چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » فعالیتهای امت دنباله روی “خط حزب الله” در فحاشی و مشت زنی و آبروریزی از وجهه نظام خلاصه میشود و این واقعیتی است که سر دراز دارد!!

فعالیتهای امت دنباله روی “خط حزب الله” در فحاشی و مشت زنی و آبروریزی از وجهه نظام خلاصه میشود و این واقعیتی است که سر دراز دارد!!

دیگر روزی نیست که خبری از حمله و توهین به مسئولان و چهره های انقلاب نشنویم. ظاهرا به امری منظم در تمامی مناسبت ها تبدیل شده است، امری که هر بار مردم را بیشتر و بیشتر شوکه و حیران می کند. با این حال، مردم همواره در طول این سال ها سعی کرده اند با استفاده از شبکه های اجتماعی ناراحتی خود را از این مسائل ابراز کنند تا بلکه جماعت خودسر به هوش آیند اما ظاهر گوش این طیف بدهکار نیست. در این سال های اخیر کم نبودند افرادی که در مناسبت های مختلف چشم در چشم چهره هایی چون مرحوم آیت الله هاشمی توهین نثار او می کردند، توهین هایی که همواره با لبخند پاسخ داده شده است.

به گزارش «انتخاب»؛ این جماعت که ظاهرا پایانی بر این گونه تحرکاتشان وجود ندارد و ادعای انقلابی گری و دفاع از نظام را دارند، بارها با نهیب و تذکر بزرگان انقلاب مواجه شده اند. رهبر معظم انقلاب چند سال پیش در این رابطه فرمودند: اینکه یک عده‌ای راه بیفتند، بنا کنند علیه این و آن شعار دادن؛ نه، بنده با این کار مخالفم. اینکه شما یک نفر را به عنوان ضد ولایت، ضد بصیرت، ضد چه، مشخص کنید، بعد یک عده‌ای راه بیفتند علیه او شعار بدهند، بنده با این کارها مخالفم؛ این را من صریح بگویم. بارها به کسانی که میتوانند جلوی این چیزها را بگیرند، تذکر داده‌ام. آن کسانی که این کارها را میکنند، اگر واقعاً حزب‌اللّهی و مؤمنند، خب نکنند. می‌بینید که تشخیص ما این است که این کارها به ضرر کشور است.
در زیر به تعدادی از حملات دلواپسان به مسئولان که شواهد و قرائن می گوید به این زودی ها به اتمام نمی رسد، اشاره می کنیم:
سخنرانی ناتمام سیدحسن خمینی
۱۴ خرداد ۱۳۸۹ : سخنرانی سید حسن خمینی تولیت آستان حضرت امام(ره) در مراسم سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران نیمه تمام ماند.
در میان سخنرانی سید حسن خمینی شعارهای مرگ برمنافق، مرگ بر ضد ولایت فقیه ،«ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند و… سر می‌داده می‌شد‌ که وی چندبار درخواست کرد که به او اجازه داده شود بتواند سخنرانی‌اش را ادامه دهد.
سید حسن خمینی درپاسخ جمعیتی که شعار ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها بماند سرمی‌دادند، تأکید کرد: آقایان هنوز ۲۰ سال از رحلت امام(ره) نگذشته است.
تصاویر : حملات خودسرانه دلواپسان به مقامات داخلی
وی در ادامه با تداوم شعارها، گفت: همه هر جای حرم هستند برای سلامت وجود مبارک قائم آل محمد و شادی روح امام و سلامتی همه خدمتگزاران به جامعه اسلامی صلوات بفرستند.
سیدحسن خمینی هم چنین خطاب به مردم گفت: امیدوارم عزاداری‌تان مقبول باشد، قطعا در این صحن کسانی هستند که از گروه اندکی که شلوغ می کنند بیزارند و مردم از علاقمندان و دلبستگان به امام(ره)هستند. شان سالگرد مراسم امام(ره) چنین نیست که برخی چنین انجام می دهند، من از همه معذرت می‌خواهم و از خدا می خواهم ما را با اماممان محشور کند. وی هم چنین از حاضران خواست برای شادی روح امام و فرزندان امام و شهدای انقلاب فاتحه ای قرائت کنند.
تصاویر : حملات خودسرانه دلواپسان به مقامات داخلی
بعد از حضور رهبر معظم انقلاب در جایگاه، ایشان به گرمی با سید حسن خمینی احوالپرسی کرده و روی او را بوسیدند.
تصاویر : حملات خودسرانه دلواپسان به مقامات داخلی
