چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » اتهام سنگین حسین شریعتمداری در سرمقاله کیهان امروز به دکتر حسن روحانی: آیا خبر ندارید که نزدیکان شما خائنند و در کار خیانت به منافع ملی میباشند؟

اتهام سنگین حسین شریعتمداری در سرمقاله کیهان امروز به دکتر حسن روحانی: آیا خبر ندارید که نزدیکان شما خائنند و در کار خیانت به منافع ملی میباشند؟

حسین شریعتمداری” شما از موشک های ما میترسید چون مانعی در برابر تهاجم دشمن هستند!

حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان طی یادداشتی به اظهارات حسن روحانی در مناظره دوم پیرامون برنامه موشکی کشور واکنش نشان داد.

شریعتمداری

به گزارش مشرق،‌ حسین شریعتمداری در شماره امروز روزنامه کیهان طی یادداشتی با عنوان «مبادا بی‌خبر باشید؟!»‌ به نقد اظهارات حسن روحانی درباره برنامه موشکی کشور پرداخته است که مشروح آن در ادامه می آید:

آقای دکتر روحانی در بخشی از دومین مناظره تلویزیونی که عصر جمعه از شبکه اول سیما پخش شد، به رخدادی اشاره و گله کرد که به‌زعم ایشان برای برهم زدن برجام تدارک دیده شده بود! ایشان گفت؛ «آنجایی که خواستیم – یعنی خواستند – برجام را به‌هم بزنیم دیدیم چکار کردند؟! آمدند چگونه شهرهای زیرزمینی را نشان دادند تا برجام را به هم بزنند. روی موشک‌ها شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل نوشتند تا برجام را بهم بزنند. برای اینکه نتوانیم از برجام صد درصد استفاده کنیم»!
آقای روحانی در حالی نمایش اقتدار نظامی و موشکی کشورمان را زیر سؤال می‌برد که در جای دیگری از همان مناظره تلویزیونی، به حمایت ایران از مقاومت سوریه اشاره کرده و آن را به حساب دولت خویش می‌نویسد و فاکتور می‌کند. که باید پرسید؛ انتقاد جنابعالی دقیقا متوجه کدام بخش از نمایش موشک‌ها در شهرهای زیرزمینی است؟! و تناقض آشکار در اظهارات دوگانه خود را چگونه توضیح می‌فرمائید؟!
1- آیا از پیشرفت‌های کشورمان در تولید موشک نگران هستید؟ که اگر چنین است، چرا اقتدار نظامی جمهوری اسلامی ایران و از جمله حمایت از مقاومت سوریه را که بخشی از زیرمجموعه آن است به حساب دولت خود می‌نویسید؟ سایه جنگ را همین اقتدار نظامی مثال‌زدنی از سر کشور دور کرده است یا مذاکرات هسته‌ای دو سر باخت شما؟!
2- ممکن است بگوئید که با نمایش اقتدار موشکی کشورمان مشکلی ندارید و اعتراض جنابعالی این است که چرا روی موشک‌ها، شعار مرگ بر آمریکا، و مرگ بر اسرائیل نوشته‌اند؟!  که باید پرسید؛ مگر آمریکا و اسرائیل دشمنان تابلودار و قسم‌خورده ایران اسلامی و مردم این مرز و بوم نیستند؟ و مگر با صراحت بر کینه دیرینه خود و ضرورت براندازی کشورمان تاکید نمی‌ورزند؟ بنابراین چرا باید در مقابل ابراز دشمنی آنها ساکت باشیم و توان نظامی و قدرت مقابله خود را به رخ آنها نکشیم؟ آیا نمایش موشک‌های پیشرفته ساخت خودمان در تونل‌های زیرزمینی که بلافاصله با ابراز وحشت و نگرانی عمیق آمریکا و اسرائیل روبرو شد، اطمینان بخشیدن به مردم و آرامش خاطر آنان در مقابل تهدیدهای دشمن را به دنبال ندارد؟ اگر پاسخ مثبت است، چرا نباید این توان موشکی به نمایش درآید؟ و اگر پاسخ منفی است، باید توضیح بدهید چه اصراری دارید که کشورمان را در مقابل دشمنان، ضعیف و ناتوان معرفی کنید؟!
