پنجشنبه , ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » «فیک‌نیوزهای وطنی» وزیرخارجه ایران را هم منحرف کردند!

«فیک‌نیوزهای وطنی» وزیرخارجه ایران را هم منحرف کردند!

سریال جنجال‌های زنجیره‌ای: آقای ظریف دست دادن و ندادن شما مهم نیست، از تحریم‌ “حاج قاسم” بگویید!

مشرق نیوز- از سایتهای پوششی بوقهای ضداطلاعات سپاه پاسداران-: وزیر خارجه کشورمان به جای پاسخ‌گویی به مسائل مهمی چون تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران در زمانی که خود وی در قاره سبز است وقت خود را در خصوص پاسخ به اخبار جعلی تلف می‌کند!

در پی جنجال‌سازی‌های رسانه‌های حامی دولت یازهم دیروز شاهد انتشار اخبار انحرافی بودیم که حتی محمد جواد ظریف نیز بدان واکنش نشان داد.

درواقع به نظر می‌رسد که به طور کاملا تعمدی اخبار بیهوده و جعلی منتشر می‌شود که سعی دارد اخبار اصلی را به حاشیه ببرد. مسئله‌ای که می‌توان از آن به عنوان «فیک‌نیوزهای وطنی» نام برد. موضوعی که در آمریکا توسط ترامپ درباره اخبار حاشیه‌ای که رسانه‌های این کشور علیه وی منتشر می‌کنند معروف شده، متاسفانه در ایران به گونه‌ای هدایت شده به نفع دولت و جهت به حاشیه کشاندن مسائل محوری، منحرف‌سازی افکارعمومی و فرار از پاسخگویی به طور زنجیره‌ای در دست اقدام است.

اما ماجرای وزیرخارجه کشورمان در فرانسه از این قرار است که فیلم تقطیع شده‌ای از دیدار ظریف با «ژان ایوز لو دریان»، وزیرخارجه کشور فرانسه در فضای مجازی منتشر شد که در نگاه اول نشان می‌داد که وزیرخارجه این کشور از دست دادن با همتای ایرانی خود امتناع می‌کند اما فیلم کامل نشان می‌دهد که وی به این سبب با ظریف دست نمی‌دهد که می‌خواد با حفظ احترام وی را به طور کامل بدرقه کند.

ظریف و وزیر خارجه فرانسه

استفاده جناحی و خبرپراکنی رسانه‌های حامی دولت از یک خبر جعلی و آب و تاب دادن به آن

ظریف در واکنش مظلومانه به این موضوع در اینستاگرام خود با انتشار فیلم مربوط به دیدارش با وزیر خارجه فرانسه نوشت: «وی از خداحافظی و دست دادن دم درب اتاقش امتناع می کند تا به احترام ایران، وزیر خارجه اش را تا پلکان خروجی وزارت خارجه بدرقه کند. واقعا باعث تآسف است که گروهی برای منافع کوتاه مدت جناحی، حاضرند با دروغ گویی و تقطیع نوار ویدئویی، غرور و عزت مردم را به تمسخر بگیرند و ادعا کنند که به وزیر خارجه مردم بزرگ ایران توهین شده است. این روزها به طور ویژه و به بهانه های مختلف و بی مایه، مورد مهرورزی دوستان قرار گرفته ام.»

واکنش قابل تامل ظریف به یک خبر جعلی درحالی که وی مشغول دیدارهای دیپلماتیک در اروپاست

اما باید در کنار این اخبار جعلی که مشخص نیست منبع آن کجاست و بعضا با پیگیری سرنخ‌های آن به کانال‌های تلگرامی جعلی (بخوانید فیک‌نیوزهای ایرانی) از جمله کانال «آمدنیوز» می‌رسیم، انتشار آن در این زمان بسیار تامل‌برانگیز و مرموز است. در این زمینه باید به موضوعات اصلی همچون اعلام تحریم‌های جدید علیه ایران و شخصیت‌هایی مانند «سردار قاسم سلیمانی» توسط اتحادیه اروپا در زمانی که ظریف در این قاره حضور دارد اشاره کرد و باید گفت که این موضوع اصلی است.

روز جمعه درحالی که محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در قاره سبز و دیدار با مقامات کشورهای ایتالیا، آلمان و فرانسه بود، لیست تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران منتشر شد که در این زمینه آقای ظریف باید به جای پرداختن به اخبار ساختگی و جعلی به توضیح درباره این مسائل بپردازد.

البته باید این موضوع را هم اضافه کرد که واکنش وزیر خارجه کشورمان به یک خبر جعلی درحالی که وی سخت مشغول کارهای دیپلماتیک و دیدار با سران کشورهای اروپایی است بسیار قابل تامل و از فردی در سطح وی بعید بود!

اینکه وزیر خارجه فرانسه با آقای ظریف دست بدهد و ندهد و حتی وی را در آغوش بگیرد موضوع مهمی نیست و جزو ظواهر کار دیپلماتیک است اما موضوع مهم قطعا تحریم‌های ایران توسط اتحادیه اروپا آنهم درحالی است که وزیرخارجه کشورمان با رهبران این قاره دیدار می‌کند، که به نظر می‌رسد ظریف باید در اینستاگرام خود به جای مسائل فرعی به این موضوع که دهن‌کجی بزرگی به وی و دستگاه دیپلماسی تحت امرش است، پاسخ دهد.