چهارشنبه , ۲ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » به اتفاق آرای و در نشست امروز شورا، سند ۲۰۳۰ از دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی خارج شد!

به اتفاق آرای و در نشست امروز شورا، سند ۲۰۳۰ از دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی خارج شد!

در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای بررسی سند 2030 عصر امروز با حضور حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد، اعضا به اتفاق آرا این سند را از دستور کار خارج کردند.
اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه عصر امروز به لغو سند ۲۰۳۰ رأی دادند.

به گزارش «تابناک»، جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای بررسی سند 2030 عصر امروز با حضور حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد.

در این جلسه اکثریت اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب کردند که سند تحول آموزش و پرورش در تمام مسائل آموزشی مورد توجه باشد و به طور کلی مسائل آموزشی کشور براساس اسناد بالادستی ایران انجام شود.

سند ۲۰۳۰ از دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی خارج شد

عزت‌اله ضرغامی، رئیس اسبق سازمان صدا و سیما و عضو شورای انقلاب فرهنگی پس از نشست امروز شورا در خصوص تصمیم اتخاذ شده در کانال تلگرامی خود نوشت: «امروز رئیس جمهور و کلیه اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی به اتفاق به استقلال فرهنگ و آموزش کشور رای دادند؛ سند ۲۰۳۰ از دستور خارج شد.

سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و دیگر اسناد بالادستی محور اصلی برنامه ریزی های ملی خواهد بود. قوت استدلال رهبری در این موضوع فوق العاده بود.»

مهدی گلشنی، دیگر عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در این باره به تسنیم گفت: قرار شد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در دستور کار مسئولان آموزشی کشور قرار بگیرد و اعضاء وارد بحث تفصیلی درباره سند 2030 نشدند.

محمدمهدی زاهدی دیگر عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز درباره جزئیات جلسه امروز گفت: بررسی سند 2030 در دستور کار امروز شورا قرار گرفت.

وی افزود: جمع‌بندی نهایی جلسه این شد که ملاک حرکت نظام آموزشی کشور، سند تحول بنیادین و نقشه جامع علمی کشور باشد.

زاهدی در پاسخ به این سوال که یعنی دیگر سند 2030 اجرایی نخواهد شد؟ گفت: وقتی ملاک حرکت، اسناد بالادستی آموزشی کشور قرار بگیرد، به این معنی است که چیزی به نام سند 2030 اجرایی نخواهد شد.

جمشید جعفرپور عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز به تسنیم گفت: پس از صحبت‌هایی که در جلسه گذشته درباره سند 2030 انجام شده بود، تعدادی از اعضاء در این‌ باره به اظهارنظر پرداختند.

وی افزود: با توجه به مواضع رهبر انقلاب، اعضای شورا به اتفاق و با مجموع آراء تصویب کردند که مبنای کارهای آموزشی در کشور سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باشد. در این جلسه مقرر شد که در بحث آموزش در کشور، مبنای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد.