شنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
صفحه اول » بین المللی » مارک گرین که از سوی دونالد ترامپ بعنوان گزینه ریاست بر فرماندهی ارتش این کشور انتخاب شده بود از در اختیار گرفتن این پست کناره گیری کرد.

مارک گرین که از سوی دونالد ترامپ بعنوان گزینه ریاست بر فرماندهی ارتش این کشور انتخاب شده بود از در اختیار گرفتن این پست کناره گیری کرد.

به گزارش مشرق به نقل از بی بی سی، مارک گرین که از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بعنوان معاون وزارت دفاع و فرماندهی ارتش این کشور انتخاب شده بود از در اختیار گرفتن این پست کناره گیری کرد. وی که از سوی گروههای همجنس گرا به خاطر اظهاراتش مورد حمله قرار گرفته بود طی بیانیه ای گفت که به خاطر عقاید مسیحی اش مورد تاخت و تاز اشتباه قرار گرفته و از اظهاراتش درباره اقلیتهای اجتماعی سوء برداشت شده است.

پیش از این فیلیپ بیلدن نامزد پیشنهادی ترامپ برای فرماندهی نیروی دریایی آمریکا نیز به دلیل تداخل احتمالی فعالیتهای تجاری اش با پست پیشنهادی خود انصراف داده بود.

بیلدن در بیانیه خود اعلام کرد: پس از بررسی‌های فراوان به این نتیجه رسیدم که اگر بخواهم شرایط دولت فدرال را برای تصدی این پست حساس رعایت کنم، به منافع مالی خصوصی خانواده‌ام ضربه وارد می‌شود.

رابرت هاروارد، دریاسالار کهنه‌کار آمریکایی نیز از سوی ترامپ برای سمت مشاور امنیت ملی این کشور انتخاب شده بود که وی نیز از قبول این سمت مهم سرباز زده بود.

منبع: فارس