سه شنبه , ۲۶ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » بین المللی » رژیم ایران با دست پُر برای جلوگیری از برگزاری نشست شورای ملی مقاومت به فرانسه رفته بود، اما…!

رژیم ایران با دست پُر برای جلوگیری از برگزاری نشست شورای ملی مقاومت به فرانسه رفته بود، اما…!

رژیم ایران، وزیر خارجه را با دست پُر و پیشنهاد سخاوتمندانه قرارداد پنج میلیارد یورویی با شرکت نفتی توتال فرانسوی در تاریخ هشتم- نهم تیرماه به فرانسه گسیل کرده بود تا مانع برگزاری میتینگ شورای ملی مقاومت در روز دهم تیرماه گردند.

نماینده شرکت توتال در روز دوازدهم قرارداد پنج میلیار یورویی با وزارت نفت ایران را به امضاء رساندند! اما این درحالی بود که میتینگ شورای ملی مقاومت هم بر اساس برنامه های از پیش تعیین شده برگزار شده بود!

منافقین

سایت موسوم به تسنیم با طعنه به تلاشهای بیحاصل محمدجواد ظریف، با انتشار مقاله ای زیر عنوان “شوی “منافقین” (شورای ملی مقاومت) با حضور وزیرخارجه کشورمان در پاریس” در انتقاد از فرانسه نوشت: فرانسه باید انتخاب کند،‌ ایران یا تروریسم؟

از آقای ظریف باید پرسید آیا خود شما این توضیح و یا بهتر است بگوییم توجیه مسئولان فرانسوی مبنی بر اینکه با این گروه‌ها ارتباطی ندارند را باور می‌کنید؟

شوی تبلیغاتی منافقین همزمان با حضور ظریف در پاریس و دیدار با مقامات بلند پایه این کشوراز یک منظر قابل تامل است و آن اینکه وزیرخارجه کشورمان بر رایزنی و توسعه مناسبات با کشوری تاکید دارد که این کشور گروهکی که جز دشمنی با ملت ایران و براندازی نظام حاکم در جمهوری اسلامی به هدف دیگری فکر نمی‌کند را در خاک خود پناه داده است! جالب‌تر اینکه رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان از این همزمانی و نشست منافقین تنها به عنوان یک نقطه ابهام در روابط یاد می‌کند و البته این را هم می‌گوید که فرانسوی‌ها تاکید داشته‌اند ارتباطی با این گروه ندارند!
از آقای ظریف باید پرسید آیا خود شما این توضیح و یا بهتر است بگوییم توجیه مسئولان فرانسوی مبنی بر اینکه با این گروه‌ها ارتباطی ندارند را باور می‌کنید؟ آیا این اظهار نظرعقلانی است؟ هنوز یادمان نرفته که پس از اخراج منافقین از کمپ لیبرتی این دولت پاریس بود که مامنی امن در کشورش برای منافقین فراهم کرد وبه راحتی به آنان آزادی واختیار عمل خیلی کارها از جمله برگزاری کمپین و جلسات ضد ایرانی را داد؛ نمونه آن هم نشست دو روز پیش آنان بود.
درست است که دعوت شدگان به این نشست همه اجاره‌‌ای بودند و با بهای پرداخت رشوه دراین نشست ضد ایرانی شرکت کردند، اما برگزاری چنین نشستی و حتی پناهندگی به کسانی که ترور 17هزار شهید ایرانی تنها یکی از پرونده‌های شوم آنان است حاکی از همدست و یا حداقل همراهی و تایید کردن این گروهک ضد انقلاب از سوی کاخ الیزه است.
آقای وزیر اگر شما به مقامات فرانسوی واکنشی انقلابی و قاطعانه نسبت به حضور منافقین و برگزاری نشست‌های متعدد ضد ایرانی آنان نشان می‌دادید، آیا آنها بازهم در قبال رویکرد و پرسش شما اینطور منفعلانه وبا پاسخ‌های بی‌ربط عمل می‌کردند!
نمایش گروهک منافقین در فرانسه برگزار شد؛ نشستی که سال‌هاست برای این گروهک تروریستی، نه دیگر جنبه پیش‌ تولید یک اقدام عملی یا برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری آینده، بلکه بیشتر از همه یک عرصه تبلیغاتی است برای بقاء.
در واقع همه حرف منافقین در این نشست که البته به خاطر آن میلیون‌ها دلار نیز هزینه می‌کنند، این است که بگویند ما همچنان وجود داریم و دشمنان ایران می‌توانند برای مبارزه با جمهوری اسلامی ایران بر روی ما سرمایه‌گذاری کنند.
هرچند برای منافقین و نشست آنها در پاریس نمی‌توان عمق چندانی قائل بود و شعاع این حرکت را اگر بیشتر از همان سالن ویلپنت و چند ساعت تبلیغات رسانه‌ای قبل و بعد از آن درنظر بگیریم هم زیاده‌روی کرده‌ایم، اما بررسی این نشست می‌تواند توضیحی برای زرق و برق این شوی تبلیغاتی باشد.
پس از ورود مریم رجوی سرکرده گروهک تروریستی منافقین به سالن که تحت تدابیر شدید امنیتی صورت گرفت، تروریست‌های منافق در ابتدای نشست پاریس ویدئویی قدیمی (متعلق به سال 1375) را از سرکرده خون‌خوار خود «مسعود رجوی» پخش کردند؛ این درحالی است که سال پیش «ترکی الفیصل» رئیس سابق سازمان اطلاعات عربستان سعودی در خلال سخنرانی خود، به طور ضمنی از مرگ رجوی خبر داده بود.
«نیوت گینگریچ» رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا، «رودی جولیانی» شهردار پیشین نیویورک و از چهره‌های نزدیک به دونالد ترامپ، «جوزف لیبرمن» عضو حزب دموکرات آمریکا، «جان بولتون» نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل متحد و پای همیشگی میتینگ‌های نمایشی منافقین، «میشل دو وو کولور» نماینده مجلس ملی فرانسه از جنبش امانوئل ماکرون به همراه «ترکی الفیصل» رئیس سازمان سازمان اطلاعات عربستان سعودی، میهمانان ویژه خیمه شب بازی دیروز گروهک تروریستی منافقین بودند و خوش رقصی کردند.
میهمانان اجاره‎ای این مراسم نیز که از چند ملیت مختلف بودند، به روال سال‌های گذشته با لباس‌های متحدالشکل و پرچم‌هایی که از قبل به آنها داده شده بود، در قسمت انتهایی سالن قرار گرفتند تا تعداد جمعیت حاضر در این نشست را بیشتر جلوه دهند.

