چهارشنبه , ۲ اسفند ۱۴۰۲

بسته خبری

حمله بقایی به قالیباف بعد از مناظره/ نظر روحانی و جهانگیری درباره اولین مناظره انتخاباتی/ کنایه ظریف به ماجرای کاغذپاره خواندن تحریم‌ها/ رونمایی از فیش حقوقی میرسلیم/ نظر محسن رضایی در مورد رئیسی و قالیباف

سوءاستفاده از عزت‌الله انتظامی برای انتخابات

فرزند عزت‌الله انتظامی با انتقاد از مصاحبه‌های جهت‌دار سیاسی و سوإاستفاده برخی رسانه‌ها از آقای بازیگر، نسبت به این روند با انتشار یادداشتی انتقاد کرد.مجید انتظامی در یادداشتی در این باره آورده است: «پدر من ۹۳ سال سن دارد و آدم‌ها در این سن و سال تمرکز کافی روی موضوعات ندارند.منظور ایشان از بیان این مسائل طرفداری یا سرکوب سیاستمدار خاصی نبوده است. انتظار ما از رسانه‌ها این است که در روزهای نزدیک انتخابات از هنرمندانی که کهولت سن دارند جهت اهداف سیاسی خود بهره‌برداری نکنند.انتشار این حرف‌ها در شان هنرمندان صاحب‌نام نیست و به آرامش این افراد خدشه وارد می‌کند.هنرمندان سالخورده به آرامش نیاز دارند و خلق این حواشی به بهای سیاست رسم خوبی نیست.»اخیرا یکی از رسانه‌ها با انتشار مطلبی از عزت الله انتظامی، از صحبت‌های وی علیه دولت یازدهم استفاده کرده بود و انتشار این مطلب، واکنش مجید انتظامی را به همراه داشت.

هر کسی از مصاحبه با مطبوعات خودداری کند ریگی در کفش دارد

عبدالله رمضانزاده سخنگوی دولت اصلاحات صبح امروز در نشستی خبری که با موضوع «بررسی عملکرد دولت یازدهم در زمینه برخورد با فساد و مقایسه عملکرد دولت‌های مختلف» در ستاد انتخاباتی حسن روحانی برگزار شد به بیان دلایل ایجاد فساد در جوامع و دولت‌های مختلف و راه‌های مقابله با آنها پرداخت. رمضانزاده نسبت به آن‌چه «پرداخت‌های نامتعارف در مترو » خواند انتقاد کرد و و با بیان این‌که «هیچ کس درباره خریدهای شهرداری و مزایده‌ها و مناقصه‌های آن اطلاعی ندارد» گفت: هر کسی از مصاحبه با مطبوعات خودداری کند ریگی در کفش خود دارد. ایسنا این خبر را منتشر کرد.

نظر روحانی و جهانگیری درباره اولین مناظره انتخاباتی

روحانی: فضای مناظره خوب بود البته ما وقتی می‌خواهیم از افراد نقل قولی کنیم باید نقل قول دقیق تری کنیم تا مردم دچار شبهه نشوند. جهانگیری: مناظره خوبی بود ولی باید جون‌دارتر باشد و حرفای جدی‌تر مطح شود و کاندیداها جدی‌تر نظراتشان را مطرح کنند.آخرین خبر این خبر را منتشر کرد.

دولتی‌ها مخالف افزایش وام ازدواج در بودجه سالانه بودند

حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی، نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: آقایان روحانی و جهانگیری در مناظره دیشب بیشتر به دنبال فرافکنی و مظلوم نمایی بودند و می خواستند طرف مقابل را به نوعی دروغگو جلوه دهند. آنها می خواستند مشکلات موجود از جمله محیط زیست را تقصیر بلند مرتبه‌سازی های شهرداری و دیگر مسائل بیندازند. رئیس جمهور وعده حل مشکلات اقتصادی را ظرف 100 روز داده بود، دیدیم که این وعده را در نشست خبری اخیرش چگونه تکذیب کرد. آقای روحانی باید توضیح دهد که این همه دم زدن از برجام و منعقد شدن این توافق نامه چه سودی برای کشور در بر داشت؟ دولتی‌ها مخالف افزایش وام ازدواج در بودجه سالانه بودند! نماینده دولت در برابر افزایش وام ازدواج صد درصد مخالفت کرد و می گفت امکان این مسئله وجود ندارد. دانشجو این خبر را منتشر کرد.

