پنجشنبه , ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » مجموعه اخبار

مجموعه اخبار

توکلی به کدام نامه به هاشمی افتخار می‌کند؟

احمد توکلی در گفت‌وگو با سالنامه روزنامه اعتماد گفت: وقتی در جنگ ایران و عراق، صدام به خنس افتاده بود و آمریکایی‌ها می خواستند به عراق حمله کنند، صدام، هواپیماهایی را که از کویت گرفته بود فرستاد به فرودگاه های ایران، بعد به ایران پیشنهاد داد بیایید این کویتی هایی که با شما اینقدر بد هستند را بزنیم و از بین ببریم. آن موقع آقای هاشمی به عنوان جانشین فرمانده کل قوا یک نامه ای نوشت که بسیار نامه بلندی است و من همیشه به آن افتخار می کنم چون سند رفتار مبتنی بر اصول نظام در سیاست خارجی بود، سند ابن‌الوقت نبودن. این موقعیت، بهترین موقعیت برای برخورد فرصت طلبانه بود برای اینکه ما با کمک صدام، کویت را بزنیم و آمریکا هم صدام را بزند. از شر دو دشمن مان راحت می شدیم. اما آقای هاشمی در آن نامه توضیح داد که ما اصلا با تجاوز مخالف هستیم و به صدام گفت چون شما به کویت تجاوز می کنید ، به شما کمک نمی کنیم. بعد هم ایران هواپیماها را به کویت تحویل داد اینها فرازهای تعیین کنده ای است. ما بزرگی ایشان را در دو حادثه مهم می تووانیم ببینیم؛ یکی در ماجرای انتخاب رهبری و دیگری هم در قصه ی رد صلاحیت ایشان. رفتارهای ایشان در این دو اتفاق فقط از یک پخته استخوان دار وزین، سر می زند نه از آدمی که تازه امده به میدان و نیامده میخواهد برود. سال 92 من خودم سعی کردم آقای هاشمی نامزد نشود.

تفاوت پایداری‌ها با اصولگرایان در چیست؟

پژمان‌فر، عضو شورای مرکزی جبهه پایداری گفت: در ماجرای انتخابات ریاست جمهوری، احساس جبهه پایداری این است که می‌تواند با دیالوگ “انتخاب اصلح”، رای کافی را برای انتخاب رئیس جمهور داشته باشد ولی سایر دوستان اصولگرا معتقد هستند ما چون نمی توانیم این کار را انجام دهیم باید از انتخاب اصلح عدول کنیم. پایداری از “اصلح” عدول نمی کند؛ دیگر اصولگرایان معتقدند چون نمی توان با این شرایط به نتیجه رسید، باید از “اصلح” به “صالح” تنزل پیدا کنیم. تفاوت جریان پایداری با آن‌ها این است که ما می‌گوییم از اصلح عدول نمی‌کنیم اما آنها می‌گویند اگر شرایطش فراهم شد عدول می‌کنیم. البته گاهی وظیفه دفع افسد به فاسد است. بالاخره ما حتما بر اساس وظیفه شرعی و عقلی خود در انتخابات فعال خواهیم بود و البته ممکن است با دوستان خود در مصداق هم به یک نتیجه برسیم. خانه ملت این گفت‌وگو را منتشر کرد.

واکنش جدی شورای نگهبان به احتمال نامزدی احمدی نژاد

عباسعلی کدخدایی در گفت‌وگو با هفته‌نامه مثلث و در پاسخ به این سوال که «آیا توصیه رهبری به احمدی‌نژاد به معنای حکم به شورای نگهبان نبوده است؟» گفت: کدخدایی: نبوده ولی این توصیه مقام معظم رهبری نسبت به ایشان به عنوان یک امر قانونی هم می‌تواند محسوب شود بعید می‌دانم که دیگر خود آقای احمدی‌نژاد بخواهد بیاید اما اینکه این را به اطرافیانشان تسری دهیم از جهت این ممنوعیت خیر. اگر افرادی ثبت نام کنند در چارچوب خودشان و وضعیت خودشان بررسی می‌کنیم.

احمدی‌نژاد مکافات هاشمی برای رفتارش با بازرگان بود!

