مقامات غربی حاضر در مرکز جهانی مبارزه با تروریسم در ریاض از ایران خواستند، موضع مبهم خود در مورد تروریسم را تغییر دهد و از حمایت مالی سازمان‌های تروریستی دست بردارد.

کاترین باور، مشاور ارشد در موسسه سیاست خاور نزدیک در واشنگتن و کارشناس سابق امور مربوط به تروریسم و جرایم مالی در وزارت خزانه‌داری آمریکا روز دوشنبه 22 ماه مه 2017 در مصاحبه با تلویزیون العربیه گفت که تهران امکانات در اختیار گروه القاعده قرار می‌دهد تا جنگجویان این گروه از ایران به مناطق مختلف بروند، و تعدادی از رهبران این گروه در تهران هستند.

باور گفت: «رابطه ایران با القاعده به پیش از حادثه ۱۱ سپتامبر بر‌می گردد که این کشور به عوامل گروه القاعده اجازه حرکت و جابجایی اموال و اعزام نیرو از شمال آسیا به سوریه و منطقه خلیج را می‌داد».

او همچنین گفت که ایران از شبه‌نظامیان حزب‌الله در لبنان حمایت مالی می‌کند و مدارک جعلی در اختیار آنها می‌گذارد و ایران سیاستی و ایدئولوژی توسعه‌طلبانه را در منطقه دنبال می‌کند و قصد دارد تا قیمت نفت را کنترل کند.

حزب‌الله لبنان در کنار عملیات تروریستی دست به پول شویی، جابجایی مواد مخدر، قاچاق انسان و قاچاق اسلحه هم می‌زند و باید برای این عملیات که در طی ده‌ها سال گذشته انجام داده پاسخگو باشد.

او گفت که مقامات ارشد حزب‌الله در کشورهای آمریکای لاتین سکونت دارند و از این کشورها فعالیت‌های جنایی و مالی خود را انجام می‌دهند.