3- نظر جنابعالی درباره شعارهای نوشته شده روی موشک‌ها نمی‌تواند از دو حال خارج باشد. اول آن که به جای شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا، شعارهای دیگری نوشته شود و دوم این که اصلا شعاری نوشته نشود! کدامیک؟! دراین‌باره گفتنی‌هایی هست؛
الف: اگر شعارهای دیگری مورد نظرتان هست، بفرمائید چه شعاری؟ آیا معتقدید روی موشک‌ها شعار مرگ علیه کشورهای دیگری که در اولویت دشمنی با ما نیستند نوشته شود؟ که به یقین نمی‌توانید چنین منظوری داشته باشید.
ب: ممکن است بفرمائید روی موشک‌ها هیچ شعاری نوشته نشود که در این صورت می‌تواند به معنای تهدید هر کشور دیگری باشد و مخصوصا با تبلیغات گسترده‌ای که علیه ایران اسلامی در جریان است، این موشک‌ها را برای حمله به همسایگان معرفی کنند! این هم به یقین با طبع شما سازگار نیست.
ج: به هر حال، موشک نشانه اقتدار و پشتوانه دفاع در مقابل دشمنان است، بنابراین نمایش تونل‌های موشکی علاوه بر اطمینان خاطر مردم، برای دشمنان نیز بازدارنده است و مصداق این آیه از کلام خداست که زینت‌بخش آرم سپاه نیز هست؛ «واعدوا لهم مااستطعتم من قوه و من…» یعنی هر چه در توان دارید برای مقابله با دشمن آماده سازید… تا به وسیله آن دشمن خدا و دشمن خویش را بترسانید.
د: موشک یک سلاح پیشرفته است و برای شلیک به سوی دشمنان ساخته و آماده می‌شود، بنابراین باید مشخص باشد که دشمنان اصلی نظام یعنی آمریکا و اسرائیل هدف هستند تا به مصداق آیه «واعدوا لهم مااستطعتم …» دشمن را از دست زدن به حماقت حمله باز دارد و چنانچه دست به حماقت زد، پاسخ درخور دریافت کند.
ه‍‍‍‍‍‍‍‍‍: موشک نامه فدایت شوم نیست که مثلا روی آن بنویسیم: «ای موشک که می‌روی به سویش… از جانب من ببوس رویش»!  و یا تبلیغ «باقلوای حاج خلیفه یزد»! و یا به قول یکی از برادران «پشمک حاج‌عبدالله» روی آن نوشته شود.
4- و بالاخره باید از آقای روحانی پرسید؛ چه اصراری دارید که موشک‌های جمهوری اسلامی ایران را در تقابل با برجام نشان بدهید؟ اصرار جنابعالی این تلقی را در اذهان عمومی پدید می‌آورد که گویی قرار است با استناد به برجام علیه کشورمان دست به حمله نظامی بزنند و – خدای نخواسته – دولت شما می‌ترسد که مبادا این موشک‌ها مانع حمله دشمن بشود؟! جنابعالی که ادعا می‌کنید سایه جنگ را از سر کشور دور کرده‌اید!  این ادعا با اظهارات مورد اشاره‌تان در مناظره تلویزیونی روز جمعه قابل جمع نیست.
5- برخی از دوستان همفکر جنابعالی نیز گفته بودند؛ دنیای فردا، دنیای مذاکره است، نه موشک!  و اظهارات حضرتعالی نیز در همان جهت قابل ارزیابی است و سخنانی نظیر آنچه در مناظره فرموده‌اید و یا ادعای دور کردن سایه جنگ، با توجه به دندان تیزکردن دشمنان، می‌تواند، دعوت از آنها برای حمله باشد که البته چون می‌دانند طرف مقابل آنها شما و دوستانتان نیستید، جرأت حمله ندارند. ولی شاید برای جنابعالی درس‌آموز باشد که قبل از حمله عراق، عده‌ای شعار انحلال ارتش را سر دادند! و قبل از ماجرای طبس، عده‌ای چراغ‌های استادیوم شیرودی را که قرار بود هلی‌کوپترهای آمریکا در آنجا فرود بیایند، روشن گذاشته بودند و عده‌ای دیگر ضدهوایی‌ها را از اطراف پادگان منظریه که قرار بود هواپیماهای متجاوز آمریکا در آن فرود بیایند، جمع‌آوری کرده بودند.
جناب روحانی! چه کسانی به شما مشورت می‌دهند؟ مبادا خیال خیانت داشته باشند و شما بی‌خبر باشید!

منبع: فارس