چهارشنبه , ۲۷ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » افشاگری زیبا بروفه ازپشت‌پرده مالی در نمایش خانگی

افشاگری زیبا بروفه ازپشت‌پرده مالی در نمایش خانگی

 

بازیگر سریال «طلسم شدگان» یادآور شد: در مورد پرداخت دستمزد بازیگران باید به این نکته اشاره کنم که به عنوان نمونه هم اکنون نیز همان دستمزدی را که من برای یک اثر در 12 سال قبل می گرفتم را پرداخت می‌کنند و تفاوت آن ، در مدت زمان کوتاهی است که این رقم پرداخت می‌شود.در گذشته یک اثر را در مدت 6 ماه تصویربرداری می‌کردند اما در شرایط کنونی با پرداخت رقم 12 سال قبل می‌خواهند چنین مجموعه‌ای را در مدت 3 ماه به طور کامل جمع کنند با وجود همه شرایط‌ سختی که وجود دارد مانند ساعت کار طولانی و فشار کاری بالا و تنها تفاوت نسبت به آثار گذشته، در زمان پرداخت دستمزد است که البته آن هم با توجه به شرایط دشوار پروژه‌ها در نظرگرفته می‌شود.

بازیگر فیلم سینمایی «مانی و ندا» تصریح کرد: اعمال کردن شرایط سخت برای تصویربرداری بسیاری از آثار ، نوعی توهین و سوء استفاده محسوب می شود چرا که بسیاری از دوستان به کار نیاز دارند و با قرار گرفتن در شرایط سخت، مجبور می‌شوند در شرایط غیر معمول و خارج از عرف نیز کار کنند.

وی با اشاره به حضور سرمایه‌گذاران در روند تولید یک اثر در شبکه نمایش خانگی اظهار کرد: حضور سرمایه‌گذاران در شبکه نمایش خانگی از آن جهت است که وقتی تهیه کننده حامی مالی دارد، می‌تواند از بازیگرهایی که چهره‌تر، پول‌سازتر و بازیگرتر هستند، استفاده کند چون دستمزد همه یکسان نیست.

بازیگر سریال تلویزیونی «پول کثیف» همچنین گفت: زمانی که تهیه کننده پول کمتری داشته باشد، مجبور است از همه چیز، از ابزار تصویربرداری گرفته، موارد مربوط به خورد و خوراک، وسایل تا لباس‌های صحنه بزند چرا که وقتی بودجه کم باشد همه چیز در حداقل و کمترین میزان خود قرار می‌گیرد اما وقتی بودجه بالاتر برود، سطح کیفی موارد مختلف بالاتر می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: در فصل نخست سریال شبکه نمایش خانگی «آسپرین» ایفاگر نقشی بودم که به کما رفت و در مورد فصل دوم می‌دانم که قرار است این نقش در قالب فلاش بک‌های وجود داشته باشد، اما برای ادامه آن هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده است. سری جدید این مجموعه هم‌اکنون در مرحله پیش تولید قرار دارد.