هشتک بازی سعودی‌ها
طبق تصویری که سایت «ترندز مپ» آن را منتشر کرد، همزمان با برگزاری نشست گروهک تروریستی منافقین در پاریس، بیشترین میزان توئیت‌ها با هشتگ‌ “آزادی ایران”، از عربستان و امارات ارسال می‌شد.
همزمان با این نشست تعدادی از جداشدگان منافقین در نقاط مختلف پاریس از جمله میدان تروکادرو در کنار برج ایفل دست به تجمع زده و شعارهایی از جمله «داعش جنایت می‌کند؛ رجوی حمایت می‌کند» و «رجوی تروریست» سرداده و با پخش بروشور و اطلاعیه علیه جنایات منافقین اطلاع‌رسانی کردند.
در این نشست رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک، بار دیگر از لزوم پشتیبانی دولت آمریکا از گروهک منافقین و همچنین سیاست «تغییر رژیم» آمریکا در خصوص ایران سخن‌سرایی کرد؛ جولیانی پشت تریبون منافقینی ایستاد که 17 هزار شهید ترور، یادگاری آنها در ایرانی اسلامی است و در اظهاراتی وقیحانه گفت: «شما، من، دولت من و مدیریت شما، همه ایران را دقیقا به یک شکل می‌بینیم؛ این رژیم شیطانی است و باید برود.»
جوزف لیبرمن عضو حزب دموکرات آمریکا نیز پس از این نشست در گفت‌وگو با یورو ریپورتر در اظهاراتی وقیحانه گفت: «رژیم ایران بزرگترین تهدید امنیت آمریکا و امنیت خاورمیانه و امنیت جهانی است؛ تنها راه تغییر ایران، تغییر رژیم آن است.»
«نیوت گینگریچ» رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا ضمن بی‌اعتنایی به مشارکت بیش از 70 درصد مردم ایران در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، گستاخانه گفت: رژیم ایران فکر می‌کند عدالت یعنی که هیچ‌کس حق نداشته باشد در انتخابات نامزد شود.»
علاوه بر چند چهره‌های آمریکایی، شماری از سناتورهای عاریتی فرانسه از جمله یک سناتور حزب امانوئل مکرون در این نشست به سخنرانی پرداختند؛ درحالیکه سه روز پیش محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به پاریس رفت و با رئیس جمهور این کشور دیدار کرد و برآیند این گفت‌وگوها را مثبت دانست، سخنرانی «میشل دو وو کولور» نماینده مجلس ملی فرانسه از جنبش امانوئل ماکرون در نشست دیروز منافقین، بر خلاف انتظارات عمومی بود.

