پنجشنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » هفتمین نشست کمیسیون مشترک برجام روز سه‌شنبه هفته جاری با حضور نمایندگان ایران و اتحادیه اروپا در شهر وین پایتخت اتریش آغاز شد.

هفتمین نشست کمیسیون مشترک برجام روز سه‌شنبه هفته جاری با حضور نمایندگان ایران و اتحادیه اروپا در شهر وین پایتخت اتریش آغاز شد.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که هیأت آمریکا در مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در «وین»، خواستار آزادی دو شهروند آمریکایی که به اتهام جاسوسی در ایران بازداشت هستند، شده‌اند.

به گزارش فارس، «مارک تونر» سخنگوی موقت وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که هیأت‌های آمریکا و ایران در حین نشست کمیسیون مشترک برجام در «وین» با یکدیگر دیدار کردند تا هیأت‌ آمریکا از مقامات ایران خواستار آزادی «سیامک نمازی» و «باقر نمازی» دو شهروند ایرانی آمریکایی که در ایران بازداشت هستند شوند.

«سیامک نمازی» فرزند محمدباقر نمازی(از کارگزاران رژیم پهلوی) که در 28 سالگی شرکت مشاوره‌ای(دلالی) را در ایران تاسیس کرد و دلال قراردادهای فاجعه بار کرسنت و استات اویل بود به جرم جاسوسی در ایران دستگیر شده است.

تونر روز پنجشنبه (دیروز) به وقت محلی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «آمریکا از ایران می‌خواهد که هرچه سریعتر به دلایل انساندوستانه، سیامک و باقر (نمازی) را آزاد کند».

وزارت امور خارجه آمریکا در خصوص وضعیت جسمانی این دو نفر ابراز نگرانی کرده است و همچنین از ایران درخواست کرده است که به تعهداتش در قبال همکاری برای بازگرداندن «رابرت لوینسون» مأمور سابق اف بی آی که بیش از 10 سال پیش ظاهراً در جزیره کیش ناپدید شده است، به آمریکا پایبند باشد.