جمعه , ۴ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » حسن روحانی در یک سخنرانی طوفانی اظهارات بي سابقه و تكاندهنده ای گفت كه حكايت از مظلوميت روحاني و تنهايي و غربت وي در ايام انتخابات دارد. اما اظهارات تکان دهنده و پرشکایت او توسط دفتر خود او سانسور شد!!!

حسن روحانی در یک سخنرانی طوفانی اظهارات بي سابقه و تكاندهنده ای گفت كه حكايت از مظلوميت روحاني و تنهايي و غربت وي در ايام انتخابات دارد. اما اظهارات تکان دهنده و پرشکایت او توسط دفتر خود او سانسور شد!!!

شنبه ي اخير، رييس جمهور در جمع وزرا و مديران خود لب به سخناني گشود كه باعث حيرت و البته خرسندي ناظران و حاميان دلسوز دولت شد.
به گزارش سرويس سياسي «انتخاب»؛ اين اظهارات بي سابقه و تكاندهنده كه حكايت از مظلوميت روحاني و تنهايي و غربت وي در ايام انتخابات دارد، باز هم توسط دفتر وي سانسور شد و به گونه اي منتشر شد كه گويي رييس جمهور در حال تقدير از “دولتمردان ساكت” و “مجاهدان شنبه” خود است!
اما واقعيت آن است كه داستان خلاف انچيزيست كه توسط دفتر رييس جمهور به رسانه ها قالب شده است؛ بطوريكه متاسفانه اصل اين اظهارات، نه در سايت رييس جمهور قابل رويت است و نه حتي در متن ارسالي دفتر رييس جمهور به رسانه ها وجود دارد!
در متن دفتر رييس جمهور به نقل از روحاني چنين آمده است : رییس جمهور با بیان اینکه در 4 سال دولت یازدهم به دلایل مختلف نسبت به مسئولان و نمایندگان ‏دولت در استان ها سخت گیری نکردیم، گفت: همه افراد زحمات بسیاری کشیدند و هیچ کس نیست که ‏از دولت دفاع نکرده باشد، اما در این بین همه یکسان نبودند بلکه بعضی افراد با همه توان به میدان ‏آمده و زمانی که به دولت حمله می شد با همه وجود دفاع می کردند.‏دکتر روحانی افزود: دفاع از دولت، دفاع از رأی مردم و اکثریت مردم است.‏رییس جمهور گفت: ما بار سنگینی بر دوش داریم و هر کس آمادگی دارد این بار را بر دوش بکشد باید ‏داوطلب شود.
اما رييس جمهور چه گفت؟
روحانی روز شنبه در ضیافت افطار با وزرا، روسای سازمان ها، مدیران و استانداران گفت: ما در 4 سال دولت یازدهم، به دلایلی یک خورده سخت گیری نکردیم. الان وقت ندارم مگرنه توضیح می دادم. همه ی افراد در دولت بدون استثنا زحمت کشیدند. کسی نیست که زحمت نکشیده باشد و از دولت دفاع نکرده باشد. اما همه هم یک جور نبودند، مختلف بودند. بعضی ها با همه ی توان امدند. ما روستایی هستیم، به قولی بعضی ها گیوه را بر کشیدند و به میدان امدند، استین ها را بالا زدند و به میدان آمدند. اما بعضی ها پاشنه ی گیوه شان خوابیده بود و بر نکشیدند. لخ لخ کردند. یک مقدار راه امدند و مسیر را آمدند و زخمت کشیدند. سعی انان مشکور. یک عده وقتی به دولت حمله می شد، با همه ی قدرت امدند دفاع کردند، با همه ی وجودشان دفاع کردند. چون دفاع از دولت، دفاع از ملت است. اشتباه نشود، این بحث وکیل الدوله و .. لاطائلات است. دولت منتخب ملت است. ما چیزی نداریم جز رای مردم. دولت و ملت نداریم، ملت است که دولت را انتخاب میکند. همه چیز برای ملت است. کسی که از دولت دفاع میکند، از رای مردم دفاع میکند، از اکثریت دفاع میکند، از ملتش دفاع میکند. بعضی ها سخت شان بود دفاع کنند، خیلی نرم حرف میزدند و ارام. اگر در تنگنای 30 خبرنگار قرار میگرفتند، در آن تنگنا یک کلمه ای می فرمودند. حرف نمی زدند و سینه سپر نمی کردند. نمی شود؛ ما یک بار سنگینی بر دوش داریم. هر کسی که اماده است که این بار را بر دوش بگیرد باید داوطلب باشد. باید با خدایمان عهد ببنیدیم. من کاملا برایم روشن بود. می دانستم چقدر این انتخابات سخت خواهد بود  و به دوستان مان هم گفته بودم. با خدایم عهد کردم، گفتم خدایا، جانم حیثیتم و ابرویم را با تو معامله می کنم و به میدان می آیم.
مخاطب سخناني روحاني چه كساني بودند؟
در عین حال یک منبع مطلع به خبرنگار «انتخاب» گفت که اساساً رییس جمهور هیچگاه در حوزه اخبار مرتبط با خود، کوچکترین دخالتی نمی کند و بدون شک، روح ایشان هم از این اقدام غیرحرفه ای دفتر خود اطلاعی ندارد. شان ریاست محترم جمهور و همینطور رفتار حرفه ای نیز حکم می کند دکتر روحانی وقت خود را صرف تنظیم و تایید اخبار مربوط به خود نکند، چرا که طبعاً ایشان نسبت به عوامل دفتر خود اعتماد کامل داشته اند.
البته باید دید علت این کار چه بوده ، شاید عزیزانی که دست به این کار زده اند، خود را مخاطب سخنان رییس جمهور می دانسته اند و ترجیح داده اند با سانسور آن، نه به رییس جمهور که به بقای خود کمک کنند.
پیامی ازطرف سایت انتخاب به مخاطبانش
مخاطبان فرهيخته “انتخاب” خوب است هم متن دفتر رييس جمهور را بخوانند و هم متن اصلي اين اظهارات را (كه در بالا آمده و فيلم آن نيز براي نخستين بار در “انتخاب” منتشر شده). پس از آن، بينندگان عزيز “انتخاب” مي توانند ضمن تطبيق اين دو اظهارنظر متفاوت، تاملي كنند كه مخاطب اين سخنان بسيار مهم رييس جمهور كيست؟
“انتخاب” بزودي با مجموعه گزارش هاي تحليلي خود، بررسي خواهد كرد كه مخاطب اين سخن رييس جمهور مظلوم ايران كيست؟ چه كساني در دل دولت و در راس كدامين وزارتخانه ها هستند كه به تعبير رييس جمهور، حتي حاصر به اظهارنظري كوچك در حمايت از دولت و اكثريت نبودند؟!
با “انتخاب” همراه شويد!‏