دوشنبه , ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » حسن روحانی: در فضای رسانه ای، برعلیه دولت توطئه ای در کار است!

حسن روحانی: در فضای رسانه ای، برعلیه دولت توطئه ای در کار است!

رئیس جمهور با اشاره به خبر منتشرشده در یکی از رسانه ها گفت: امیدواریم برخی رسانه ها، شیوه های نادرست را حداقل برای این سه ماه کنار بگذارند.

حسن روحانی روز پنجشنبه در بندر انزلی از برخی رسانه‌ها بابت انتشار اخباری درباره تعدیل نیرو در شرکت لاستیک البرز انتقاد کرد و گفت:‌ در استان کردستان، مجتمع لاستیک سازی بارز را افتتاح کردیم که 950 نفر مشغول به کار بودند از جمله کارگرانی که محوطه سازی می کردند، زمان کارشان تمام شد و تسویه حساب کردند و 900 نفر در کارخانه مشغول به کار شدند اما برخی رسانه ها اعلام کردند رئیس جمهوری آنجا رفت و 50 نفر بیکار شدند!

وی با اشاره به اینکه عده ای می خواهند همه چیز را معکوس وانمود کنند، خاطرنشان کرد: تلاش عده ای برای ناامید کردن مردم از آینده خودشان و ایران، توطئه ای است که می خواهد این حرف غلط را بگوید ای مردمی که سال 92 رأی داده اید، کار خوبی نکردید!

وی در خاتمه سخنانش، به حلول ماه رجب اشاره کرد و با بیان اینکه رجب المرجب باید ماه انسجام بیشتر باشد، گفت: امیدواریم برخی رسانه ها، شیوه های نادرست را حداقل برای این سه ماه کنار بگذارند.

در حالی که شاید روحانی هم خبر نداشته و این انتقادات را مطرح کرده، خبر تعدیل نیرو در شرکت لاستیک البرز را خبرگزاری اصلاح‌طلب و حامی دولت ایلنا منتشر کرده است.

ایلنا روز چهارشنبه در خبری این ادعا را مطرح کرده بود که  پیمانکار لاستیک بارز کردستان 50 نفر از نیروهایش را تعدیل کرده است.

جمعی از کارگران لاستیک بارز در کردستان در تماس با ایلنا از تعدیل همکاران خود خبر دادند.

از قرار معلوم پیمانکار لاستیک بارز در کردستان تعدادی از کارگرانی که قراردادشان تمام شده را تعدیل کرده است. این کارگران که تعداد آنها 50 نفر است قرار است در سال جاری برای دریافت بیمه بیکاری مراجعه کنند.

کارگران لاستیک بارز کردستان می گویند: شرابط کاری ما نامناسب است و مجبور هستیم بدون قرارداد یا با قراردادهای سفید کار کنیم.

به دنبال خبر ایلنا، در شبکه‌های اجتماعی مطالبی در انتقاد از بیکاری این کارگران بلافاصله پس از بازدید حسن روحانی از کارخانه بارز منتشر شد.

با این حال، پس از انتقادات حسن روحانی،‌ خبرگزاری ایلنا تیتر و متن مطلب خود را اصلاح کرد و به نقل از یک مقام نامشخص نوشت: افراد تعدیل شده دارای قرارداد مستقیم با شرکت لاستیک بارز نبوده اند ، بلکه جزو نیروهای دارای قرارداد با پیمانکار محسوب می شوند.

احتمالا انتقادات تند روحانی از رسانه‌ای که خبر تعدیل نیرو در شرکت لاستیک البرز را منتشر کرده، با این پیش‌فرض بوده که این خبر را رسانه‌های اصولگرا منتشر کرده‌اند.