شنبه , ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » محموداحمدی نژاد قافله سالار غائله های نوظهور اجتماعی!

محموداحمدی نژاد قافله سالار غائله های نوظهور اجتماعی!

شکایت متقابل احمدی نژاد و قوه قضائیه از یکدیگر

محمود احمدی نژاد از دادستان کل کشور به دادگاه ویژه روحانیت شکایت کرد.سید علی اصغر حسینی وکیل دفتر رئیس جمهور سابق، در گفت و گو با دولت بهار، ضمن اعلام این خبر عنوان کرد: حجت الاسلام منتظری در بخشی از سخنرانی خود در مراسم تودیع و معارفه دادستان یزد، عنوان نموده اند که : «گاهی به ما می گویند فلان آقایی در خوزستان فلان حرفهایی را زده است، فلان جا حرف های دیگری زده، ما می گوییم نوبت آن ها هم می رسد و باید این دمل برسد تا به آنها هم رسیدگی کنیم.»وی افزود: این سخنان بازتاب وسیعی در رسانه های داخلی و خارجی داشته و تمامی این رسانه ها، آقای احمدی نژاد را مخاطب سخنان آقای منتظری اعلام کرده اند و تا این لحظه هیچ تکذیبیه یا اطلاعیه ای مبنی بر سوء برداشت رسانه ها از طرف دادستانی کل کشور صادر نشده است.بنابراین با توجه به اینکه اظهارات دادستان کل کشور، مصداق توهین، تهدید و سوء استفاده از مقام و موقعیت شغلی آنهم در فضای حساس انتخاباتی محسوب می شود و بعلاوه با اصل بی طرفی مقامات قضایی در تعارض بوده و بیانگر این حقیقت تلخ است که این مقام ارشد قضایی و مجموعه تحت ریاست ایشان علیه آقای احمدی نژاد، موضع سیاسی داشته و حتی از ابراز علنی آن هم ابایی ندارند، لذا علیه دادستان کل کشور در دادسرای ویژه روحانیت طرح شکایت خواهیم نمود و امیدواریم صرفنظر از اینکه آقای منتظری خودشان رئیس دادگاه ویژه روحانیت هم هستند، به این شکایت به طور عادلانه رسیدگی شود.

در همین حال فرید مدرسی یکی از فعالان رسانه ای در کانال خود نوشت:منبعی مطلع از اعلام جرم مدعی‌العموم (قوه قضاییه) علیه محمود احمدی‌نژاد خبر داد.احمدی‌نژاد در سخنرانی‌اش در خوزستان مطالبی را بیان کرده که برخی آن را به رئیس‌جمهور و برخی به مقامات عالیه نظام بازمی‌گردانند. در هر دو صورت، طبق قانون توهین به این دو شخصیت جرم است و مدعی_‌العموم می‌تواند علیه ناقل، بدون شکایت خصوصی اعلام جرم کند.

واکنش به تجمع احتمالی مقابل منزل احمدی نژاد

معاون امنیتی استاندار تهران گفت: هیچ‌ گونه مجوزی برای تجمع حامیان نامزدهای انتخاباتی صادر نشده است. محسن همدانی، اظهار کرد: مجوز هرگونه تجمع توسط فرمانداری صادر می‌شود، تا این لحظه که من خبر دارم فرمانداری تهران هیچ‌گونه مجوزی برای تجمع حامیان نامزدهای انتخاباتی نداده است، چون این تجمعات تبلیغات زودهنگام بوده و تخلف محسوب می‌شود. وی در پاسخ به این پریسش که آیا اطلاع دارد که این تجمع‌ها در سطح شهر برگزار شده است، اظهار کرد: تا این لحظه هیچ‌گونه تجمعی برگزار نشده است اما قرار است عده‌ای امشب جلوی منزل احمدی نژاد تجمع داشته باشند که دستور ما هم جلوگیری از برگزاری این تجمع است.

تهدید احمدی نژادی ها توسط معاون روحانی

حجت الاسلام مجید انصاری گفت: همه می‌دانند که با توجه به درآمد افسانه‌ای بیش از ۷۰۰ میلیارد دلاری چه کاری با کشور کرد و یک دولت بدهکار با تورم افسار گسیخته ۴۴ درصدی، رکود منهای ۶.۷ درصدی و روابط بهم ریخته با دنیا و تحریم‌های فزاینده تحمیل شده را تحویل داد. مهم‌تر از همه بهم ریختن بنیان‌های اخلاقی کشور از مهم‌ترین دستاوردهای دولت احمدی نژاد بود. معاون حقوقی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: حالا آقای احمدی نژاد با همه چیزهایی که برای دولت‌های آینده به ارث گذاشته است فرار رو به جلو می‌کند چون در جریان انتخابات حتماً در مناظره‌ها گوشه‌هایی از عملکرد او برملا خواهد شد. وی گفت: دولت در طول سه سال گذشته خویشتن‌داری داشت و همه کابینه کمتر به تحلیل گذشته پرداختند. آن هم برای اینکه به سیاه‌نمایی متهم نشویم. ما می‌خواستیم در جامعه امید ایجاد کنیم حالا آقایان وقتی خودشان شروع کردند فرصت مناسبی است که در ایام انتخابات این مسائل روشن شود تا مردم در جریان بسیاری از حرف‌های گفته نشده قرار گیرند و بدانند این افراد چه بر سر کشور آورده‌اند. ایلنا، این خبر را منتشر کرد.

عده ای برای انتقام گیری وارد صحنه انتخابات شدند

ابتکار درباره ثبت نام احمدی نژاد و دوقطبی که ایجاد خواهد کرد گفت: امیدوارم انتخابات با شور و حضور حداکثر مردم برگزار شود و بازیچه نشود به این معنا که عده ای نخواهند برای انتقام گیری و حل و فصل مسائل خودشان وارد صحنه انتخابات شوند. انتخابات عرصه ای است که مردم با شور و امید می آیند بنابراین کسی که در این صحنه می خواهد کاندیدا شود باید با نیت خیر و بهبود وضعیت کشور به این میدان پا بگذارد. انتخاب این خبر را منتشر کرد.