شنبه , ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » بسته خبری؛ آخرین تحولات خاورمیانه/ پنج شنبه پانزدهم تیرماه

بسته خبری؛ آخرین تحولات خاورمیانه/ پنج شنبه پانزدهم تیرماه

اقدامات احتمالی کشورهای محاصره کننده قطر/ گزارش آلمان درباره جاسوسی ایران در این کشور/ نابودی منطقه با حمله نظامی به قطر/ 9 ایرانی در بند زندان های امنیتی عربستان

عدم توافق در مورد تشکیل مناطق کاهش تنش در سوریه، اقدامات احتمالی کشورهای تحریم کننده قطر، حمله هواپیماهای روسیه به داعش از هزار کیلومتری، محل پایگاه نظامی آمریکا در شمال سوریه، جزئیات پنجمین نشست آستانه، نابودی منطقه با حمله نظامی به قطر، گزارش آلمان درباره جاسوسی ایران در این کشور و تعداد زندانیان ایران در عربستان، از جمله مهم ترین تحولات و خبرهای 24 ساعت گذشته خاورمیانه بوده اند. در این میان، باید به اظهارات اردوغان در مورد مسائل منطقه ای و هشدار به اقلیم کردستان نیز اشاره کرد.

به گزارش «تابناک»، رئیس جمهور ترکیه، با بیان اینکه مطالبات چهار کشور عربی از قطر غیر قابل قبول است، از رایزنی خود با رئیس جمهور روسیه در مورد مناطق کاهش تنش در سوریه خبر داد.

رئیس جمهور ترکیه می‌گوید، در صورت درخواست دوحه، آنکارا پایگاه هوایی خود در قطر را خواهد بست.

رجب طیب اردوغان در مورد مطالبات چهار کشور عربستان، مصر، بحرین و امارات از قطر در مقابل رفع محاصره این کشور و بازگشت به روابط قبل از محاصره را غیر قابل قبول دانست.

وی در مورد پایگاه هوایی ترکیه در قطر نیز گفت: ترکیه با موافقت قطر این پایگاه را ایجاد کرده و در صورت درخواست دوحه، آنکارا حاضر است آن را ببندد.

اردوغان همچنین اظهار داشت، در حاشیه نشست گروه بیست با ولادیمیر پوتین، همتای روس خود در مورد مناطق کاهش تنش رایزنی خواهد کرد.

وی مدعی شد، کناره گیری بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه از قدرت ضروری است.