سه شنبه , ۸ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » آقای دکتر علی مطهری نایب رئیس مجلس از تعیین تکلیف رادیو و تلویزیون خصوصی در طرح جدید نحوه اداره صدا و سیما خبر داد.

آقای دکتر علی مطهری نایب رئیس مجلس از تعیین تکلیف رادیو و تلویزیون خصوصی در طرح جدید نحوه اداره صدا و سیما خبر داد.

علی مطهری در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت درخصوص طرح‌های مطرح‌ شده در مجلس درباره نحوه اداره و نظارت بر سازمان صدا و سیما، گفت: طرحی که چند سال پیش و در مجلس هشتم شورای اسلامی مطرح شد، از کارآیی مناسبی برخوردار نبود و به موضوعاتی مانند اختلافات صدا و سیما با وزارت ارتباطات، خط مشی این سازمان و غیره پرداخته بود در حالی به عنوان مثال در حوزه خط‌مشی رسانه ملی قانون وجود دارد و نیاز مجددی به طرح این موضوع نبود.
نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه طرح جدید اداره سازمان صدا و سیما که از سوی خود او نیز مطرح شده، خلاصه‌تر و مفید‌تر از طرح قبلی است، اظهار کرد: طرح مذکور شامل اداره و نظارت بر صدا و سیما است و تکلیف رئیس رسانه ملی، شورای نظارت بر صدا و سیما، برخی روابط مالی، رادیو و تلویزیون خصوصی و غیره را مشخص کرده است.
وی تصریح کرد: برای تدوین طرح جدید اداره سازمان صدا و سیما با برخی رؤسای قبلی این سازمان مشورت شده و نظرات آنها اخذ شده است. نایب رئیس مجلس در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا به جای رفع ایرادات طرح قبلی مطرح شده در مجلس هشتم و پیگیری مجدد، اقدام به ارائه طرح جدید شده است، ادامه داد: اتفاقاً برخی مواد خوب طرح گذشته نیز در طرح جدید ذکر شده است؛ البته می‌توان در زمان بررسی طرح مذکور در کمیسیون موارد دیگری را در آن گنجاند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه بعد از بازنگری قانون اساسی، هم اکنون صدا و سیما برای اداره شدن قانون ندارد، خاطرنشان کرد: در گذشته برای اداره رسانه ملی شورای سرپرستی و مدیرعامل وجود داشت اما بعد از تغییر قانون اساسی این موضوع تبدیل به رئیس شد که از سوی رهبری تأیید می‌شود لذا باید اذعان کرد که بر اساس شرایط، قانونی در این عرصه وجود ندارد.