اینکه سپاه رشوه نمی‌داد اما بخش خصوصی می‌توانست و این کار را می‌کرد. هر چه هزینه یک پروژه کمتر باشد فساد در آن کمتر است چون کمیسیون کمتر است. کمیسیون یک درصد 100 میلیون، یک میلیون تومان است اما کمیسیون یک میلیون تومان 100 هزار تومان است. آقای احمدی‌نژاد گفت پاکت‌های سپاه را هم باز کنید. در برجام و در موضوعات داخلی دیگر هم وقتی به سپاه رسیدیم بد عمل کردیم. وضعیتی هم برای سپاه ایجاد کردیم و آنها را بین مردم و دولت قرار دادیم.

منبع:فارس