دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » بین المللی » مسکو رسماً پنتاگون را از لغو توافق امنیت پرواز در سوریه مطلع کرد

مسکو رسماً پنتاگون را از لغو توافق امنیت پرواز در سوریه مطلع کرد

مسکو رسما لغو توافق امنیت پرواز و بسته شدن کانال ارتباطی با واشنگتن برای هماهنگی پروازها را به اطلاع وزارت دفاع این کشور رساند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیاالیوم، ایگور کوناشینکف وزیر دفاع روسیه گفت که کشورش رسماً لغو توافق امنیت پرواز و بسته شدن کانال ارتباطی با واشنگتن برای هماهنگی پروازها بر فراز سوریه را به اطلاع پنتاگون رسانده است.

وی افزود که وزارت دفاع روسیه یادداشتی در این خصوص به کاردار نظامی سفارت آمریکا تحویل داده است.

در پی حمله آمریکا به سوریه، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که توافق خود با آمریکا درباره ضمانت امنیت پرواز در سوریه را به‌حالت تعلیق در می‌آورد.

آمریکا بامداد جمعه 18 فروردین، ده‌ها موشک به پایگاه هوایی الشعیرات در حومه حمص شلیک کرد .

منابع میدانی در شهر حمص تاکید کردند در حمله موشکی بامداد روز جمعه ارتش آمریکا از دریای مدیترانه، 6 نظامی و نیز چهار غیرنظامی ساکن شهرک الشعیرات جان خود را از دست دادند.

انتهای پیام/

کرملین: لغو توافق امنیت پرواز با آمریکا خطرات را افزایش می دهد

پسکوف

سخنگوی کاخ کرملین نسبت به افزایش خطرات در سوریه به علت لغو توافق امنیت پرواز با آمریکا هشدار داده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک، دمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین امروز جمعه در سخنانی تاکید کرد: لغو توافق ایمنی پرواز با آمریکا در حریم هوایی سوریه، می تواند خطرات را افزایش دهد.

وی در ادامه تصریح کرد: پس از حملات موشکی آمریکا به سوریه و لغو توافق امنیت پرواز، خطرات به شدت افزایش یافته است. کانال های ارتباطی همچنان باز است ولی هیچ گونه تبادل اطلاعاتی وجود ندارد.

وزارت خارجه روسیه در واکنش به حملات موشکی آمریکا به پایگاه هوایی الشعیرات در سوریه اعلام کرد تصمیم حمله به سوریه قبل از وقوع حمله شیمیایی به ادلب گرفته شده بود.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که مسکو در واکنش به حمله موشکی آمریکا توافق روسیه و آمریکا درباره ضمانت امنیت پروازی در سوریه را به‌حالت تعلیق در می‌آورد.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه روسیه مسکو این اقدام آمریکا را تهدیدی برای امنیت بین المللی توصیف کرد.

پسکوف گفت: حملات موشکی آمریکا در سوریه به نفع تروریست های داعش و سایر گروه های تروریستی بوده است. واقعیت این است که انجام این حملات موشکی به نفع داعش، جبهه النصره و سایر گروه های تروریستی است. ما فقط می توانیم از این اقدام ابراز تاسف کنیم.

وی اظهار داشت: حملات مرگبار آمریکا به پایگاه هوایی سوریه به ضرر تلاش های مربوط به مقابله با تروریسم خواهد بود.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) امروز جمعه اعلام کرد، دو ناو آمریکایی از شرق دریای مدیترانه یک پایگاه هوایی در غرب سوریه را هدف 59 فروند موشک کروز قرار داده است. طبق ادعای آمریکا، حمله شیمیایی در استان ادلب از این پایگاه انجام شده بود.

انتهای پیام /