شنبه , ۵ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » کرباسچی در همایش فصلی خانه احزاب: باید به فکر تثبیت قدرت احزاب باشیم

کرباسچی در همایش فصلی خانه احزاب: باید به فکر تثبیت قدرت احزاب باشیم

دبیرکل حزب کارگزارن تاکید کرد: در زمان انتخابات ممکن است حرف‌های گزنده زده شود که این به نفع مصالح ملی نیست. اینکه علیه قوای دیگر و شخصیت‌ها صحبتی کنیم به نفع دولت و کشور نیست.

به گزارش ایلنا، غلامحسین کرباسچی در همایش فصلی خانه احزاب عنوان کرد: آقای احمدی گفتند از توسعه احزاب حمایت می‌کنیم که می‌خواهم بگویم این تعارف است. لذا نشانه آن این است که در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب  ۷ نفر از مجلس و غیره حضور دارند و قرار است دو نماینده از احزاب بدون حق رای حضور داشته باشند. این همان بحثی است که در دانشگاه‌ها مطرح است که همیشه  بین احزاب و دستگاه‌ها رقابت است.

او افزود: علت اینکه رسانه‌ها و احزاب و نهادهای مردمی نمی‌توانند قدرت بگیرند همین است. اگر دولت شهید رجایی را داد، احزاب هم شهید بهشتی را دادند. این تصور که فکر کنیم قدرت احزاب برای تضعیف دولت است، اشتباه است.

کرباسچی تاکید کرد: به دلیل اینکه در این سال‌ها نتوانستیم حزب قدرتمند که دولت را تقویت کند، ایجاد کنیم  باید بتوانیم خانه احزاب را به جای یک حزب قدرتمند برسانیم. در زمان انتخابات ممکن است حرف‌های گزنده زده شود که این به نفع مصالح ملی نیست. اینکه علیه قوای دیگر و شخصیت‌ها صحبتی کنیم به نفع دولت و کشور نیست.

او با بیان اینکه ما باید قدرت رسانه را برای تقویت دولت به کار گیریم، گفت: اینکه نارسایی در فقر و مناطق دور افتاده داریم برای نظام اسلامی مطلوب نیست. این کار را شاید خانه احزاب بتواند انجام دهد. باید در خانه احزاب به فکر نهاد حزب باشیم و به فکر تثبیت قدرت احزاب باشیم. باید در خانه احزاب به فکر مصالح ملی باشیم و حکومتی قدرتمند است که احزاب در آن قدرتمند باشند.