محمدجواد حجتی کرمانی در گفت‌وگو با خبر آنلاین گفت: دو سه ماه بعد از انتخاب آقای احمدی‌نژاد که خیلی ما را ناراحت کرد، به منزل آقای هاشمی رفتم. وقتی وارد شدم بی‌اختیار شروع به گریه کردم. برای ظلمی که به آقای هاشمی شده بود. دست مرا گرفت و پرسید چرا گریه می‌کنی؟ مرا کنار خودش نشاند. گفتم من از این ظلمی که به شما شده است ناراحت شده‌ام. تو کجا و احمدی‌نژاد کجا؟ چرا باید به شما این ظلم بشود؟ اما وقتی حالم سرجایش آمد گفتم «این انتقام خداست». تو در مجلس با بازرگان آنطور رفتار می‌کردی. خدا نه بازرگان و دکتر یزدی و امثالهم، بلکه یک آدم گمنامی را برانگیخت که شما را مکافات کند. به نظر من آقای هاشمی پاک از دنیا رفت، به خاطر این همه جسارت و اهانت و افترا که نسبت به ایشان روا داشتند. هاشمی مصداق «یبدّل اللّه سیّئاتهم» حسنات است.

احتمال محاصره ابوبکر بغدادی در موصل

یک منبع آگاه عراقی اعلام کرد که نیروهای عراقی احتمال می‌دهند ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش در داخل موصل محاصره شده باشد. این منبع نظامی به خبرگزاری نووستی روسیه گفت: نظامیان عراقی احتمال می‌دهند که تلاش چند روز اخیر برخی تروریست‌های داعش برای ورود به شهر تلعفر از خاک سوریه با هدف نجات جان ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش و خارج کردن بقیه سرکردگان این گروه از شهر موصل بوده باشد. به گفته این منبع تمامی تروریست‌هایی که تلاش می‌کردند از سوریه وارد شهر تلعفر شوند به دست نیروهای مردمی عراق کشته شدند. این منبع عراقی بعید ندانست که ابوبکر بغدادی در موصل زخمی شده باشد. ایسنا این خبر را منتشر کرد.

لشگر «جمنا» جمع شده‌ است تا روحانی را زمین بزند!

بهروز نعمتی سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: فقدان آیت الله هاشمی در جریان اعتدال امری مشهود است و برای همین نیز باید کسانی که دل در گرو اسلام انقلاب و نظام دارند و از مشی تند و تندروی در کشور بیزار هستند باید کنار هم بشینند و مسیر وی را ادامه دهند چراکه آیت الله این مسیر را به نحو احسنت طی می کردند . آقای روحانی، سید حسن خمینی و لاریجانی قطعا می تواند این نقش را به عهده بگیرند و در واقع موضوع را جمع کنند. فکر می کنم این لشکری که در جمنا جمع شده اند از هیچ موضوعی علیه آقای روحانی فروگذار نخواهند بود و در واقع جمع شده اند که آقای روحانی را زمین بزنند ولی خدا با آقای روحانی است . به طور قطع و یقین و انشالله رییس جمهور دولت دوازدهم آقای روحانی است. فکر می کنم آقای لاریجانی از روحانی حمایت کند. هم آقای لاریجانی و هم تیمی که با وی همراه هستند به دنبال اعتدال در کشور هستند و نقش آقای لاریجانی بیشتر از گذشته خواهد بود. عصر ایران این خبر را منتشر کرد.

وجود نامزد احتیاطی در کنار روحانی نیاز است

محمدرضا تابش نائب رییس فراکسیون امید گفت: اعتقاد دارم که باید برای اتفاقاتی که ممکن است در جریان انتخابات پیش بیاید، اصلاح‌طلبان باید نامزد احتیاطی داشته باشند. اگر بنا بر مناظره باشد، در صورت تعدد نامزدهای اصولگرایان، نامزد احتیاطی می‌تواند کمک کار روحانی باشند و بعضی سوال‌ها که جناح رقیب مطرح می‌کنند را آنها پاسخ دهند و به نوعی کار بین آنها و روحانی تقسیم شود. ایلنا این خبر را منتشر کرد.

