شنبه , ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » یکی از بازماندگان هارون الرشیدخلیفه غاصب عباسی در خطه خودمختارخراسان موسوم به احمدعلم الهدی:از یک جلاد حمایت می‌کنید و سبب می‌شود ناله رهبری بلند شود که جای جلاد و شهید را عوض نکنید

یکی از بازماندگان هارون الرشیدخلیفه غاصب عباسی در خطه خودمختارخراسان موسوم به احمدعلم الهدی:از یک جلاد حمایت می‌کنید و سبب می‌شود ناله رهبری بلند شود که جای جلاد و شهید را عوض نکنید

خطیب نماز جمعه مشهد مقدس باتکیه بر اصل “آتش به اختیار” مدعی شد که جای شهید و جلاد عوض نباید بشود!! وی با عتاب و خطاب هارون الرشیدی خطاب به برندگان انتخابات مردمی نعره زنان و کف بر لبان گفت: می خواهید فقط قدرت را به دست بگیرید و رقیب را کنار بزنید!!!

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: شما که مدعی مدیریت این نظام هستید باید مدافع شهید و خط شهادت باشید. مدافع جلاد شدید و از منافق و جلاد دفاع می‌کنید؟
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدعی مدیریت نظام هستند اما از جلادهای سال 60 دفاع می کنند تا فقط قدرت را به دست بگیرند و رقیب را کنار بزنند

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: شما که مدعی مدیریت این نظام هستید باید مدافع شهید و خط شهادت باشید. مدافع جلاد شدید و از منافق و جلاد دفاع می‌کنید؟

به گزارش «انتخاب»، حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: در آیه 50 سوره مبارکه “کهف” نکاتی مهم درباره شیطان شناسی از نگاه قرآن مطرح می‌شود؛ ذات مقدس پروردگار می‌فرماید وقتی که ملائکه در برابر آدم سجده کرده و شیطان از این امر و فرمان الهی تمرد ورزید نتیجه این تمرد از فرمان حق، فسق و خروج از امر پروردگار شد.

به نوشته تسنیم، وی افزود: فسق لغتی است که در میان ما زیاد متداول است و به هر جریان ضدارزشی، فاسق گفته می‌شود و به هر حرکت ناهنجاری نیز عنوان فسق اطلاق می‌شود در حالی که منای فسق یک معنای خاص است و هر گناهکاری فاسق نیست و هر که از وی عمل ناهنجاری سر می‌زند فاسق به صورت مطلق نیست.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در لغت فسق به معنای خروج است تصریح کرد: راغب اصفهانی در کتاب مفردات، فسق را اینگونه معرفی می‌کند، برای مثال خرما زمانی که از پوست خارج شود فسق رخ داده است، قرآن معنای کامل فسق را هم تبیین فرموده و هم در سوره کهف عنوان شده که عنوان فاسق بر چه کسی اطلاق می‌شود. به شیطان، خداوند تعبیر فاسق اطلاق می‌کند.

علم الهدی افزود: بهترین معنا برای فسق و فاسق، خروج از حاکمیت است و در اصطلاح سیاسی، این یک اصطلاح خاص است، وقتی بنا شد انسان‌هایی که در یک کشور هستند و از تحت حاکمیت خارج می‌شوند و اندیشه و روش و عملیاتش برخلاف جریان حاکم است، خروج از حاکمیت صورت داده و بهترین معنا برای خروج از حاکمیت، همان معنای سرکشی و طغیان است.

وی با اشاره به اینکه شیطان از حاکمیت خارج شد گفت: انسان‌هایی که گناه می‌کنند اگر این گناه در خط سرکشی باشد، خروج از حاکمیت است، پس هر گناهی فسق نیست و گناهی که برحسب یک لغزش از انسان سر می‌زند یا ناشی از غریزه است، فسق نیست.

خطیب جمعه مشهد مقدس با بیان اینکه در دعای شریفه ابوحمزه ثمالی این معانی مورد تاکید قرار گرفته است ادامه داد: برخی گناهان خروج از حاکمیت است، انسان‌هایی که عادت به گناه و معصیت کرده‌اند و در تمام برنامه روزمره آنها جز گناه سر نمی‌زند اینها خروج از حاکمیت خداوند دارند و فاسق هستند و حاکمیت حق را نپذیرفته‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی اظهار داشت: عبد بودن برای ما از همه چیز بالاتر است هستی ما در ربوبیت ما است و ارزش ما در این بنده بودن ما است.

وی با اشاره به سیره امام حسن مجتبی(ع) تصریح کرد: وجود مقدس امام حسن(ع) فرزند بزرگ عزیزترین خانواده‌های بشری یعنی صدیقه اطهر و حضرت علی(ع) هستند هنگامی که وجود مقدس فاطمه زهرا(س) به وجود مقدس امام حسن(ع) باردار بودند جنگ احد درگرفت و در جریان این جنگ و حمله خالدبن ولید عده‌ای از مسلمانان فرار کردند و برای توجیه فرار خود شایعه کردند پیامبر(ص) کشته شده است.

