شنبه , ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » شکست خوردگان انتخاباتی با توهین و تخریب تخلیه روانی می‌شوند

شکست خوردگان انتخاباتی با توهین و تخریب تخلیه روانی می‌شوند

دبیرکل حزب پیش‌روی اصلاحات گفت: کسانی که در انتخابات شکست خورده اند و نتوانستند این شکست را بپذیرند با توهین و تخریت علیه روحانی تخلیه روانی می‌شوند، به دنبال حفظ مناصب قدرت خود هستند و نمی گذارند تا روحانی با آرامش کابینه اش را انتخاب کند.

علی صوفی در گفت‌وگو با ایسنا، درارتباط با حواشی راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: من اقداماتی ازجمله توهین به رئیس‌جمهور در راهپیمایی روز قدس را حاصل تخلیه روانی گروهی می‌دانم که در انتخابات شکست خورده و نمی تواند این شکست را بپذیرد. این درحالی است که یک روز پس از پایان انتخابات دیگر رقابتی در میان نیست و همه باید با هم برای کشور تلاش کنند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر در آستانه تعیین کابینه توسط روحانی این عده سعی می ‌کنند تا تمرکز روحانی برای انتخاب وزرا به ویژه وزرای وزارتخانه‌های مهم حکومتی را برهم بزنند. کسانی که توهین به رئیس‌جمهور را صحنه سازی و مدیریت می کنند، می‌خواهند رئیس‌جمهور را تحت فشار قرار دهند تا از کار اصلی‌اش باز بماند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب سپس خاطر نشان کرد: مهم است تا در شرایط فعلی روحانی بر تعیین یک کابینه منسجم و کارآمد تمرکز کند و درست در همین زمان و در آستانه مراسم تنفیذ و تحلیف عده‌ای تلاششان را می‌کنند تا آرامش و شیرینی یک انتخابات باشکوه را به کام مردم تلخ کنند.

وی با بیان اینکه تندروهای سیاسی به منفعت ملی فکر نمی‌کنند، گفت: این جریان با تندروی سعی می‌کند تا مناصب قدرتی که طی هشت سال ریاست جمهوری پیشین  به دست آورده اند را با چنگ و دندان حفظ کنند. آنها برای یک دستمال قیصریه را به آتش می کشند. برای رسیدن به اهدافشان هم از تخریب‌ها و توهین‌های مخصوص به خودشان استفاده می کنند.

صوفی با اشاره به هدف راهپیمایی روز قدس در راستای دفاع از مظلوم و نشان دادن وحدت مسلمانان، گفت: در شرایط سخت منطقه‌ای قرار داریم و فشارهای بین‌المللی هم بر کشورمان زیاد است. قرار بود صدای وحدت ایرانیان و مسلمانان به گوش دنیا برسد اما همین عده تندرو منفعت طلب بدون در نظر گرفتن منافع ملی این اهداف را نشانه رفتند.

وی در پایان گفت: هدف نهایی این گروه این است که مردم را از حضور در انتخابات مایوس کنند؛ چرا که هروقت مردم پای صندوقهای رای آمدند جایی برای این گروههای تندرو نبود. ما درخواستمان از رئیس‌جمهور این است که بدون توجه به اهداف و امیال این افراد به هدف‌های والای کشور، تعیین کابینه و تحقق وعده‌های انتخاباتی توجه کند.