شنبه , ۳۰ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » روحانی: چرا حرفهایی را که در جلسه های خصوصی میزنید، بلند بلند در حضور مردم نمیگوئید؟!

روحانی: چرا حرفهایی را که در جلسه های خصوصی میزنید، بلند بلند در حضور مردم نمیگوئید؟!

روحانی خطاب به اتاق خالی از فکر مهندسان سپاه که ابرام دراکولای ناسید و خالیباف را به میدان فرستاده اند: چرا حرفهایی را که در جلسه های خصوصی میزنید، بلند بلند در حضور مردم نمیگوئید؟!
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در جمع مردم کرمانشاه بیانات بسیار مهمی ایراد کرد و از جمله گفت:
ما 29 اردیبهشت برای  تساوی حقوق شهروندی تمام اقوام ایرانی می خواهیم رای دهیم . ما می خواهیم تمام ملت ایران چه شیعه و جه سنی و چه “اهل حق” از حقوق مساوی برخودار باشند.ما اجازه نمی دهیم مردم را قطعه قطعه کنید چون ما ملت صد در صد هستیم. دولت یازدهم دولت صد در صدی بود و دولت دوازدهم هم دولت صد درصدی است. مردم به شما اجازه فریب را نمی دهند.می خواهید زنان را به خانه بفرستید؟ ملت ایران و قانون اساسی این اجازه به شما نمی دهد. ما امروز اعلام می کنیم 29 اردیبهشت بازهم آزادی می خواهیم. ما از دروغ و فریب آنها که سالها دیدیم خسته شده ایم. عده ای از پیشرفت ایران نگران هستند. عده ای از آزادی جوانان نگران هستند.
به گزارش ایسنا،  دکتر حسن روحانی کاندیدای ریاست جمهوری که  در ورزشگاه پنج هزارنفری امام خمینی کرمانشاه در جمع حامیانش سخن می‌گفت،  اظهار کرد:
درود و سلام بر کرمانشاه قهرمان. اینجا سینه ستبر ایران است. سراسر کرمانشاه شور شما جوانان و دختران و پسران است. مردم عزیز استان کرمانشاه من می خواهم به شما بگویم اگر سال 92 به شما وعده دادم بزرگترین آبادانی و آبرسانی در ایران محقق می شود، اینک تحقق یافته است.در دولت یازدهم، 11 هزار و 600 میلیارد تومان برای آبرسانی اعتبار کرده ایم و ان شاء الله 20 هزار هکتار با این آب ،آبیاری خواهد شد و ان شاء الله در سال های آینده تا 120 هزار هکتار افزایش می یابد و ان شا ءالله راه آهن کرمانشاه در خرداد به راه آهن سراسری متصل خواهد شد.قصر شیرین منطقه آزاد خواهد شد. راه آهن شهری و مترو هم در دولت دوازدهم اجرایی خواهد شد.
یک عده از پیشرفت ایران و آزادی جوانان نگران هستند، چرا حرف های دلتان را به جوانان نمی گویید و چرا حرف هایی که در جلسه خصوصی می گویید، را بلند نمی گویید؟ شما می خواهید ایران در حصر و محاصره باقی بماند و ارتباط جوان ایرانی با دنیا قطع شود. روحانی دراین چهار سال در مقابل شما ایستاد و من با کمک شما(مردم) آماده ام چهار سال دیگر هم بایستم.آنها از اینکه مردم ایران می توانند با مردم دنیا در ارتباط باشند، نگران هستند. گفتند ما با خانواده شهدا و ایثارگران هستیم ولی من می پرسم در هشت سال قبل مطالبات خانواده های شهدا و ایثارگران را دادید؟ مردم بدانید که تمامی مطالبات خانواده های شهدا و ایثارگران در دولت یازدهم پرداخت شد.ما اهل شعار نیستیم، بلکه اهل عمل هستیم. مردم بدانید قدرت دفاعی دردولت یازدهم افزایش یافته است. ما با سلاح مخالف نیستیم ولی بدانید با کسانی که می خواهند دل مردم ایران و مردم منطقه را بهراسانند مخالفیم. قدرت ایران برای آن است که در برابر تجاوز مقابله کنیم.ما در برابر هر نوع متجاوزی می ایستیم و مقاومت می کنیم ، ولی اجازه نمی دهیم بداخلاقی های شما ادامه پیدا کند. دوران خشونت پایان یافته است. شما می خواهید آزادی را از مردم بگیرید و مردم در مقابل شما می ایستند. ما در روزهای پیشرفت قرار گرفته ایم، ما باید برای زندگی محرومان امروز تصمیم بگیریم نه با شما بلکه با عمل.آنهایی که شعار می دادند که از محرومان حمایت می کنند گندم کشاورزان را به چه قیمتی می خریدند؟ آنها که مدعی حمایت از کشاورزان هستند قیمت گندم را بیش از قیمت جهانی خریداری می کردند یا گندم را از خارج وارد می کردند؟ امروز که گندم قیمت کیلویی 1300 تومان خریداری می کنیم برخی نگران هستند. می پرسم آن روز که برای انتقال پول مان از صراف استفاده می شد و درب بانکهای مان بسته شده بود برای ایران عزت داشت و بهتر بود یا امروز درب تعامل با جهان باز شده است. شما می خواهید ملت ایران را در فشار و انزوا قرار دهید. ملت ایران اجازه نمی دهد راه هشت سال گذشته را به ایران باز گردانید.می‌گویند ما می خواهیم با فساد مبارزه کنیم. من از شما می پرسم چهار سال دولت در دست ما بوده است، ولی  شما در طول 38 سالی که وظیفه تان نظارت بود، جلوی فساد را گرفتید؟ مردم می خواهند بفهمند 3 میلیارد و 800 میلیون تومان ملت ایران کجا رفته است؟ آنهایی که پشت تریبون ها می روند و می خواهند به مردم گزارش دهند مردم سوالشان از آنها این است که چه کسی اجازه داد این 3 میلیارد و 800 میلیون برود؟چرا به مردم گزارش نمی دهید اموال ملت ایران را چه کسانی تاراج کردند؟ آنهایی که دو میلیارد پول ما را به حلقوم آمریکا ریختند، چرا این کار را کردند؟ در سال 86 و 87، 10 ماه فرصت بود این پول و اوراق از امریکا به ایران بازگردد ولی چرا این کار نکردید؟
روحانی با اشاره به رویکرد دولت یازدهم نسبت به موضوع حقوق های نجومی یادآورشد:از حقوق نجومی سوال می کنید، ما برای آنهایی که منصفانه از بیت المال استفاده نکرده بودند اقدام کردیم.ما اجازه نمی دهیم یک اقلیت با بلندگوهای بلند بخواهند اکثریت را منزوی کنند. شما چند درصد مردم هستید که احساس می کنید قیم مردم هستید. ما در 29 اردیبهشت به این اقلیت پاسخ می دهیم.روحانی در 4 سال آینده اجازه نمی دهد بلندگوها در دست اقلیت ها باقی بماند، ما قانون اساسی را اجرا خواهیم کرد.ما اجازه نمی دهم خون شهید بهشتی و شهدایمان پایمال شود. بهشتی حامی مردم ایران بود. بهشتی نویسنده قانون اساسی بود. شما حاضرید قانون اساسی را اجرا کنید؟یک بنده خدا نامه بازرسی کل کشور را راجع به املاک نجومی در سایتش منتشر کرد، همین، چرا گرفتید به انفرادی بردید؟درخصوص حقوق نجومی خودمان مطرح کردیم و آن را به بیت المال بازگردانیدم، ولی املاک نجومی را چه کردید؟ چرا قوه قضاییه در این باره اقدامی نکرد؟ ما 29 اردیبهشت برای عدالت و مبارزه با فساد می خواهیم را ی دهیم.می گویند پول پخش می کنند، ولی این پول را از کجا می آورید. از حقوق معلمان کم می کنید؟ از پول کشاورزان کم می کنید؟ یا جیب دیگری دارید؟یکبار مردم ایران تجربه کردند 45 هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی برداشتند و تجربه اش تورم 45 درصدی بود.شما می خواهید تورم تک رقمی را به تورم 45 درصدی بازگردانید. این مردم تلاش کردند در سراسر ایران بنگاه های اقتصادی را آباد کنند. دوباره می خواهید بنگاه ها را ببندید؟ انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری پیشروی ماست. هر نفر به همراه 11 نفر به پای صندوق رای برود. ما 12 نفره در انتخابات دوازدهم شرکت خواهیم کرد.در این کشور اشتغال و سرمایه گذاری ایجاد شود و گردشگران به ایران بیایند.ما از طریق گردشگری و جذب سرمایه گذاری خارجی و اجرای اقتصاد مقاومتی ایران را آباد خواهیم کرد، مردم ایران می خواهند ممنوعیت ها تمام شود. بر چه مبنای عکس بزرگان ایران را ممنوع می کنید؟ با چه قانونی؟ آن قانون را اعلام کنید؟ ادعا کردید شورای  عالی امنیت ملی این کار کرده است ولی من به صراحت گفتم دروغ است دروغ است.ما حرفمان را در صندوق آرا خواهیم زد. مردم در روز صندوق آرا نشاط و امید را بگویید. نگذارید تندروها و افراطی ها بازگردند. ملت ایران به افراطی ها اجازه بازکشت نمی دهند.