نامه میر سلیم به دیگر رقبای انتخاباتی

«میرسلیم» در نامه‌ای خطاب به رقبای انتخاباتی: رشد رسانه‌ها و نظارت عمومی به مرحله‌ای رسیده که امکان انکار وعده‌ها و عملکردها دیگر از نظریاتی همچون «دروغ بزرگ» پیروی نمی‌کند و درجا رسوایی پدید خواهد آورد. نباید سخنان ما به گونه‌ای باشد که برای منکوب کردن رقیب یک موضوع استثنائی را به اندازه‌ای بزرگ نماییم که خود خوراکى براى دشمن فراهم آوریم.امکان انتشار سند برای مخاطبان در هنگام استدلال مهیا گردد تا با بیان مبانی گفت‌وگو به شکلی دقیق‌تر و درست‌تر، به تصویری واقعی‌تر از حقایق دست یابیم. از نقاط ضعف مناظره دیروز، پنهان ماندن زوایای مورد سؤال در برنامه برخی رقبای ارجمند و رجحان کشمکش به جای پاسخ به سوالات طرح شده بود. فارس این خبر را منتشر کرد.

صلاحیت انتخابات شورای شهر با سلایق سیاسی بوده؟

رئیس شورای عالی استان‌ها در نشست خبری: بعضی افرادی که احکام قضایی دارند، یا پروند باز دارند، یا دستگیر شده‌اند، برای انتخابات شورای شهر تأیید صلاحیت شدند. اما کسانی که فقط به دلیل اینکه در جناح دیگر بودند رد صلاحیت شدند و این نحوه نظارت حیثیت مجلس را زیر سؤال می‌برد. در بعضی از استان‌ها از جمله گلستان، آذربایجان‌غربی و ارومیه افرادی که سال‌ها در شوراها مشغول به فعالیت بودند و رأی بالای مردم را نیز داشتند رد صلاحیت شدند که نشان می‌دهد هیأت نظارت بر اساس صلاحیت خاصی که دارد تعدادی از این افراد را رد صلاحیت کرده است.در تهران نیز رد صلاحیت‌های گسترده‌ای را شاهد هستیم که مایه تعجب است. فارس این خبر را منتشر کرد.

 اولین خریدار “تانک پیشرفته کرار”

فرمانده نیروی زمینی سپاه از سفارش این نیرو به وزارت دفاع برای تولید این تانک کرار خبر داد.سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران درباره به‌کارگیری تانک کرار در نیروی زمینی سپاه گفت: این تانک توسط وزارت دفاع ساخته شده و حتما به‌کارگیرنده آن، یا ما هستیم یا نیروی زمینی ارتش؛ ما این تانک را سفارش داده‌ایم و در برنامه‌مان است که از کرار استفاده کنیم.وی درباره ارتقا تانک‌های تی 72 نزسا به استاندارد تانک کرار نیز تاکید کرد: در حال حاضر مشغول به انجام این کار هستیم و در حال ارتقاء سیستم‌های کنترل آتش تانک‌های خود هستیم و هر سیستمی از تانک که نیاز به ارتقاء داشته باشد را ارتقا می‌دهیم.

تحلیل کرباسچی از مناظره شب گذشته

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی نحوه برخورد قالیباف با روحانی در اولین جلسه مناظره انتخاباتی را الگوبرداری از شخصیت‌های شکست‌خورده همچون احمدی‌نژاد دانست که در بین مردم جاذبه ندارد.غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در ارزیابی روند اولین جلسه مناظره کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: به نظر بنده، روند برگزاری این جلسه برای معرفی عملکرد هر کدام از کاندیداها درجهت روشن شدن اذهان مردم نسبت به وضعیت مسائل کشور مناسب بود.وی در انتقاد نسبت به اقدام قالیباف برای تخریب وجهه رئیس دولت یازدهم خاطرنشان کرد: بنده فکر می‌کنم آقای قالیباف با توجه به تجربه‌ای که در دو دوره انتخابات گذشته به خصوص در دوره قبل که با آقای روحانی رو در رو شده بود داشته، خود را از قبل برای چنین برخوردی آماده کرده بود منتهی این روش تکراری الگوهای شکست خورده است که بدون منطق روی هوا بگوید 4درصد و 96 درصد! آخر روی چه حسابی این آمار را بیان می‌کرد؟!

کنایه ظریف به ماجرای کاغذپاره خواندن تحریم‌ها

وزیر امور خارجه، سیاست های خاص دولت گذشته را باعث تشدید مشکلات کشور در مسایل خارجی دانست و گفت: اگر مدیران آن زمان مفهوم کاغذ پاره را بهتر درک می کردند، اموال ایران مورد راهزنی آمریکا قرار نمی گرفت. محمد جواد ظریف روز شنبه در چهارمین همایش تجاری و بانکی ایران و اروپا ادامه داد: بر اساس برخی منابع مالی در یک مورد 35 میلیارد دلار در فرایندی خاص سر از جاهایی درآورد که بخشی از آن در پرونده فساد اقتصادی عیان شد و مردم شریف ایران از آن با خبر شدند. وی تصریح کرد مصادره حدود 2 میلیارد و ضبط 1.5 میلیارد دلار دیگر از منابع بانک مرکزی که توسط آمریکا مورد راهزنی قرار گرفت به دلیل این بود که اگر مدیران آن زمان مفهوم کاغذ پاره را بهتر درک و به موقع و با درایت اقدام می کردند همین موارد در دست آمریکا قرار نمی گرفت که بتواند نیات خصمانه خود را اجرا کند.