مردم و احزاب از روحانی شاکی هستند

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس گفت: پیروزی روحانی در انتخابات سال ۹۶ بستگی به نحوه حضور او در انتخابات و برخورد صادقانه با مردم دارد. نمی‌خواهم بگویم دولت روحانی صداقت ندارد، اما این دولت هوای مشتری را نداشت. متأسفانه دولت روحانی هوای کسانی که برای روی کار آمدن او زحمت کشیدند و از دولت پشتیبانی کردند را ندارد. مردم و حزب می‌توانند مشتری روحانی باشند که از او شاکی هستند. روحانی کار ساده‌ای پیش‌رو ندارد، چراکه از یک سمت مشکلات متعددی را به پای این دولت نوشته‌اند و از سوی دیگر مشکلات داخلی در بین حامی‌هایش دارد که این نکات می‌تواند نقاط ضعفی برای او باشد. تسنیم این خبر را منتشر کرد.

تکذیب نقل قول رسانه ایرانی از رئیس جمهور تونس

ایرنا گزارش داده بود رئیس جمهور تونس در دیدار با وزیر ارشاد، کشور ایران را تنها امید برای مقابله با رژیم صهیونیستی توصیف و ابراز امیدواری کرده بود همه کشورهای عربی و اسلامی در این رویارویی در کنار ایران قرار بگیرند. ریاست جمهوری تونس این بخش از گزارش ایرنا را تکذیب کرده است. خبرگزاری رسمی تونس نوشت: « رضا بوقزي » سخنگوی ریاست جمهوری تونس اعلام کرد مطالب مطرح شده در سایت های ایرانی درباره سخنان الباجی قاید السبسی رئیس جمهور تونس در دیدار وزیر ارشاد ایران درباره اینکه ” ایران حامی جهان اسلام در برابر رژیم صهیونیستی است ” با واقعیت همراه نبود. سخنگوی ریاست جمهوری تونس افزود: در این دیدار درباره روابط همکاری میان دو کشور و اهمیت استفاده ایران از خروج از انزوای بین المللی که دهه ها علیه این کشور تحمیل شده صحبت شد. وی افزود: رئیس جمهور تونس در این دیدار خواستار تعامل مثبت و باز ایران با کشورهای منطقه ای و بهبود روابط با کشورهای همسایه اش شد. عصر ایران این خبر را منتشر کرد.

عربستان به دنبال سلاح هسته ای است

به گزارش وب سایت ” اکسپرس” بریتانیا، “موسسه علوم و امنیت بین الملل” (ISIS) مستقر در واشنگتن در تازه ترین گزارش خود از تشکیل یک تیم جدید تحقیقات هسته ای در عربستان سعودی برای توسعه قابلیت های هسته ای عربستان به منظور مقابله با برنامه هسته ای ایران خبر داده است. بر اساس این گزارش مقامات دولت سعودی می خواهند با کسب دانش هسته ای با ایران موازنه برقرار کنند و در برابر آنچه که تهدیدهای ناشی از برنامه هسته ای ایران می خوانند، ایمن باشند. بر اساس این گزارش دولت عربستان سعودی هم اکنون در مراحل اولیه توسعه قابلیت های هسته ای است و احتمال دارد در آینده نزدیک به دنبال توسعه قابلیت های هسته ای نظامی باشد. دولت عربستان سعودی اعلام کرده که برنامه ساخت 16 راکتور هسته ای را در دستور کار خود دارد. در گزارش موسسه علوم و امنیت بین الملل تاکید شده توافق هسته ای با ایران (برجام) باعث از میان رفتن تلاش ها و توجه دولت سعودی به کسب فناوری هسته ای نظامی نشده اما در عین حال فوریت این مساله را در کوتاه مدت کاهش داده است.در حال حاضر دولت سعودی برنامه هسته ای غیر نظامی خود را با تلاش برای ساخت راکتورهای برنامه ریزی شده پیش می برد و در عین حال با کشورهایی چون روسیه، کره جنوبی و چین همکاری می کند. همچنین بر اساس این گزارش دولت سعودی در حال تشکیل یک تیم کاری از مهندسان و دانشمندان هسته ای است که کار توسعه قابلیت های هسته ای این کشور را پیش ببرند.عصر ایران این بر را منتشر کرد.

دستگيري يك آشناي جاسوس در دفتر آقاي مشاور

يك كانال اصولگرا مدعي شد:شنيده شده اخيرا در دفتر يكي از نزديكان دولت، فردي به اتهام جاسوسی و مسائل امنیتی توسط نهادهاي امنيتي دولتي بازداشت شده است. گفتني است مشاور مذكور اخيرا اظهارات خاصي در حوزه هاي مختلف داشته است . کانال بيداري ملت ای خبر را منتشر کرد.

