پنجشنبه , ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » حسن روحانی: به آنهایی که “بیکاری” را به ملت ایران تحمیل کرده‌اند رأی نمی‌دهیم. آشنایی با تکنیکهای تخریبی سایتهای وابسته به سپاه پاسداران برای تخریب حسن روحانی!

حسن روحانی: به آنهایی که “بیکاری” را به ملت ایران تحمیل کرده‌اند رأی نمی‌دهیم. آشنایی با تکنیکهای تخریبی سایتهای وابسته به سپاه پاسداران برای تخریب حسن روحانی!

۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ –

“اعلام می‌کنیم که رأی ما ضد بیکاری و گرانی است و به آنهایی که گرانی و بیکاری را به ملت ایران تحمیل کرده‌اند رأی نمی‌دهیم.”، این جمله از حسن روحانی رئیس‌جمهور فعلی است که خرداد سال ۹۲ در یکی از سخنرانی‌های تبلیغاتی اعلام شده است.

ماراتن انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری در حالی آغاز شده است که مردم به‌خوبی وعده‌های انتخاباتی چهار سال پیش را به یاد دارند، از جمله وعده‌هایی که جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور محترم طی سه ماه اول سال 92 در خصوص حل مشکل بیکاری اعلام کردند.

 

نمونه ای از آمار دروغ سایتهای “ضداطلاعات سپاه پاسداران” برای تخریب آقای دکترحسن روحانی

 

در این گزارش به روشهای تخریبی  پروپاگاندیستی سایت  موسوم به تسنیم – “ضد اطلاعات سپاه پاسداران-   نگاهی می‌اندازیم  که در آن ادعا شده که ابتدا  لیست وعده‌های رئیس جمهور محترم  ارائه میشود، سپس نگاهی کوتاه خواهیم داشت بر کارنامه دولت تدبیر و امید در خصوص حل معضل بیکاری.

سایت تسنیم: لیست وعده‌های انتخاباتی جناب آقای حسن روحانی در خصوص حل مشکل بیکاری که در سال 92 اعلام شد، بهشرح زیر است:

1) برنامه اقتصادی من حل معضل اشتغال به‌خصوص برای تحصیل‌کرده‌هاست.
2) اولین قدم در دولت تدبیر و امید بهبود دائمی محیط کسب‌وکار است که در کوتاه‌مدت بسته‌های تشویقی ویژه‌ای برای حرکت اقتصادی در جامعه در نظر گرفته شده است.
3) من می‌دانم شما از بیکاری رنج ‌می‌برید، دولت شما رونق را به اقتصاد بازمی‌گرداند، دولت شما به مشکل کارگران، اصناف، کارآفرینان توجه دارد، دولت شما می‌داند شما جوانان آزادی می‌خواهید.
4) کشور بزرگ ایران نباید این همه بی‌کار داشته باشد.
5) در طول هشت سال گذشته فقط 500 هزار شغل در کشور ایجاد شده که در شأن ملت ایران نیست.
6) کشور را می‌توان از بیکاری و گرانی نجات داد.
7) ما 3 میلیون و 200 هزار بیکار داریم و اگر تنها 10 میلیون گردشگر وارد کشور شود بیش از 13 میلیارد دلار درآمد ارزی و 4 میلیون اشتغال درست می‌شود، یعنی با یک حرکت صحیح در یک مسئله اقتصادی و اجتماعی می‌توانیم بیکاری را حل کنیم، بیکاری که امروز تنها مشکل اقتصادی نیست بلکه مشکل اجتماعی نیز هست و معضلات فراوانی به‌همراه دارد.
8) مشکل بیکاری سبب شده است از هر 5 ازدواج یکی به طلاق منجر شود، با رونق اقتصادی و ریشه‌کن کردن بیکاری جلوگیری از این کار امکان‌پذیر است.
9) ما در زمینه مشاغلی که سرمایه زیادی نمی‌خواهد باید فعال شویم. به‌اعتقاد من یکی از مهم‌ترین وظایف دولت آینده بحث اشتغال است. من در برنامه دولت مهر و امید برنامه جامعی را برای این کار تدوین کرده‌ام و این برنامه در اختیار مردم قرار گرفته است.
10) سه راهبرد در بخش اشتغال ذکر شده است و برای هر کدام راه‌حل‌های ریز تدوین شده است تا ما بتوانیم مشکل بیکاری را در همان سال اول تا حد زیادی تقلیل دهیم.
11) به جوانان می‌گویم من علاقه‌ای ندارم برای پیروزی در انتخابات جشن بگیرم بلکه دوست دارم زمانی که غمی بر چهره کارگر ندیدم جشن بگیرم.
12) من می‌دانم شما از بیکاری رنج ‌می‌برید، دولت شما رونق را به اقتصاد بازمی‌گرداند، دولت شما به مشکل کارگران، اصناف، کارآفرینان توجه دارد، دولت شما می‌داند شما جوانان آزادی می‌خواهید.
13) ما می‌توانیم بیکاری را در مرحله نخست کاهش و در مرحله بعد در اندازه عادی بین‌المللی قرار دهیم.
14) نخستین قدم، مهار بیکاری است و در مرحله دوم هم در این کشور به‌جای نفاق و فاصله، باید فعالیت اقتصادی، فرهنگی و سیاسی کشور بازگردد.

