سه شنبه , ۴ مهر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » اسرائیل: کارخانه‌های ایرانی ساخت سلاح برای حزب الله لبنان را نابود می‌کنیم

اسرائیل: کارخانه‌های ایرانی ساخت سلاح برای حزب الله لبنان را نابود می‌کنیم

اسرائیل که پیشتر مدعی تاسیس کارخانه‌های تولید سلاح از سوی ایران در لبنان برای تامین سلاح حزب الله شده بود اکنون تهدید کرد که این کارخانه‌ها را نابود خواهد کرد.

به گزارش عصرایران به نقل از روزنامه هآرتص اسرائیل، “آویگدور لیبرمن” وزیر دفاع اسرائیل در نشست خبری گفت که اسرائیل از تاسیس کارخانه‌های مخفی تولید سلاح از سوی حزب الله در لبنان اطلاع دارد.

وی تاکید کرد: تل آویو اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

لیبرمن افزود: این کارخانه‌ها با اطلاع ایران در حال ساخت هستند و این رخداد بزرگی است که اسرائیل در هیچ شرایطی نمی‌تواند از آن چشم‌پوشی کند.

وی تصریح کرد: برتری نظامی اسرائیل بر حزب الله لبنان از جنگ 2006 (جنگ اسرائیل علیه حزب الله لبنان) تا کنون افزایش یافته است و گزارش‌ها حاکی از این است که ایران از یک سال پیش تا کنون در تلاش برای ساخت کارخانه‌های تولید سلاح برای حزب الله در لبنان و یمن است.

“هرتسی هلیفی” رئیس سازمان اطلاعات و امنیت ارتش اسرائیل نیز در این باره گفت: ایران در تلاش برای تاسیس زیرساخت‌های لازم برای تولید سلاح‌های دقیق در لبنان و یمن است.

وی افزود: اسرائیل نمی‌تواند نسبت به این مسئله بی‌تفاوت باشد و قطعا بی‌تفاوت نخواهد بود.

روزنامه الشرق الأوسط چاپ لندن نیز در گزارشی به نقل از منابع اسرائیلی که برای نخستین بار ساخت این کارخانه‌ها را افشاء کرده بودند، آورده است: فرماندهان دستگاه‌های امنیتی (شامل ارتش و دستگاه اطلاعاتی – امنیتی) در سرگشتگی به سر می‌برند اما آنها به صورت جدی در حال بررسی امکان نابودی این کارخانه‌ها هستند.

پیش از این مقامات ارتش اسرائیل خبر ساخت کارخانه‌های تولید سلاح از سوی ایران برای تامین سلاح مورد نیاز حزب الله را داده بودند. آنها گزارش داده بودند که ایران پشت ساخت این کارخانه‌ها قرار دارد و اکنون در لبنان و یمن در حال ساخت آنهاست.