دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » بدون تردید آقای اسحاق جهانگیری مرد اول مناظره دیشب بود.

بدون تردید آقای اسحاق جهانگیری مرد اول مناظره دیشب بود.

نخستین مناظره کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  عصر جمعه با محوریت مسائل اجتماعی و فرهنگی با حضور شش کاندیدا برگزار شد.
به گزارش «تابناک»، پس از حضور کاندیداهای ریاست جمهوری در سازمان صداوسیما برای حضور در نخستین مناظره انتخابات ریاست جمهوری با محوریت مسائل اجتماعی و فرهنگی،  برگزار شد و 6 کاندیدای ریاست جمهوری در چندین نوبت توانستند در مورد مسائل اجتماعی و فرهنگی به بیان دیدگاه های خود بپردازند. این مناظره دارای حواشی مختلفی هم بود که بیشتر در بحث های مطرح شده بین جهانگیری، قالیباف و روحانی به چشم می آمد.
اولین مناظره انتخاباتی در فضای مجازی واکنش هایی را به همراه داشت  واکنش هایی که بیشتر شامل احساس پیروزی طرفداران نامزدها و برخی حواشی پیرامون مناظره تلویزیونی بود. در ادامه بخش هایی از آن آمده است:
محسن رضایی در توییتی نظر خود را نسبت به برگزاری مناظره ها به سبک فعلی چنین بیان کرد:
مناظرات جمعی واقعیت ها را نشان نمی دهد. باید مناظرات دو به دو هم در کنار آن باشد.
 واکنش عباس عبدی به  مناظره اول:
قالیباف در این مناظره سعی کرد رییسی را حذف کند و خود را رقیب اصلی معرفی کند ولی نکته مهم این بود که جهانگیری خود را طرف قالیباف کرد و اجازه نداد قالیباف دوگانه مورد نظر را شکل دهد بعلاوه سخنان اصولی هاشمی طبا نقشه دو نفر اصولگرا را برای جدلی کردن مناظره تا حدی خنثی کرد.
 اعتراض ستاد قالیباف به کمیسیون تبلیغات:
اعتراض کتبی ستاد قالیباف به کمیسیون تبلیغات درباره دروغی که روحانی به قالیباف منتسب کرد.
نظر حسین مرعشی درباره نخستین مناظره تلویزیونی:
 من خیلی خوشحالم که آقای جهانگیری با صراحت خود را سخنگوی جبهه اصلاحات دانست، جهانگیری نماینده جبهه‌ایست که رییس‌جمهورساز  است.
واکنش معصومه ابتکار به قالیباف:
 ‏اقاي قاليباف از وضع هواي شهرهاي ديگر پرسيد. با اجراي برنامه دولت در سال۹۵ شهروندان اصفهانی۵۰ درصد بیشتر از سال ۹۲، نفس راحت کشیدند.
 واکنش سلیمی نمین به مباحث مطرح شده در مناظره اول:
مناظرات را بسیار تاثیرگذار یافتم امیدوارم که صدا و سیما بتواند همچنان در برابر فشارها طی ۲مناظره دیگر روند منصفانه اش را  ادامه دهد . در نهایت ملت ایران است که پیروز خواهد بود. پیش بینی  می‌کنم بعد از پایان مناظرات میزان انگیزه مردم برای  مشارکت به بیش از ۶۰درصد رشد یابد.
اولین اظهارنظر قالیباف بعد از مناظره:
 نگذاشتند فیلم مورد نظررا پخش کنم/ آقای روحانی دو دقیقه بیشترحرف زد؛ جبران شود.
 واکنش توییتری محمدعلی ابطحی معاون رئیس دولت اصلاحات به مناظره اول:
ابطحی، معاون پارلمانی محمد خاتمی: پدیده این دوره جهانگیری بود.
مشاور قالیباف :صداوسیما در مناظره ملاحظه رئیس‌جمهور بودن روحانی را کرد:
مشاور سیاسی محمدباقر قالیباف معتقد است که صداوسیما در اولین مناظره انتخاباتی ملاحظه رئیس جمهور بودن حسن روحانی را کرده است.
حسین قربانزاده در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی خود از برگزاری اولین مناظره انتخاباتی بین کاندیداها، گفت: صداوسیما در این مناظره به نفع آقای روحانی وقت بیشتری اختصاص داد و ملاحظه رئیس‌جمهور بودن ایشان را کرد.
وی مدعی شد : صداوسیما در این مناظره به سایر کاندیداها ظلم کرد.
تویيت معاون رئيس جمهور درباره شرايط رونق اقتصاد گردشگرى :
روحانی گفته بود اگر سالانه ده میلیون گردشگر خارجی داشته باشیم چهار میلیون شغل ایجاد می شود.
توصیه جالب نادران بعد از مناظرات به جهانگیری!:
روحانی بزرگترین بازنده مناظره بود
امشب به جهانگیری گفتم حیف است شخصیتی با توانایی شما نامزد پوششی یک نفر دیگر باشدباید در صحنه بمانی
کنایه رئیس ستاد قالیباف به روحانی:
محمد دهقان  رئیس ستاد تبلیغاتی قالیباف در توییتر نوشت : اگر روحانی میتوانست از عملگردش دفاع کند ، جهانگیری نامزد پوششی نمیشد !
تاجزاده:جهانگیری مرد اول نخستین مناظره‌ تلویزیونی:
معاون سیاسی وزارت‌کشور در دولت‌اصلاحات، اسحاق جهانگیری را مرد اول مناظره امشب دانست.
سید مصطفی تاجزاده در گفت‌وگو با ایلنا، درخصوص نخستین مناظره کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری گفت:‌ آقای قالیباف را باید رئیس‌جمهورساز خواند. وی در سال ۹۲، با خطای بزرگ خویش راه را برای پیروزی آقای روحانی هموار ساخت.
او ادامه داد: قالیباف امشب نیز با خطای به مراتب مهلک‌تر و بزرگ‌تر خود، مجددا راه برای پیروزی آقای روحانی و اصلاح‌طلبان در انتخاباتی آتی ریاست جمهوری گشود.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در رابطه با عملکرد حسن روحانی و اسحاق جهانگیری در مناظره امروز نیز اظهار داشت: من ملاحظات آقای روحانی درک می‌کنم و بیش از این انتظاری از ایشان ندارم اما باید اعتراف کنم که آقای جهانگیری مرد اول این مناظره بود.