یکشنبه , ۲۶ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » بین المللی » بیانیه رسمی عربستان درباره شلیک به سمت قایقهای حامل پرچم رژیم ایران در آبهای خلیج فارس!

بیانیه رسمی عربستان درباره شلیک به سمت قایقهای حامل پرچم رژیم ایران در آبهای خلیج فارس!

تنش در آبهای خلیج فارس میان رژیم ایران و نیروی دریایی عربستان!

قایقهای ماهیگیری! به عوض وسایل صیادی، حامل سلاح و تجهیزات بودند و به سمت سکوهای نفتی مرجان در داخل مرز دریایی عربستان پیشروی میکردند!

یک مقام مسئولی سعودی از تیراندازی گارد ساحلی کشورش به سوی سه قایق در حال نزدیک شدن به سکوهای نفتی مرجان خبر داد و متذکر شد که یکی از قایق‌های توقیف شده، حامل سلاح بوده است.

به گزارش فارس، پس از گذشت دو روز از خبر تیراندازی گارد مرزی عربستان سعودی به سوی دو قایق “ماهیگری” بوشهر در مرز آبهای ایران و عربستان، شبکه العربیه به نقل از یک مقام مسئول سعودی که نامش را فاش نکرد، موضع ریاض را اعلام کرد.

شبکه العربیه به نقل از یک مقام مسئول عربستان سعودی اظهار کرد که نیروی دریایی این کشور، 3 قایق را روز جمعه (21 رمضان) که وارد آبهای منطقه‌ای این کشور شده بودند، رصد کرده است. بر اساس این اظهارات  ساعت 20:28 جمعه شب گذشته، نیروی دریایی عربستان، متوجه حضور سه قایق شد که به سرعت در حال نزدیک شدن به سکوهای میدان نفتی «مرجان» بودند. نیروی دریایی عربستان فورا وارد عمل شد و به سوی این قایق‌های متجاوز تیراندازی کرد. یکی از قایق‌ها توقیف شد که پس از تفتیش، مشخص شد که حامل سلاح بوده و هدف آن، خرابکاری بوده است اما دو قایق دیگر گریختند.

این در حالی است که صبح شنبه گذشته، رسانه‌های ایرانی ادعا کردند که دو قایق صیادی بوشهر در مرز آبهای ایران و عربستان با تیراندازی گشت دریایی سعودی مواجه شدند و در پی آن یکی از سرنشینان فوت شد و سرنشین دیگر قایق که پسر قربانی بوده توانست از مهلکه نجات یافته و همراه جسد صبح روز شنبه خود را به اسکله صیادی جفره بوشهر برساند.

منابع آگاه اعلام کردند گویا از قایق دیگری با دو سرنشین که همراه آنها بوده اطلاعی در دست نیست و براساس اظهارات اولیه احتمال توقیف آن توسط گارد دریایی عربستان وجود دارد.

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با تایید کشته شدن صیاد بوشهرى توسط گارد مرزبانى عربستان گفت: در حال حاضر مشغول پیگیرى این اتفاق هستیم تا جزییات این موضوع روشن شود.