چهارشنبه , ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » فیلمساز متملقی که برای قالیباف فیلمهای تبلیغاتی میسازد، از عناصر “اطلاعاتی- ضدامنیتی” پروپاگاندای سپاه پاسداران است!

فیلمساز متملقی که برای قالیباف فیلمهای تبلیغاتی میسازد، از عناصر “اطلاعاتی- ضدامنیتی” پروپاگاندای سپاه پاسداران است!

محمود رضوی -تهیه کننده نام آشنای سینمای پروپاگاندایی وابسته به سپاه پاسداران و کارگردان فیلم “سیانور”-  به عنوان سرپرست ساخت فیلم تبلیغاتی محمدباقر قالیباف گماشته شده و با حمایت کامل “مرکز تبلیغات سپاه پاسداران”، در حال آماده‌سازی فیلم تبلیغاتی برای عَلَم کردن محمدباقر قالیباف است.

سید محمود رضوی

سرویس فرهنگ و هنر مشرق – به فاصله کمتر از یک ماه تا شروع انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم زمان باقی‌ست و انتظارها برای فعال شدن سینمایی‌ها برای حضور پررنگ در فرآیند انتخابات به اوج رسیده است. اگرچه از دوره‌های قبل، فیلم تبلیغاتی کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری یکی از مهمترین راه‌های جلب نظر مخاطب به‌ سوی آن کاندیدا بوده است، اما گویا این فیلم‌ها پس از انتخابات سال 84 جنبه‌ی دیگری پیدا کرده و چهره‌های هنری زیادی برای ساخت فیلم انتخاباتی پا در میدان گذاشته‌اند.

انتخابات سال 88 پررنگ‌ترین حضور کارگردانان سطح اول سینمای ایران در فرآیند انتخابات بود و علاوه بر حمایت‌ها و حضور در ستادهای انتخاباتی، ساخت فیلم‌های تبلیغی 4 کاندیدای انتخابات پرشور سال 88، سینما را عملا به صورت مستقیم وارد انتخابات کرد.

جواد شمقدری، مجید مجیدی، ضیاءالدین دری ، و بهروز افخمی نام‌های آشنای سینمای ایران فیلم‌های تبلیغاتی نامزدهای هشت سال پیش را ساختند و به نظر می‌رسد با جدی‌تر شدن فعالیت‌های انتخاباتی نامزدها، شروع فعالیت سینمایی‌ها برای ساختن فیلم‌های تبلیغاتی از هم  اکنون شروع شده باشد.

سینماگران دیگری مثل احمدرضا درویش، رسول صدرعاملی،  بیژن میرباقری ( و  رسول ملاقلی‌پور  – از دنیا رفته) هم سابقه ساخت فیلم‌های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری هم در کارنامه کاری‌شان دارند تا به این ترتیب مشخص شود که رقابت در ساخت “سینمایی انتخابات ریاست جمهوری” در ایران در همه این سالها در سطح اول سینمای ایران پیگیری می‌شود

چند ماه پیش‌تر از شروع فعالیت‌های تبلیغاتی نامزدها، ظاهرا بسیاری از کاندیداها برنامه‌ریزی برای ساخت فیلم انتخاباتی را کلید زده بودند و حضور برخی از چهره‌های فرهنگی و اجتماعی در روز ثبت نام نامزدها در وزارت کشور اولین نمود بیرونی آن بود.  محمود رضوی یکی از آن چهره‌های موفق فرهنگی در عرصه سینما است که در دوره انتخابات ریاست جمهوری گذشته به عنوان سرپرست تیم تبلیغاتی محمدباقر قالیباف کار خود را آغاز کرده بود و با کارگردانی بهروز شعیبی اولین فیلم انتخاباتی این نامزد را آماده‌سازی کرده بود.

رضوی در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که «سید محمود رضوی متعلق به آقای قالیباف است، ایشان مشوق و نیروی محرکه حرکت اول من برای سینما بود و مرا برای انجام کارها “هُل” داد. اگر اصرار ایشان نبود اصلا شاید وارد این حوزه نمی‌شدم…» و یا اینکه … «هرجا که نیاز داشتم از حمایت‌های معنوی‌شان استفاده کردم. آقای قالیباف مانند غریق نجاتی بود که حواسش به شناگری که خیلی هم خوب بلد نیست شنا کند، بوده و او را به سمت بخش عمیق فرستاده است. خودش هم ایستاده بود که اگر احتمال غرق شدن وجود داشت، برای نجات بیاید…»

حالا نیز فردی موسوم به محمود رضوی پس از آن مصاحبه‌ها در چند روز گذشته با اظهار نظر اینکه ” امروز با تیم کارشناسی اقتصادی دولت مردم جلسه داشتم، برای فیلم مستند انتخابات لازم بود از تعهدهایی که آقای قالیباف در بیانیه ثبت نام در انتخابات داده بود سر در بیاورم. برخلاف همه فضاسازی های رسانه ای برنامه‌ها دقیق، کارشناسی و باپشتوانه علمی بود و ….”. مشخص می‌شود که سید محمود رضوی برای ادای دین خود به محمدباقر قالیباف که تا به امروز به عنوان نیروی محرکه اصلی وی در عرصه فرهنگ همکاری داشته است به یاری قالیباف پیوسته و همانطور که در دوره انتخابات گذشته فیلم تبلیغاتی قالیباف را تولید کرده است، امسال نیز فیلم انتخاباتی قالیباف را می‌سازد.

با توجه به اینکه در انتخابات سال 92 بهروز شعیبی کارگردانی فیلم محمدباقر قالیباف را بر عهده داشته است، احتمال این نیز می‌رود که در این دوره از انتخابات نیز کارگردان «سیانور» در حال آماده سازی فیلم شهردار تهران باشد.