فیش حقوقی میرسلیم

مصطفی میرسلیم، به عنوان کاندیدای حزب موتلفه اسلامی با انتشار فیش حقوقی خود به شفاف‌سازی در خصوص میزان حقوق دریافتی‌اش دست زد.

 حمله بقایی به قالیباف بعد از مناظره/ نظر روحانی و جهانگیری درباره اولین مناظره انتخاباتی/ کنایه ظریف به ماجرای کاغذپاره خواندن تحریم‌ها/ رونمایی از فیش حقوقی میرسلیم/ نظر محسن رضایی در مورد رئیسی و قالیباف

دولت در حال آواربرداریست

هادی خانیکی با بیان اینکه امروز هم قشر دانشگاهی باید مترجم این مفاهیم برای مردم باشند، عنوان کرد: باید فرق عاقلانه اداره کردن کشور با اداره غیرعاقلانه را به مردم بگوییم. خانیکی ادامه داد: البته امروز جامعه ما به جایی رسیده که می‌داند باید مشکلات را از طریق اصلاح و اعتدال و پیشبرد این دو حل کند و می‌داند که افراط و افراطی‌گرایی چه هزینه‌ای را بر جامعه و امینت و آرامش مردم تحمیل کرده است. عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت افزود: در سال ۹۲ مردم یک انتخاب عقلانی کردند که کشور را از تیررس جنگی اعلام نشده و تحریم‌های شدید نجات داد. وی معتقد است، دولت اکنون در مرحله آواربرداری است و این مسیر باید تداوم پیدا کند. به گفته این فعال سیاسی، اصلاح و اعتدال چیزی نیست جز حل مشکلات به صورت گام به گام تا وضعیت جامعه بهبود پیدا کند، و اگر چه این روند کند است، اما نباید فراموش کرد مشکلات یک دفعه حل نخواهد شد.

حمله بقایی به قالیباف بعد از مناظره

حمید بقایی در توییتر و در واکنش به بخشی از سخنان قالیباف در حمایت از دولت احمدی‌نژاد نوشت: از سال 84 رسانه های وابسته به قالیباف انواع تهمت ها را روانه ما کردند و در سال 92 کلی علیه دولت دهم حرف زدند، حالا نقش مدافع را بازی میکنند؟

 حمله بقایی به قالیباف بعد از مناظره/ نظر روحانی و جهانگیری درباره اولین مناظره انتخاباتی/ کنایه ظریف به ماجرای کاغذپاره خواندن تحریم‌ها/ رونمایی از فیش حقوقی میرسلیم/ نظر محسن رضایی در مورد رئیسی و قالیباف

علت لرزش دست روحانی در مناظره

حسین دهباشی در تویتی نوشت:« لرزشِ دستِ حسن روحانی، ناشی از جراحت حضور در دفاع مقدّس است. اهمیّتی اگر داشته باشد، نشانِ افتخار است نه مایه شرمساری»

تا این لحظه نامزد مورد نظر فراکسیون روحانی است

جلال میرزایی نماینده مردم ایلام و دبیر کمیته سیاسی و امور داخلی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، درباره کاندیدای حمایتی فراکسیون متبوع خود اظهار داشت: فراکسیون امید درباره حمایت از کاندیدای انتخاباتی ریاست‌جمهوری در چارچوب نظرات اعلام شده از سوی شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان عمل خواهد کرد.وی افزود: همانگونه که شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و نمایندگان آن اشاره و اعلام کردند، کاندیدای انتخاباتی ما برای دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری روحانی خواهد بود.دبیر کمیته سیاسی و امور داخلی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: بنابر مباحث صورت گرفته تا این لحظه کاندیدای مورد نظر فراکسیون حسن روحانی خواهد بود.

نماینده نامزدها نیز با هم مناظره می کنند

احسان قاضی زاده هاشمی رئیس کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در گفت و گو با میزان درخصوص اینکه “آیا شکایتی در مورد مناظره دیروز از سوی کاندیداها به کمیسیون تبلیغات ارسال شده یا خیر”، اظهار کرد: شکایاتی از شب گذشته به ما رسیده و تا ساعت 20 امشب { حدود 24 ساعت بعد از مناظره} اگر شکایات دیگری هم باشد، دریافت می کنیم. رئیس کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه “مناظره نماینده نامزدها در استودیوی اصلی مناظره برگزار نخواهد شد” گفت: قالب متفاوت مناظره نماینده نامزدها را فردا اعلام خواهیم کرد.