پنجشنبه , ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » بسته خبری درباره قضیه دستبوسی!

بسته خبری درباره قضیه دستبوسی!

مبوس جز لب ساقی و جام می، حافظ – که دست زهدفروشان خطاست بوسیدن!

امام جمعه ای که بوسیدن دستش را ممنوع کرد

تصویر مربوط به درب ورودی دفتر امام جمعه اردبیل است، از مراجعان درخواست شده است که از دست بوسی علما خودداری کنند.

توضیحات پیاپی آشنا درباره دست‌بوسی آیت‌الله جنتی

پس از انتشار تصویر دست‌بوسی آیت‌الله جنتی توسط حسام‌الدین آشنا در مراسم یادبود همسر آیت‌الله علم‌الهدی، مشاور رئیس‌جمهور صبح امروز در کانال تلگرامی‌اش با انشتار تصویر دست‌بوسی نوشت: «روحانی در ایام انتخابات تبریز: ما همه می توانیم با وحدت و اتحاد و همبستگی و آرامش، با کمک از رهبر عزیز و فرهیخته ای که من حاضرم برای برخی امور ده ها بار دست ایشان را ببوسم، مشکلات را حل کنیم.» ساعتی بعد اما آشنا با حذف این پست از کانال تلگرامی‌اش با انتشار دوباره تصویر نوشت: «می توان حرمت استادان را نگاه داشت ولی از مواضع خود کوتاه نیامد.»

اما کار به اینجا هم ختم نشد و او بار دیگر مجبور به واکنش شد و در پستی دیگر در کانال تلگرامی‌اش نوشت: «بارها دست آیت الله خزعلی، آیت الله مهدوی کنی،آیت الله علم الهدی،دکتر معتمد نژاد، دکتر محسنیان راد و دیگر استادانم را هم بوسیده ام؛ به این بوسه ها افتخار می کنم، ولی این به معنای تبعیت محض از آنان نیست.»

 

دست‌بوسی و پابوسی مشکلی از مردم حل نمی‌کند

محمدعلی ابطحی در واکنش به دست‌بوسی حسام‌الدین آشنا در کانال تلگرامی خود نوشت: دست‌بوسی پر سروصدای دوستم آقای آشنا از آیت الله جنتی البته یک امر شخصی است و جزو حقوق فردی، ممکن است خوشمان بیاید یا نیاید ولی هر فردی در این امور حق دارد تصمیم خودش را بگیرد. اما توضیح بعدی ایشان که تلویحا نوشته‌اند به خاطر حل مشکلات مردم دست بوسیده‌اند، قابل نقد است. تجربه نشان داده دست‌بوسی و پابوسی مشکلی از مردم حل نمی‌کند. خود آقای آشنا هم می‌دانند. دست بوسی آیت‌الله جنتی را با منت گذاشتن بر مردم نباید توجیه کرد. این توجیه، اهانت بیشتری به آیت‌الله جنتی است که باید دستش را بوسید تا مشکلات مردم را حل کند. در این مورد یا باید معذرت خواست یا باید گفت دوست داشتم و خوب کاری کردم. این توضیح آقای آشنا درست نبود./ایلنا