دوشنبه , ۲۵ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » دکتر محمود صادقی از زدوبند در درون مجلس پرده برداری میکند!

دکتر محمود صادقی از زدوبند در درون مجلس پرده برداری میکند!

 با گذشت ده روز از انتخابات شورای شهر، طرح گسترده موضوع شفافیت لیست و شدت گرفتن انتقاداتی که به نحوه گزینش یا مهندسی لیست وارد شده است، موجب شد که دکتر محمود صادقی، نماینده تهران وعضو شورایعالی سیاست گزاری اصلاح طلبان در گفتگویی بخشی از پشت صحنه مهندسی لیست شورای شهر را فاش کند.
افشاگری بزرگ از پشت صحنه مهندسی لیست توسط نماینده تهران
به گزارش سرویس سیاسی «انتخاب»، پیش از این مدافعین گزینش لیست امید، مکانیزیم انتخاب افراد تا مرحله 42 نفره براساس امتیازات ومعیارهای دقیق عنوان می کردند اما اکنون محمود صادقی می گوید امتیاز بندی درگزینش لیست از 800 نفر به 21نفر ملاک نبوده و صرفا براساس نظر برخی افراد لیست انتخاب یا مهندسی شده است. صادقی می گوید: «انتخاب افراد هم در مراحل مختلف به‌ویژه در مرحله‌ای که از ۱۵۰ به ۴۲ رسید انتخابی بود.»
محمود صادقی در گفت و گویی با سایت امتداد، با صراحت از عدم اعتماد به امتیازات سخن گفته و شاخص ها را غیرکمی عنوان می کند و به حلقه ای اشاره می کند که لیست را انتخاب کرده است اما هویت انتخاب کنندگان را مسکوت می گذارد:
“صادقی سازوکار بستن لیست را بر اساس انتخابات و نه امتیازبندی عنوان کرد و گفت: «بر استفاده از امتیازبندی‌ها به‌ صورت یک شاخص قاطع تکیه نشد، در مورد امتیازبندی‌ها اعتراض وجود داشت و از سویی کیفی بوده و تبدیل کردن آن به امتیازهای کمی دشوار بود. “
صادقی ضمن آنکه به شیوه گزینش 150 نفر از 800 کاندیدای اصلاح طلب اشاره نکرده و آن را مسکوت می گذارد به انتخاب 42 نفر توسط حلقه ای نامشخص اشاره کرده و تاکید می کند: این‌گونه نبود که فردی که بالاترین امتیاز را کسب می‌کند وارد لیست شود. امتیازبندی‌ها چون به‌صورت دقیق انجام‌نشده بود و شاخص‌ها نیز اکثراً کیفی بود و امتیازبندی کار دشواری بود  و در نهایت افراد امتیاز دهنده نتوانستند اعتمادها را جلب کنند که امتیازدهی با رعایت دقت بالا انجام‌شده است. درنهایت از بین قرارگرفته افراد در لیست انتخابی شد و در مرحله‌ای که از ۱۵۰ نفر به ۴۲ نفر رسیدیم و ۴۲ نفر نیز به صحن شورای عالی رفتند و انتخاب شدند.
نماینده تهران بر مخالفت خود با بسیاری از چهره های موجود در لیست اشاره می کند : «من به بسیاری از افرادی که انتخاب شدند رأی ندادم اما این افراد توانستند اکثریت آرا را کسب کنند. ما می‌توانستیم سیستمی اتخاذ کنیم که بر اساس اجماع باشد اما روش دیگر که براساس رأی اکثریت بود مورداستفاده قرار گرفت. “
این اظهارات در حالی بیان می شود که پیش از این جواد امام مدیرعامل بنیاد باران و عضو شورایعالی سیاست گذاری از دستکاری در امتیازات کاندیداها و اضافه کردن تعداد زیادی کاندیدای منتسب فاقد امتیاز لازم  به یکی از احزاب اصلاح طلب به فهرست150 نفره و راهیابی چند نفر از آنان به لیست امید خبر داده بود که با توضیحات محمود صادقی عملا ملاک نبودن امتیاز دهی، انتخاب فهرست براساس نظر چند نفرخاص و عدم اعتماد به فرایند ارزیابی کاندیداها تایید شد.
ادعای صادقی
درحالی که محمود صادقی در تویینی غیرمستند، ادعا کرد مصاحبه وی توسط «انتخاب» تحریف شده، کانال «انتخاب» با انتشار تصویر زیر نوشت: تصوير مصاحبه محمود صادقي در سايت امتداد و بازنشر آن در سايت انتخاب را مشاهده كنيد؛ اگر تحريفي ديديد به جناب صادقي كه اتفاقا وكيل دادگستري هست، معناي دقيق “تحريف” را توضيح دهيد!
افشای پشت صحنه «مهندسی لیست امید» توسط نماینده تهران + توضیح کوتاه «انتخاب»
 افشای پشت صحنه «مهندسی لیست امید» توسط نماینده تهران + توضیح کوتاه «انتخاب»