جمعه , ۳۱ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » اظهار لحیهء دژخیمِ ” اَخْرَسْ و گُنگ” غلام حسین محسنی اژه ای ورّاج، در مورد مچگیری و این قبیل خالی بندیهای کذب و مهمل…!

اظهار لحیهء دژخیمِ ” اَخْرَسْ و گُنگ” غلام حسین محسنی اژه ای ورّاج، در مورد مچگیری و این قبیل خالی بندیهای کذب و مهمل…!

محسنی اژه‌ای- به اصطلاح سخنگویِ  قوه‌ قضاییه در یکصدودهمین نشست خبری خود با اشاره به اظهارات اخیر آقای دکتر حسن روحانی رئیس جمهور -که گفته بود بجای مچگیری از یکدیگر بهتر است از هم دست گیری کنیم و دست یکدیگر را بگیریم-  با بی ادبی وقاحت آمیزی گفت: “ما مچ گیری نمی‌کنیم ولی مُچِ “دست‌اندازان به بیت المال” را قطع می‌کنیم”!

مردم میگویند بجای ادعا، باید وارد گود عمل شد و اول از همه دستهای صادق سارق رئیس فاسد و دزد و مال مردم خور قوه قضائیه را از بیت المال کوتاه کرد!

نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه

سخنگوی دستگاه قضا نسبت به اظهارات اخیر رئیس جمهور در نشست خبری اخیرش واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در خصوص اظهارات اخیر رئیس جمهور و انتقاد از دستگاه قضا مبنی بر مچ گیری سیستم قضایی و عدم یاری رساندن به فعالان اقتصادی اظهار داشت: همانطور که در ابتدای جلسه عنوان کردم سیستم قضایی و ما به شدت در پی یاری رساندن به فعالان اقتصادی هستیم ولی اینکه می‌گویند نباید مچ گیری شود درست است، اما باید روشن شود که ما در برابر کسی که دستش در جیب مردم و بیت المال است، چه کار باید بکنیم؟ به عنوان مثال در برابر فردی که 50 میلیارد تومان گرفته و نمی‌تواند بگوید این پول را به چه منظور گرفته است باید چه کنیم؟

وی گفت: ما قطعا به دنبال مچ گیری نیستیم ولی دستگاه‌های قضایی و سیستم بازرسی قطعا نه تنها مچ کسانی که به بیت المال و حقوق مردم دست اندازی می‌کند را می‌گیرد بلکه مچ آنها را قطع خواهد کرد.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوال دیگر تسنیم، درباره بخش دیگری از سخنان رئیس جمهور در خصوص مجرم نبودن چند مدیر کانال تلگرامی نیز افزود: من این موضوع را در برخی از روزنامه‌ها خواندم که به نقل از آقای رئیس جمهور عنوان کرده بودند که این افراد مجرم نیستند. لذا اگر این نقل قول درست باشد حتما این اظهارنظر که این افراد مجرم نیستند صحیح نیست.

محسنی‌اژه‌ای با اشاره به موضوع دستگیری برخی افراد در روز پنج شنبه و اینکه رئیس جمهور مدعی شده بود از نظر برخی‌ها مستحب است که افراد یکی دو روز آب خنک بخورند، گفت: ممکن است یک جایی یک نفر بازداشت شود و قرار وثیقه در روز چهارشنبه صادر شود و فراهم کردن وثیقه مورد نظر در روز پنج شنبه ممکن نباشد ولی اینکه بگوییم دستگاه قضا به دنبال این موضوع است حتما صحیح نیست و این اظهارات برازنده مسئولین نیز نخواهد بود.

انتهای پیام/