15) با استفاده از سرمایه‌های سرگردان در حوزه تولید، ایجاد اشتغال می‌شود و تورم را هم کاهش می‌دهد اما این بحث تنها در این دو مورد خلاصه نمی‌شود بلکه معضلاتی را که در سایه شیوع بیکاری بروز پیدا می‌کند، باید کنترل کرد.

16) ایجاد اشتغال پایدار از نیازهای اساسی یک ملت و مردم کشور ما محسوب می‌شود برهمین اساس تمام تلاش خود را در این راستا به کار می‌گیریم تا بیکاری و معضلاتی را که بهدنبال آن به وجود می‏‌آید برطرف کنیم.

17) موضوع اشتغال برمی‌گردد به رشد تولید. اگر می‌خواهیم جوانان از بیکاری نجات یابند باید تولید را رشد بدهیم، این کار شدنی است. متأسفانه امروز در بسیاری از بخش‌های صنعتی و کارخانه‌ها تنها 20 درصد ظرفیت تولیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد و این موضوع باعث اخراج بسیاری از کارگران شده است.

18) در حال حاضر حدود سه و نیم میلیون بیکار در کشور داریم و سالانه هم باید 600 هزار شغل جدید در جهت تک‌رقمی کردن بیکاری ایجاد کنیم مابقی موضوعات را هم می‌توان از طریق بیمه بیکاری دنبال کرد.

19) من برای مسائل مهم و مورد توجه مردم چون: ١ــ گرانی، ٢ــ بیکاری، ٣ــ مسکن، ٤ــ یارانه، ٥ــ مسئله سلامت، راه‌حل‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت دارم.

20) اگر امروز گرانی، بیکاری و فساد اداری وجود دارد، اگر ضربه بر اخلاق و فرهنگ مشاهده می‌شود و روابط با جهان با مشکلات توأم است، به این خاطر است که دولت کارآمد و مدیریت درست و تدبیر صحیح در کار انجام نگرفته است.

21) باید خدمات لازم را در اختیار تولیدکنندگان و کارآفرینان قرار دهیم تا بتوانیم هم معضل بیکاری را حل و هم معضل تورم را مرتفع کنیم.

22) امروز ما می‌بینیم که تعداد زیادی بیکار در جامعه ما وجود دارد که این بیکاری شاخصه‌ای برای بی‌عدالتی است.

23) مسئله زنان که بیکاری بین آنها بسیار زیاد است باید در اولویت قرار گیرد.

24) 867 هزار فارغ‌التحصیل دانشگاهی بیکار وجود دارند و استان خوزستان، ایلام و گیلان جزو استان‌هایی هستند که نرخ رشد بیکاری بالایی دارند و باید برای حل مشکلات آنها راه‌حلی جستجو کرد چون انقلاب و امام برای آمدن عزت به این سرزمین بود و امروز شاهد عزتی نیستیم که مورد توقع این مردم بوده است.

25) بیکاری، گرانی، آشفتگی، ناامیدی، نسبت به فردای نامشخص نسل جوان، به‌کمک شما غیورمردان قابل حل است و من به‌دنبال بازگشت ثبات و آرامش به کشور هستم که این کار با تدبیر و برنامه و امید امکان‌پذیر است.

26) ما نیاز داریم جوانان ما از بیکاری نجات پیدا کنند و شغل شایسته با مزد بایسته داشته باشند.

27) با توجه به مشکلات عدیده‌ای که در حوزه بیکاری و کمبود اشتغال دیده می‌شود، در دولت آینده تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا پتانسیل‌های این استان را به کار گیریم تا کردستان را نیز همانند دیگر استان‌های کشور استانی توسعه‌یافته ببینیم.

28) ‌اگر صنعت گردشگری در کردستان احیا شود مسئله بیکاری به‌طور کامل حل خواهد شد.

29) اگر فقط یک مرکز برای سوختگیری کشتی‌ها در دریای عمان ایجاد شود بخش مهمی از اشتغال و بیکاری استان را حل خواهد کرد.

30) 24 خرداد اعلام می‌کنیم که رأی ما ضد بیکاری و گرانی است و به آنهایی که گرانی و بیکاری را به ملت ایران تحمیل کردهاند رأی نمیدهیم.

31) در این سرزمین فقط صنعت توریسم می‌تواند معضل بیکاری را ریشه‌کن کند.

32) کلید من شما جوانان عزیز، حمایت 75میلیون ایرانی و برنامه تدبیر نخبگان کشور است. ما استحقاق این همه رنج گرانی، بیکاری و توهین در عرصه بین‌المللی را نداریم.

33) ما از گرانی، بیکاری، رنج‌ بیماران، معضلات کارگران، مشکلات دانشجویان و حقوق تضییع‌شده زنان و دختران ناراحتیم و می‌خواهیم دولتی تشکیل دهیم که در آن عدالت، آزادی و عزت ایران تضمین شود.

34) اگر برای حل مشکل بیکاری اقدام فوری نشود، این مشکل در سال‌های آینده بیشتر خواهد شد.

35) همه در ارتباط با وضعیت تورم، بیکاری و وضعیت اقتصادی اطلاع دارند و نیازی به آمار ندارد. هر کس می‌تواند در ارتباط با این موضوع به وضعیت خانه و خانواده خود رجوع کند.

و اما کارنامه دولت تدبیر برای حل معضل بیکاری…

انتهای پیام/*