اعتراض شدید ارگان خبری احمدی نژاد به سپاه و جمنا

سایت دولت بهار، ارگان جبهه احمدی نژاد با انتشار مطلبی به شدت سپاه پاسداران و گروه تازه تاسیس جمنا را مورد انتقاد قرارداد و نوشت که رسانه های منسوب به این نهاد و تشکل برای تخریب احمدی نژاد و کاندیدای این جریان(حمید بقایی) تلاش می کنند. سایت دولت بهار با اعلام این که رسانه های مذکور داستان ناکامی در دو انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و مجلس دهم را تکرار می کنند، نوشت: رسانه های منتسب به سپاه که به تریبون جمنا و توپخانه تخریب علیه احمدی نژاد و بقایی تبدیل شده اند بدانند شکست ۹۶ هم پای سپاه نوشته خواهد شد، همچون شکست ۹۲ و ۹۴.

مرتضوی یک بیچارهِ بی‌اهمیت است

عباس عبدی فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت وگویی عیدانه با خبرآنلاین به تحلیل فضای سیاسی انتخاباتی کشور پرداخت.وی دربخشی از این گفتگو با بیان اینکه مرتضوی بی اهمیت تر از آن است بخواهم راجع به او حرف بزنم،گفت: خدا ان شاءالله آخر و عاقبتش را به خیر کند. او ادامه داد: مرتضوی به خودش ظلم کرده. چه اتفاقی برای ما افتاده؟ یک مدت زندان بودم و بیرون آمدم. چه چیزی از دست دادم؟ زندگی همین است. اما آن بیچاره الان چه وضعیتی دارد باید بنشیند و خودش را جمع و جور کند. بحث این است که وقتی شما را در خیابان ببینند و باید خجالت کشید. کسی که انسان باشد حتما این حس برایش پیش می آید. اگر هم نیست که خب، نیست. من راجع به کسی که نباشد، چه چیزی می خواهم بگویم؟ نیست دیگر. ضربه اش را به حکومت زد نه به من. آنها هستند که باید از وضعیت رفتار او متاثر باشند. او در همه جا ضربه زد. در قضیه خانم کاظمی، در پرونده من، در قضیه کهریزک و همینطور الی ماشاءالله.

یک دروغ سیزده درباره نماینده اصلاح‌طلب مجلس

نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: صندلی مجلس را که مردم حوزه انتخابیه‌ام با اعتماد کامل به من سپرده‌اند با هیچ چیز عوض نخواهم کرد.غلامرضا تاجگردون در واکنش به خبر انصرافش از نمایندگی که در فضای مجازی منتشر شده بوده، گفت: یک دروغ سیزده در فضای مجازی منتشر شده که به هیچ عنوان صحت ندارد.نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: من در جایگاه خود با تمام قدرت مشغول به فعالیت هستم.وی بیان کرد: صندلی مجلس را که مردم حوزه انتخابیه‌ام با اعتماد کامل به من سپرده‌اند به هیچ عنوان ترک و با هیچ چیز عوض نخواهم کرد و با قدرت تمام به خدمت کردن به مردم ادامه خواهم داد.تاجگردون عنوان کرد: بهتر است برای انتشار یک شوخی کمی دقت شود.

جلیلی ایران را به ونزوئلا تبدیل می کند

بخشی از مصاحبه نوروزی جلایی پور فعال اصلاح طلب را با خبرآنلاین در ادامه می خوانید.

*جلیلی شکل مذهبی‌تر احمدی‌نژادی هاست. یعنی احمدی نژادی ها توهم داشتند و ادب و اخلاق را رعایت نمی‌کردند. متاسفانه جلیلی هم در همان مدل کار می‌کند اما اسلامی‌تر و اخلاقی‌تر است.

*حامیان روحانی می‌گویند اگر روحانی میانه‌رو نیاید می‌تواند وضع گذشته برگردد. یعنی برجام می‌تواند ضربه بخورد و ایران هم ونزوئلا شود. کافیست همین آقای جلیلی بیاید تا ایران در عرض 4 سال ونزوئلا شود. یعنی الان تورم 46 درصدی که به 10 درصد رسیده درحالی که در ونزوئلا 400 درصد است؛ یعنی دوباره وضعیت معیشتی کشور بهم می‌ریزد. اتفاقا اصلاح طلبان خوب می توانند سلبی تبلیغ کنند که روحانی نباشد، چه می‌شود؟ یعنی درست است که ما الان رونق اقتصادی نداریم. ولی روحانی نبود، چه بود؟