علم الهدی با اشاره به اینکه صدیقه اطهر(س) گمان بردند اگر پیامبر شهید شده یقیناً علی(ع) نیز شهید شده افزود: ایشان با همان وضعیت به میدان جنگ احد رفت، وقتی وارد میدان احد شدند شاهد بودند که بدن مبارک حضرت علی(ع) غرق در خون است، حضرت ذوالفقار خون آلود را به صدیقه اطهر(س) دادند تا آن را تطهیر کند و این عمل وضعیت روحی حضرت زهرا(س) را دگرگون کرد و تمام این حالات طی وراثت انفعالی به امام حسن(ع) منتقل شد.

وی تصریح کرد: روز جنگ جمل نیز حضرت شمشیر را به محمدبن حنفیه دادند زیرا جنگ را مسلمانان به پیروزی رسیده بودند، حضرت خواستند جنگ خاتمه یابد و شمشیر را به محمدبن حنفیه دادند و حنفیه نیز حمله کرد اما کاری از پیش نبرد و با دست خالی بازگشت و سپس کار را به امام حسن مجتبی(ع) سپردند و جنگ توسط ایشان خاتمه یافت.

خطیب جمعه مشهد مقدس اظهار داشت: امام حسن مجتبی(ع) در پاسخ به سوال جابر در مورد سازش با معاویه گفت: مثل من با معاویه می‌سازد در حالی که مادر من فاطمه(س) است؟ عده‌ای می‌گویند ما نیز امروز زورمان به آمریکا نمی‌رسد ول کنیم؟ مگر امام حسن(ع) اینگونه کرد؟ ایشان خواستند جریان اسلام را برابر اموی حفظ کنند و جریان قدرت یاب اموی بر سرنوشت اسلام مسلط نشود.

علم الهدی گفت: در آن روز جریان انقلابی و اسلامی و مکتبی اسلام قرار بود جهانی شود و در مقابل اینها هم عده‌ای قدرت یاب بودند که می‌گفتند قرآن بهانه است و قدرت اصل است و باید آن را بگیریم، امروز هم جریان‌هایی سیاسی قدرت یاب هستند و همه هستی انقلاب و اسلام را به حراج می‌گذارند تا خودشان قدرت را به دست بگیرند و رقیب را کنار بگذارند و به جایی می‌رسند که از ناپاک‌ترین جریان‌هایی که در تاریخ این کشور به وجود آمده که همان جریان منافقین است دفاع می‌کنند تا یک اردوکشی از بی‌دین‌ها درست کنند و قدرت را به دست بگیرند.

وی افزود: شما که مدعی مدیریت این نظام هستید باید مدافع شهید و خط شهادت باشید. مدافع جلاد شدید و از منافق و جلاد دفاع می‌کنید؟ این منافقان جنایات زیادی کردند و در عملیات مرصاد وقتی وارد اسلام آباد غرب شدند، مریضان بیمارستان را همه را قتل عام کردند. حالا شما مدافع آنها شدید؟ جنایات منافقان در این کشور بی‌سابقه است و دختر بچه سه ساله را سوزاندند.

علم الهدی بیان کرد: این حرکت بی‌ارزش نظامی و سبکسرانه که بعد از مدت‌ها نفوذ انجام دادند، مردم و ایثارگران و جریان حزب الله ما یک مدال به دست گرفت و آن مدال این بود که 30 سال قبل در عملیات مرصاد به وسیله منافقان یک عزیزی به نام رضا تیموری به شهادت رسید و بعد از 30 سال برادرش مقابل داعشی‌ها در مجلس ایستاد و مقاومت کرد و 10 تیر نیز خورد و این خانواده برای دومین بار بعد از 30 سال دومین فرزندشان در ترور شهید شد و دشمن ثابت کرد این مردم همان مردم هستند.

وی افزود: داعش مولود نامشروع منافقان هستند اما نسل سوم انقلاب برابر اینها ایستاده است و تفاوتی با نسل دوم بعد از 30 سال ندارد؛ در تمام آرامش و امنیت مجلس شورای اسلامی جلسه‌اش را اداره می‌کرد و خللی در جریان مجلس وارد نمی‌شود و در یک اتاق گیر کرده و هلاک می‌شوند، این نیروی ایثارگر ما و این پاسدار ما همچنان می ایستد که عزیز شهید 30 سال قبل در مقابل منافقان همین گونه ایستاد.

علم الهدی بیان کرد: دلداده انقلاب این عناصر ایثارگر هستند و این درست نیست که کسانی که مدعی مدیریت نظام هستند از جلادهای سال 60 دفاع کنند تا فقط قدرت را به دست بگیرند و رقیب را کنار بزنند. شما باید مدافع منافقان شوید؟ هیچ جریان سیاسی نجس‌تر از منافقان نیست و روی جنایات پهلوی را نیز اینها سفید کردند. از یک جلاد حمایت می‌کنید و سبب می‌شود که ناله رهبری بلند شود که جای جلاد و شهید را عوض نکنید.