چهارشنبه , ۲ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » بین المللی » به ادعای تسنیم: موشک های زلزال ۲ تجمع نیروهای ائتلاف سعودی در جنوب غرب یمن را در هم کوبید

به ادعای تسنیم: موشک های زلزال ۲ تجمع نیروهای ائتلاف سعودی در جنوب غرب یمن را در هم کوبید

ارتش و کمیته مردمی یمن بامداد سه شنبه با شلیک موشک های زلزال ۲ به تجمع نیروهای ائتلاف سعودی در استان تعز در جنوب غرب یمن، تلفات سنگینی به نیروهای دشمن وارد کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شبکه خبری المسیره یمن یادآور شد این موشک ها به قلب پادگان نظامی «العین» عربستان در منطقه «الصلو» یمن شلیک شده است.

این شبکه خبری ساعاتی پیش نیز در خبری اعلام کرد: دو نظامی ارتش عربستان در گذرگاه علب در شهر عسیر واقع در جنوب غرب این کشور به دست تک تیراندازهای ارتش و کمیته های مردمی یمن کشته شدند.

این اقدام ارتش یمن در شلیک موشک های زلزال به قلب تجمع نیروهای ائتلاف درحالی صورت می گیرد که در ماه‌های آوریل و مارس گذشته (اسفند/ فروردین) گذشته، 123 نظامی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان از سوی تک‌تیراندازان یمنی کشته شدند.

المسیره همچنین در خبر دیگری گزارش کرد که در حملات ارتش و کمیته های مردمی یمن به نیروهای ائتلاف در سلسه کوه های «نابضه» در شهرستان موزع در استان تعز، چهارتن از این نیروها کشته و 2 تن دیگر زخمی شدند.

عربستان از ششم فروردین سال 94 همراه با چند کشور دیگر عربی و با حمایت آمریکا اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرد.

این حملات با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به حکومت و محدود کردن انصار الله صورت گرفت.

حملات ائتلاف ضمن آن که نتوانست ریاض را در رساندن به اهداف خود یاری رساند، تاکنون خسارت های جبران ناپذیر مالی و انسانی را به عربستان و دیگر کشورهای این ائتلاف وارد کرده است.

انتهای پیام/