دوشنبه , ۷ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » درحاشیه نمایشگاه کتاب و رونمایی از کتابهای گوناگون

درحاشیه نمایشگاه کتاب و رونمایی از کتابهای گوناگون

گزارش  تسنیم از “سالن یاس”: چگونه یک کتاب را میان ۲۲۶۰ غرفه پیدا کنیم؟

دومین روز سی امین نمایشگاه بین الملی کتاب تهران

حدود دوهزار ناشر در نمایشگاه کتاب امسال غرفه دارند. فرض کنید می‌خواهید یک کتاب خوب با موضوع تربیت فرزند تهیه کنید، آیا می‌شود همه این دوهزار غرفه را گشت؟

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تا 23 اردیبهشت در شهرآفتاب برقرار است.

حدود دو هزار غرفه در نمایشگاه کتاب حضور دارند. اگر کسی بخواهد در یک حوزه خاص تمام غرفه ها را بگردد، می‌شود گفت که یا امکان پذیر نیست و یا اینکه با دردسرهای فراوانی مواجه می‌شود.

«سالن یاس» ابتکار این سال‌های جمعی از متخصصان حوزه نشر است تا بواسطه آن، کتاب‌دوستان از راهنمایی و مشاوره‌های تخصصی در حوزه های مختلف  بصورت رایگان بهره مند شوند.

پیشنهاد می‌شود قبل از حضور در بخش های فروشگاهی نمایشگاه، حضور در سالن یاس را تجربه کنید.

جواد منصوری از فرماندهان “دفاع مقدس” (جنگ هت ساله ایران – عراق) با بیان اینکه خطر “منافقین” (سازمان مجاهدین خلق)  در دوره کنونی خطرناکتر از زمان اوایل انقلاب است، گفت:  ساختار “سازمان منافقین” (سازمان مجاهدین خلق) بشدت پیچیده است و در سالهای اول عضویت نمی‌توان به هویت آن پی برد. من در این کتاب، این پروسه و شیوه پیچیده که حاصل چندین سال حضورم در این سازمان است را آورده‌ام.اکنون این “سازمان” اهداف مشخصی را برای ضربه زدن به “نظام اسلامی” دنبال می‌کند.

جواد منصوری

به گزارش مشرق، جواد منصوری از فرماندهان دوران دفاع مقدس و محقق و پژوهشگر تاریخ انقلاب اسلامی عصر  (یکشنبه ۱۷ اردیبهشت) در نشست رونمایی و نقد و بررسی کتاب «سراب آزادی» که به خاطرات مریم سنجابی مسئول پرونده‌های پرسنلی و عضو شورای رهبری سازمان منافقین (سازمان مجاهدین خلق ایران) که در غرفه “انتشارات فاتحان” برگزار شد در سخنی با بیان اینکه سازمان منافقین (سازمان مجاهدین خلق ایران) در زمان پیروزی انقلاب به نحوی شناخته شده بود و پس از انقلاب نیز به نحو دیگری شناخته شد گفت: همچنان این نام به عنوان یک پدیده در تاریخ تحولات سیاسی ایران مطرح است.سازمان مجاهدین بعد از قضایای دهه ۶۰ به یک برنامه جدید رسید و با همکاری سازمانهای اطلاعاتی غرب اقدام به ایجاد یک شبکه نفوذی در دستگاه‌های جمهوری‌ اسلامی ایران کرد.

تسلط و نفوذ به منظور جمع‌آوری اطلاعات در سازمانهای نظام، ترور شخصیتی مسئولین و شخصیت‌ها، ایجاد تفرقه و شکاف بین مردم و مسئولین و ایجاد جنگ تبلیغاتی را ۴ ماموریت اصلی این سازمان میباشد. اکنون سازمان منافقین (سازمان مجاهدین خلق) به دولت‌های سعودی، آمریکایی و انگلیسی مشاوره‌های زیادی در خصوص ایران می‌دهد و با ارتباطی که در داخل کشور ایجاد کرده است سعی در استخراج این اطلاعات به دشمنان دارد.اکنون خطر این سازمان به مراتب از خطر داعش بیشتر شده و خطر آنها از دوره اولیه انقلاب بیشتر است. در حال حاضر نیز این سازمان با دروغگویی مبنی بر اینکه فعالیت سازمان سیاسی شده و طبق فعالیتهای سیاسی کار می‌کنیم و فعالیتهای گذشته سازمان دیگر تکرار نمی‌شود سعی در فریب دارد.

منصوری در خصوص کتاب “سراب آزادی” اظهار کرد: از اینگونه کتابها در سالهای اخیر تعدادی منتشر شده و اتفاقات، رخدادها و فسادهای این سازمان را از زبان  اعضای جدا شده این گروهک بیان می‌کند.

در ادامه مریم سنجابی نویسنده کتاب “سراب آزادی” و عضو جدا شده از گروهک منافقین (سازمان مجاهدین خلق) در سخنانی در خصوص نوشتن این کتاب گفت: “من خوشحال هستم از اینکه فرصتی شد تا بتوانم زندگی خود و ۲۵ سال حضور در سازمان منافقین(سازمان مجاهدین خلق) را بنویسم تا بتوانم کمکی به روشنگری مردم و جوانان داشته باشم”.

منبع: تسنیم