پرتاب بطری‌های آب به سوی ناطق نوری در شب قدر
۲۳ خرداد ۹۱ : در سومین شب از لیالی قدر حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری سخنران مراسم احیای حرم مطهر رضوی بود.
در حالی که این مراسم با حضور میلیون‌ها زائر و مجاور  حرم رضوی  در حال برگزاری بود، معترضین با سردادن شعارهای مرگ بر ضد ولایت فقیه و خواص بی بصیرت نمی خواهیم سخنرانی او را قطع کردند که در نهایت موجب شد که وی سخنرانی خود را پیش از موعد به اتمام برساند.
در زمان خروج حجت الاسلام ناطق نوری، برخی از معترضین با پرتاب بطری‌های آب وی را بدرقه کردند.
تصاویر : حملات خودسرانه دلواپسان به مقامات داخلی
حمله به لاریجانی در قم
۲۲ بهمن ۹۱: علی لاریجانی نماینده مردم قم و رئیس مجلس شورای اسلامی که ظهر ۲۲ بهمن به عنوان سخنرانی اصلی جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصوم(س) قم حضور یافته بود، نتوانست سخنرانی خود را به پایان برساند.
در این مراسم چند نفر که مشخص بود از قبل سازماندهی شده اند، با برهم زدن سخنان لاریجانی را نیمه تمام گذاشتند. این افراد در حمایت از احمدی نژاد شعارهای تندی سردادند و به سوی لاریجانی، کفش و مهر نماز پرتاب کردند! آنان با سردادن پی در پی شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه ، صیرت بصیرت و … مانع سخنرانی لاریجانی شدند.
تصاویر : حملات خودسرانه دلواپسان به مقامات داخلی
تصاویر : حملات خودسرانه دلواپسان به مقامات داخلی
تصاویر : حملات خودسرانه دلواپسان به مقامات داخلی
حمله به «آیت الله» در روز قدس
مرداد ۹۱ :  در راهپیمایی روز قدس و در حالی که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی لبخند بر لبانش جاری بود و با لحن همیشگی‌ با اطرافیان سلام و علیکی می‌کرد، به ناگهان جمعی با شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه به استقبال آیت‌الله آمدند.
آیت‌الله تسبیحش را از جیب درآورد و به جمعی که او را ضدولایت خواند، نگاهی کرد. همچنان لبخند بر لبانش جاری است. محافظان رییس فقید مجمع از او خواستند قدم زدن در خیابان انقلاب را تمام کند. اما هاشمی مخالفت کرد و به مسیر خود ادامه داد.
تصاویر : حملات خودسرانه دلواپسان به مقامات داخلی
حمله به حسن روحانی در فرودگاه مهرآباد
مهر 92 : حسن روحانی پس از بازگشت از سفر نیویورک در فرودگاه مهرآباد تهران در محوطه بیرونی پاویون ریاست جمهوری با استقبال جمعی از جوانان حامی مواضع هیات ایرانی در نیویورک مواجه شد که برای ورود او حلقه انسانی تشکیل دادند و گوسفند قربانی کردند.
 رئیس جمهور در پاسخ به ابراز احساسات و شعار های حامیان خود با تکان دادن دست و از پنجره باز خودرو از آنان تشکر کرد که هوادارن به شعار روحانی روحانی تشکر تشکر و صل علی محمد بوی بهشتی آمد از او حمایت کردند.
استقبال کنندگان همچنین تا مسیری خودروی حامل رئیس جمهور را همراهی کرده و در حمایت از وی شعار دادند.
روحانی پس از گذشتن از حلقه هوارادان در حالی که مخالفان وی در حال اقامه نماز بودند قصد عبور از مسیر کنار آنان را داشت که ناگهان مخالفان با ایستادن جلوی ماشین رئیس جمهور مانع از حرکت شدند و شعار مرگ بر آمریکا سر دادند. در این هنگام یکی از مخالفان کفش خود را به سمت خودرو روحانی پرتاب کرد که به کسی اصابت نکرد.
در حالی که مخالفان مانع عبور ماشین رئیس جمهور شدند نیروی انتظامی تلاش کرد راه را برای عبور رئیس جمهور باز کند و در این میان چندین نفر جلوی ماشین به زمین خوردند که با هدایت نیروی انتظامی و توقف ماشین رئیس جمهور حادثه ای پیش نیامد.
تصاویر : حملات خودسرانه دلواپسان به مقامات داخلی
تصاویر : حملات خودسرانه دلواپسان به مقامات داخلی