واکنش ظریف
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که سه روز پیش با حضور در پاریس با امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه دیدار کرده بود، در واکنش به برگزاری نشست منافقین در پاریس اظهار کرد: در گفت‌وگوهایمان با مسئولان فرانسه، حضور منافقین را به عنوان یک نقطه ابهام در روابط مطرح کردیم و آن‌ها هم همواره تاکید کردند که ارتباطی با این گروه ندارند.
وی ادامه داد: ما از سوابق زمان جنگ اطلاع داریم که رژیم سعودی با این گروه فعالیت و همکاری می‌کرده و کمک‌های مالی به آنها می‌داده است؛ در سال گذشته و امسال تصمیم گرفته‌اند که با علنی کردن این همکاری، در جلسه آنها شرکت کنند.
ظریف گفت: اجازه دادن به فعالیت گروهی که نزد مردم ایران منفور است و سوابق تروریستی دارد، تنها لکه سیاهی است بر سابقه کشورهایی که با این گروه‌ها همکاری می‌کنند.
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه نیز در گفت‌وگویی درباره برگزاری نشست منافقین در فرانسه گفت: برگزاری اینگونه نشست‌ها از سوی منافقین بحث جدیدی نیست. از سال 1360 این گروهک با انجام شانتاژ، تبلیغات و همچنین برگزاری این نوع گردهمایی‌ها تلاش کرده که به طرفداران خود و اعضایش روحیه مصنوعی بدهد و عموماً آنها در این نشست‌ها از افراد افراط‌گرا و تندرو شناخته شده ضدایرانی با پرداخت تمامی هزینه‌های آنها برای سخنرانی دعوت می‌کنند. این گروهک تروریستی با پرداخت پول، سیاه لشکرهایی را برای تجمع خود جمع‌آوری می‌کنند. این نشست ربطی به سفر آقای ظریف به فرانسه ندارد و عموما آنها هر ساله در همین ایام گردهمایی خود را برگزار کرده و شو تبلیغاتی ایجاد می‌کنند، اما این گلایه نسبت به دولت فرانسه وجود دارد که چرا چنین مجوزی برای تجمع این گروه تروریستی صادر کرده است.
حمیدرضا ترقی کارشناس مسائل سیاسی، با بیان اینکه پشتیبانی و حمایت آمریکا و عربستان از جریان نفاق در جهت ایجاد فتنه‌ای جدید، منسجم‌تر و هماهنگ‌تر از قبل شده است، عنوان کرد: ترامپ و عربستان برای ناامن سازی ایران، به استفاده از پتانسیل منافقین برای برهم زدن اوضاع کشورمان امید زیادی بسته‌اند.
وی افزود: آمریکا و عربستان با علم به اینکه منافقین از حیث عملکردشان شبیه‌ترین‌ها به تروریست‌های تکفیری منطقه هستند، در خیالی باطل به عناصر وابسته به آنها برای ایجاد هرج و مرج در ایران دل بسته‌اند.
ترقی با بیان اینکه متاسفانه اهرم فشار بر اروپا جهت مقابله با دشمنان ملت ایران مشاهده نمی‌شود، تصریح کرد: اینکه مسئول ما به فرانسه می‌رود، مذاکره می‌کند و درحالیکه هنوز به تهران نرسیده، می‌بیند فرانسه هماهنگ با آمریکا علیه ایران تحریم تصویب می‌کند، نشان دهنده اختلال در محاسبات است.
این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: وقتی که ما می‌دانیم تمام هدف نشست منافقین در پاریس «ایجاد ناامنی در ایران» است چگونه می‌توانیم با بی‌تفاوتی از کنار آن بگذریم و صرفا با یک اعتراض دیپلماتیک بسیار ملایم با آن برخورد کنیم.

سخن پایانی
به نظر می‌رسد با شکست قریب‌الوقوع سیاست «راه‌اندازی جنگ‌های نیابتی»، آمریکا و برخی همپیمانانش در اروپا و کشورهای مرتجع منطقه نظیر عربستان سعودی برای ایجاد ناامنی در ایران، به این سمت حرکت می‌کنند که حمایت از گروهک تروریستی منافقین را علنی‌ترکنند. گروهکی که هنوز خاطره جنایات آنها از یاد ملت ایران فراموش نشده است.

منبع:سیاست روز

انتهای پیام/