صاحب جمهوری اسلامی کیست؟

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: صاحب جمهوری اسلامی بعد از خدا مردمند. پس حاکمان، مزدبگیران مردم و کارگران و خادمان مردمند که باید کار پاکیزه و تمیز انجام دهند. خیانت نکنند و دزدی از اموال مردم صورت نگیرد.محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در صفحه اینستاگرام خود نوشت: صاحب جمهوری اسلامی بعد از خدا مردمند. پس حاکمان، مزدبگیران مردم و کارگران و خادمان مردمند که باید کار پاکیزه و تمیز انجام دهند. خیانت نکنند و دزدی از اموال مردم صورت نگیرد.وظیفه مردم هم این است که در انتخاب مزدبگیران خود دقت کنند و به لجاجت نیافتند، بلکه به فکر منافع خود و کشورشان باشند؛ چرا که درغیر این صورت دودش به چشم خودشان می رود. ازماست که برماست.

جدیدترین کنایه سیاسی مدیری به دولت

مهران مدیری در برنامه شنبه شب دورهمی گفت: اگر انرژیها مثل چهارسال قبل و زمان انتخابات بود الان بوی نفت بیشتری توی سفره ها میپیچید و مردم جنوب حداقل دو سه روز در سال از آسمان آبی سهمی داشتند.وی ادامه داد: دلیل اینهمه تنبلی رو هنوز دانشمندا نتونستن پیدا کنن ممکنه ارثی باشه و ژنتیکی یا خودخواسته!

تکذیب دروغ 13 درباره آیت الله جنتی

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان طی یادداشتی به شایعات مطرح شده درباره سلامتی آیت‌الله احمد جنتی دبیر این شورا پاسخ داد. سخنگوی شورای نگهبان نوشت: از قبل از ظهر امروز، دروغی در قالب خبر، منتشر شد که علاقه‌مندان به دبیر محترم شورای نگهبان را نگران کرد و از من و یا سایر دوستان جویای احوال ایشان می‌شدند. وی همچنین نوشت: لازم به ذکر است که دیروز عصر به اتفاق برخی مسئولین توفیق زیارت ایشان را داشتیم و بسیار سرحال بودند و امروز نیز در چند نوبت با ایشان تماس تلفنی داشتم.

اما بهترین پاسخ به این شایعات را از زبان خود ایشان بشنویم:

«این موضوع قطعاً برای من یک توفیق است. جمله‌ای حضرت امام فرمودند که اگر آمریکا از ما خوشحال بود در خودمان شک کنیم. اگر او با ما دشمنی کرد، حقانیت خودمان را باور کنیم. به نظر من اگر کسانی که تخریب می‌کنند حزب‌اللهی باشند نماز شب‌خوان باشند آدم باید در خودش شک کند. اما اگر افراد بی‌مبالات تخریب می‌کنند این اتفاقا مایه خوشحالی است. انسان از مذمت افراد صالح باید برای خود نگران شود».

انتقاد شدید مدیرعامل پرسپولیس از فدراسیون

سرپرست باشگاه پرسپولیس با انتقاد از فدراسیون فوتبال می‌گوید تیمش امسال “با عنادی که وجود دارد” قهرمان لیگ برتر نمی‌شود.علی اکبر طاهری در گفت‌وگو با ایسنا درباره شکست پرسپولیس مقابل صنعت نفت آبادان اظهار کرد: روز گذشته شاهد یک اتفاق بسیار دردناک و بد بودیم. می‌خواهم به خاطر خوشحالی بعضی از دوستان به آنها تبریک بگویم و به خاطر اتفاقاتی که در آبادان رخ داد به فوتبال ایران تسلیت بگویم. چطور است که چند ساعت قبل از آغاز بازی رای کمیته انضباطی شکسته شود و هواداران به ورزشگاه‌ها راه پیدا کنند. روز گذشته در جلسه هماهنگی قبل از بازی به سرپرست تیم‌مان گفتند که بازی باید با حضور تماشاگران برگزار شود. وقتی با من تماس گرفتند، من به آقای فتاحی زنگ زدم و او گفت که من هم تازه از این موضوع با خبر شده‌ام. به فتاحی گفتم چطور ممکن است وقتی کسی در فدراسیون فوتبال نیست چنین تصمیمی گرفته شود؟ سرپرست باشگاه پرسپولیس ادامه داد: من خطاب به هواداران تیم‌مان می‌گویم با وجود اختلاف 9 امتیازی که با تیم دوم جدول داریم،‌ امیدی به قهرمانی نداشته باشند. همانطور که سال قبل عنادی در کار بود و با اشتباه‌های داوری نگذاشتند به حق‌مان برسیم و قهرمان شویم، الان هم روی به کارهایی آورده‌اند تا پرسپولیس نتیجه نگیرد. سال قبل به هر نحوی شده اشتباه‌های داوری را علیه تیم ما رقم می‌زدند، امسال هم علاوه بر اینگونه حواشی اشتباه‌های داوری را آغاز کرده‌اند. به طور مثال پیش از گلی که صنعت نفت آبادان به ثمر رساند، داور اشتباه کرد اما هیچ کس اشتباه داور را ندید.