حمله به علی مطهری در شیراز

۱۸ اسفند ۹۳ : علی مطهری که برای سخنرانی در یک همایش دانشجویی به شیراز رفته بود، هدف حمله مهاجمین قرار گرفت. او در این باره می‌گوید: بعدازظهر روز دوشنبه ۱۸ اسفند وارد فرودگاه شیراز شدم. طبق معمول چند تن از دانشجویان دعوت‌کننده به استقبال آمدند و از سالن فرودگاه خارج شدیم. دیدم آن‌ها اصرار دارند که با یک تاکسی زردرنگ برویم. ظاهراً متوجه شده بودند که عده‌ای می‌خواهند آسیب برسانند، می‌خواستند خودروی ما شناسایی نشود. من متوجه ماجرا نبودم و در فکر مطالب سخنرانی بودم. حدود صد متر که جلو آمدیم، دیدم عده‌ای بین سی تا چهل نفر روبه‌روی ما هستند و یک نفر خود را روی کاپوت خودرو انداخت. راننده به هر زحمتی بود او را رد کرد ولی کمی جلو‌تر سنگ و آجر و گوجه‌فرنگی بود که به سمت ما می‌‌آمد. شیشه عقب و شیشه‌های دو طرف خودرو کاملا خرد و پودر شد و ذرات آن به سر و صورت و دست ما پاشید و برخی فرو رفت. گاز فلفل هم سلاح دیگر آن‌ها بود که از نزدیک استفاده کردند و حدود یک دقیقه نفسم بند آمده بود. اگر یکی از آن ضربات آجر و سنگ به من اصابت کرده بود معلوم نبود که اکنون زنده بودم. ظاهرا به قصد کشتن یا ناقص کردن آمده بودند.
 دلواپسان تاکنون به کدامیک از مقامات حمله کرده اند؟ / از اهانت به آیت الله هاشمی در روز قدس تا حمله با مهر و کفش به لاریجانی و پرتاب بطری به ناطق نوری+تصاویر
 دلواپسان تاکنون به کدامیک از مقامات حمله کرده اند؟ / از اهانت به آیت الله هاشمی در روز قدس تا حمله با مهر و کفش به لاریجانی و پرتاب بطری به ناطق نوری+تصاویر
توهین به هاشمی، روحانی و سیدحسن خمینی
۲۲ بهمن ۱۳۹۵ : راهپیمایی ۲۲ بهمن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تهران، شاهد حاشیه‌هایی بود که توهین به حسن روحانی رئیس جمهور، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و نوه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی از راه پخش نشریه و سر دادن شعار یکی از آن‌ها بود.
توزیع روزنامه‌ای تحت عنوان عبرت‌ها یکی از این نمونه‌ها بود که در ستون‌های مختلف آن بار‌ها به دولت و هاشمی رفسنجانی توهین شده بود.
تصاویر : حملات خودسرانه دلواپسان به مقامات داخلی
 اهانت به رییس جمهور، معاون اول و نائب رئیس مجلس
۲ تیر ۹۶ (راهپیمایی روز جهانی قدس) : روز گذشته و در پی اهانت به رئیس جمهور، معاون اول و نائب رئیس مجلس در راهپیمایی روز قدس، شخصیت‌های سیاسی و مسئولان نسبت به این اهانت واکنش نشان داده و حرکت عده‌ای خودسر را محکوم کردند.
در حالی که مردم روزه‌دار تهران فارغ از گروه‌بندی‌های سیاسی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین به خیابان‌ها آمده بودند، عده‌ای قلیل ‌در اطراف رییس ‌جمهور حلقه زده و علیه وی شعار‌هایی چون مرگ بر منافق، مرگ بر آخوند آمریکایی و روحانی بنی صدر پیوندتان مبارک! سر دادند. اتفاقی که به ضرر دلواپسان تمام شد و مردم را بیش از پیش در حمایت از روحانی بسیج کرد.
تصاویر : حملات خودسرانه دلواپسان به مقامات داخلی
تصاویر : حملات خودسرانه دلواپسان به مقامات داخلی
تصاویر : حملات خودسرانه دلواپسان به مقامات داخلی