چهارشنبه , ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » هنگامه شهیدی در یک قدمی مرگ

هنگامه شهیدی در یک قدمی مرگ

هنگامه شهیدی روزنامه نگار، ، فعال حقوق زنان و مشاور حجت الاسلام شیخ مهدی کروبی در امور زنان که در 19 اسفند کاملا غیر قانونی بازداشت و به سیاهچال اوین منتقل شد،  در 24 مین روز اعتصاب غذا وضعیتش بسیار بحرانی است، به صورتی که امروز 12 فروردین در آخرین تماس خود با خانواده از آنان حلالیت طلبیده و در سخنانی وصیت نامه خود را تقدیم آنها کرده است.

متن وصيت نامه هنگامه شهیدی

«24 روز اعتصاب غذا و داروى خشك داشته‌ام و چند روزى است كه ديگر آب و چاى هم نمى‌نوشم. از همه حلاليت مي‌طلبم. برايم لباس سفيد بپوشيد و مرغ سحر بخوانيد. وصيت نامه‌ام را در دو برگ به بازجويم داده‌ام و گفته‌ام به خانواده‌ام بدهيد. چون فرصت دريافت كارت اهداى عضو نداشته‌ام اگر اعضاء بدن قابل اهدا بود، اهدايش كنيد.

در روز پايان بازداشت موقتم يا در خانه‌ام هستم يا در غسال‌خانه و اگر اين چنين باشد مسبب اين امر مسئولين خطاب به رئيس‌جمهور، اداره اطلاعات، دادستان و قوه قضائيه است.

من چيزى براى از دست دادن ندارم و جرمى مرتكب نشده‌ام. اگر بميرم هم هيچ اتهام و جرمى را قبول نمى‌كنم چون كارى انجام نداده‌ام. به كسى كه قتل انجام داده و مى‌خواهد اعدام شود ملاقات مي‌دهند، ولى به من نداده‌اند، ديگر هم تقاضاى ملاقات نمي‌كنم و شايد هم نباشم كه بكنم. چند روزى است كه ديگر چيزى نمي‌نوشم و در بهدارى هم نمى‌گذارم برايم سرم بزنند. قلبم اوضاع مناسبى ندارد. همچنين توان راه رفتن نيز ديگر ندارم و در سلولم سينه‌خيز خود را مي‌كشم. من ٤ يا ٥ روز ديگر بيشتر توان ندارم و ضمناً تمام اين صحبت‌ها را به بازجو و بهدارى زندان اوين نيز گفته‌ام. از همه اقوام و دوستانم حلاليت مي‌طلبم.»