حذف صفر از اسکناس‌ها کی انجام می شود؟

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه رفروم پولی ایران حداقل دو سال دیگر زمان لازم دارد گفت: ارز جایگزین دلار باید نقش اساسی در تجارت خارجی داشته و از ثبات لازم برخوردار باشد.ولی الله سیف در گفتگو با خبرنگار مهر درباره حذف صفر از پول ملی و اینکه این موضوع در بودجه سال جاری دیده نشده است، گفت: در دولت مصوبه ای برای حذف صفر نداشتیم و قصد چنین کاری را نداریم.وی افزود: بانک مرکزی لایحه ای به دولت فرستاد که هنوز هم در دست بررسی است که در یکی از مواد آن مطرح شده بود واحد پول ایران چیست؟ در اینجا بحث شد که وقتی مردم واحد پول ایران را تومان می شناسند، چرا ریال بگوییم؟ لذا در این ماده آمد که واحد پول ایران تومان باشد. البته این هم هنوز قطعی نشده و باید به مجلس برود؛ لذا برای حذف صفر برنامه ای نداشتیم.

تعجب ملی‌پوشان پرسپولیس از رفتار برانکو

زمانی که ملی‌پوشان تیم فوتبال پرسپولیس پس از کسب دو پیروزی مقابل قطر و چین به اردوی سرخ‌پوشان برگشتند با استقبال برانکو ایوانکوویچ مواجه شدند.سرمربی پرسپولیس به تک‌تک ملی‌پوشان تیمش تبریک و خسته نباشید گفت و برنامه‌های ویژه‌ای را برای آنها تدارک دید تا خستگی ستاره‌های ملی‌پوش تیمش را از تن خارج کند.رفتار برانکو باعث خوشحالی و البته تعجب بازیکنان ملی‌پوش پرسپولیس مانند مهدی طارمی، سید جلال حسینی، وحید امیری و … شد چون آنها تصور می‌کردند با توجه به اختلاف شدید برانکو و کارلوس کی‌روش، هیچ واکنشی از سوی سرمربی تیم باشگاهی خود نمی‌بینند اما برانکو به خوبی از شاگردانش استقبال کرد.

جزئیات علت آتش سوزی خودروی جاسم کرار

سخنگوی آتش‌نشانی شهرداری تبریز پس از بررسی‌های کارشناسان فنی و آتش نشانی، جزئیات بیشتری از آتش سوزی خودروی جاسم کرار را اعلام کرد.حسن مطلبی در گفت‌وگو با تسنیم در تبریز،در مورد حادثه آتش‌سوزی در پارکینگ منزل جاسم کرار اظهار کرد: بر اساس اعلام کارشناسانِ علت‌یابی سازمان آتش‌نشانی تبریز، خودروی بازیکن تراکتورسازی به علت مشکل پیش‌آمده در سیستم لنت ترمزها و انتقال حرارت فیزیکی از این ناحیه به لاستیک‌ها و نهایتاً بدنه خودرو، اتومبیل دچار حریق شده است.وی در مورد صدمات مالی و جانی این حادثه نیز گفت: خوشبختانه با توجه به اینکه خودرو در پارکینگ منزل مسکونی دچار آتش‌سوزی شده و کسی در آن محوطه حضور نداشته آسیب جانی نداشتیم. همچنین با توجه به کند سوزی که اتومبیل داشته، داخل خودرو آسیب زیادی ندیده است و تنها قسمت‌های بیرونی خودرو دچار آتش‌سوزی شده است.